Dárek za vysvědčení starším dětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dana112
Kecalka 345 příspěvků 16.06.19 15:24
Darek za vysvedceni starším dětem

Ahoj maminky :palec:,
Pomalu, ale jistě se detem blíží letní prazdniny :mavam:.
A ja si lámu hlavu, jak obdarauji me deti.
A opravdu nevim, co dam memu 13-tiletemu synovi. Uz maji uzavřené znamky a syn bude mit jednu trojku z matiky a dve dvojky z dejepisu a zemepisu. Dcera ma na vysvedceni same..
Zajistit me, jak jsou na tom vase pubertaci s vysvedceni a co jim koupite :D. A tolerujete na vysvedceni trojku? Myslite si, ze znamky jsou důležité kvuli povolani?
Jen me zajima vas nazor :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Evkad
Kecalka 221 příspěvků 16.06.19 15:29

U nás jako vždy za dobré vysvědčení knihu (i za špatné). A jsem ráda, že jsem vytrvala i přes cca 2-3 leté období, kdy moc nečetli. Nyní se ke knihám vrátili. Je jim 13 a 16. A docela mě překvapuje, že průvodčí ve vlaku říká, že je to rarita, že děti čtou knihy při jízdě vlakem, že se to prostě již moc nevidí.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 16.06.19 15:30

Ahojky tak nás syn teď konci 4 třídu a hrozí mu 2 dvojky tak uvidíme jestli to nakonec stáhl nebo ne :) ale nejsem ta přísnější takže i když tam ty dvojky budou dostane odměnu. Samozřejmě za samé jedničky bude odměna větší :lol:

neila
Extra třída :D 12655 příspěvků 16.06.19 15:31

@Dana112 ne, známky rozhodne důležité nejsou, v mnoha případech nevypovídají vůbec nic o skutečných schopnostech dítěte ;) proto se u nás nijak neřeší. Nicméně, loni dcera končila devítku, měla dvě dvojky, snažila se fakt hodně, tak za odměnu jsme letěli spolu na víkend do Londýna :palec: čekaly ji pak cermaty na gympl, tak jsem chtela, aby si odfrkla, než zas bude malat :palec: byla šťastná, moc se ji to líbilo :palec: Letos je v prvaku a už to taková hitparáda nebude, nicméně nám to nijak nevadí. Studuje těžkou školu, už 6 jejich spolužáků to vzdalo… mají tam síto, takže od nás má jasne noty - prelezt do dalšího ročníku a zvyknout si na podstatně jiný styl výuky než byl na ZŠ :jazyk:

Jana206
Nadpozemská drbna 27831 příspěvků 16.06.19 15:34

Pokud má trojku a pouze dvě dvojky, tak je dle mého názoru ta trojka zbytečná a kazí vyznamenání. Pokud v sedmé třídě, usuzuji dle věku, zvládne na jedničku fyziku a chemii, tak problém s matikou bude někde jinde. Buď v lenosti, případně v zanedbané poruše učení. Pátrala bych, mít takové vysvědčení není úplně běžné.

Šáruší
Závislačka 3495 příspěvků 16.06.19 15:37

Tak třeba u nás by za trojku pochvala nebyla ani omylem. Vedle u sousedů třeba jsou za trojku rádi. Záleží na dětech, moje dítě by se muselo flákat nevím jak, aby mohlo dostat trojku na vysvědčení, vedle u sousedů se jejich dítě učí a jsou rádi, že to vytáhlo na trojku, takže to se těžko hodnotí. Moje obě děti budou mít samé, dárek jim dávat nebudu, pojedeme na výlet, co mají rády. Od babičky dostanou peníze, jako každý rok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 15:37

Ne trojky netoleruji, když vím, že dítě nevyvinulo dost snahy, aby je nemělo a má na to, aby je nemělo. Prostě k tomu přistupuji individuálně
Nemyslím si, že známky jsou extra důležité u výběru povolání, i když je pravda, že mě zrovna to u výběrka docela pomohlo-myslím ty dobré známky.
Trvám na tom, aby děti ve škole makaly prostě proto, aby se naučily na sobě pracovat i v tom, co je zrovna nebaví.
Dostanou, co si vyberou samy, když je to v rámci nějakých rozumných mezí.
Dcera chtěla letos na dovolenou s přítelem, tak jsme jí to povolili a základ i zaplatili. Ale ona měla letos i další úspěchy.
Syn chtěl kurz surfování, zaplatili jsme to taky, ale podmínili to dalšími věcmi, protože to samo o sobě bylo příliš drahé, a tak musí na místě kromě surfování ještě studovat cizí jazyk.
Anonym kvůli tomu, že z příspěvku lze vyčíst dost informací ohledně finanční situace.

lucenka
Hvězda diskuse 36745 příspěvků 16.06.19 15:39

Nemyslím si, že jsou známky důležité. Mám sice teprve druháka. Ale za vysvědčení dostane knížku a s tím mám v plánu vydržet celou základku.

