Dárek ženě za porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 19:48
Dárek ženě za porod?

Dobrý večer, mama mi nedávno říkala, že muž dává ženědárek, jakoby řekněme za porod? Že její kamarádka dostala za dcerku myslím zlatý prstýnek? Nebo celkově, že se davají hlavně nějaké šperky, nebo nějaká odměna ženy od muže… Víte o tom něco? Nebo jak to bylo u vás? Dostala jste vy osobně nějaký dáreček od muže za porod? Anonym z duvodů rejpalství

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2278 příspěvků 09.01.19 19:50

Já doufám, že dostanu křišťálový dudlíček jako přívěšek na náramek, strašně se mi líbí :D

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1208 příspěvků 09.01.19 19:51

Taky jsem o tom slyšela a když jsem referovala doma, bylo mi sděleno, že jsem za porod přece dostala miminko :mrgreen:

Ale jinak jo, treadice to je, měl by to být šperk.

Za první zoubek zase šaty tuším.

zuracz1
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 09.01.19 19:53
@Lara Farseer píše:
Taky jsem o tom slyšela a když jsem referovala doma, bylo mi sděleno, že jsem za porod přece dostala miminko :mrgreen:

Ale jinak jo, treadice to je, měl by to být šperk.

Za první zoubek zase šaty tuším.

a co dostane za zoubek chlap? Přece jenom se taky u výroby zapotil :lol:

Tableta
Kelišová 5285 příspěvků 09.01.19 19:53
@Anonymní píše:
Dobrý večer, mama mi nedávno říkala, že muž dává ženědárek, jakoby řekněme za porod? Že její kamarádka dostala za dcerku myslím zlatý prstýnek? Nebo celkově, že se davají hlavně nějaké šperky, nebo nějaká odměna ženy od muže… Víte o tom něco? Nebo jak to bylo u vás? Dostala jste vy osobně