Kriss Tina
Extra třída :D 11013 příspěvků 16.06.19 15:45

Já myslím že jedna trojka a 2 dvojky sou v pohodě v tomhle věku. Já měla od 12 let na vysvědčení taky nějakou trojku skoro na každém a na střední sem pak měla sami jedničky a byla nejchytřejší v ročníku :lol: (jinak já měla trojku většinou z češtiny, kde sme měli hrozného učitele, jeho přístup mě vždycky hrozně stresoval a nedokázala sem se v hodinách pořádně soustředit a pak sem dojela na pravopisu) :roll: no a pokud budeš dávat dárek za vysvědčení jednomu dítěti bylo by fajn dát ho i druhému, ale třeba úměrně věku :think: třeba poukaz na knížku dle vlastního výběru (tim se snad žádné dítě zkazit nemůže)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 15:58

Známky jsou důležité pro další školu a mockrát se mi v praxi potvrdilo, že trojkaři ze základky, měli problémy na střední škole a u maturit. Ideálně na základní škole vyznamenání a pak na dobrou střední a maturitu a do práce nebo na výšku. Na učňovský obor trojky nevadí, tam berou i čtyřkaře, aby naplnili obory. Zvláště druhý stupeň zš je o systematické práci na sobě, pravidelné přípravě do naukových předmětů a jazyků, prostě příprava na samostatnost zodpovědnost, kterou vyžaduje střední škola. Učitelka, nechci pojit nick a povolání. :kytka:

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 16.06.19 16:02

My většinou bereme děti za vysvědčení do nějakého aquaparku, vnitřního hřiště, minulý rok jsme byli v techmanii. Nepodminuji to známkami, vím, co v kterém dítěti je, jak je konkrétní učitele znamkuji, co opravdu reálne umi, kdyz opakujeme látku doma…nema smysl vyčítat 13 letemu klukovi jednu trojku. V tomto veku je to mimo jiné i o rodičích, kteří měli včas zakročit a nad učení si s dítětem zavčas sednout.

Alžběta 12345
Povídálka 47 příspěvků 16.06.19 16:04

Pokud se syn snaží, tak bych ho za trojku určitě neplísnila, holt ne každý má buňky na všechno :) já se hodiny učila třeba na chemii, měla jsem doučování, stejně to většinou skončilo trojkou, obrečela jsem si to a kdyby mi za to ještě mamka vynadala, tak jsem akorát nešťastná. A i kdybys třeba trochu pokárala za trojku, hlavně nezapomeň pochválit za jedničky :)
A k důležitosti známek - já měla (kromě tý chemie) skoro vždycky jedničky až do maturity a nikdy se mě na to nikdo nezeptal :lol: důležitější mi přijde, aby si dítě časem našlo něco, co ho baví, a tomu se pak věnovat pořádně :)

Dlouhá punčoška
Kecalka 149 příspěvků 16.06.19 16:05

@Dana112
My jsme objednali stůl v restauraci a zašli s dětmi na veceři.
V podstatě oslava byla odměna.
Co se týká známek - někdo je studijní typ a jde mu to samo a druhy není studijní typ, ale zase je sikovny na ruce a jednou se bude velmi slušně živit řemeslem.

_.Emilyyy
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 16.06.19 16:05

Ma dcera chodi na gympl do kvinty a bude mit na vysvedceni dve dvojky z matiky a z fyziky, protoze nema proste tu logiku, ona je spis na ty cizi jazyky :palec:.
Ale jinak trojky nechci, aby dcera dostavala, protoze vim, ze ma na vic ;), ale dcera sama nechce mit spatne znamky.
A my ji jako za ty hezke znamky obdarujeme cely ten skolni rok :nevim:.
Takze dostane jen penize na její vysněné gucci tenisky :roll:.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 51735 příspěvků 16.06.19 16:09

@Dana112 my dostavali penize, ale meli jsme same ;) za trojku asi nic, nebo se moc snazil, aby nemel ctyrku? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama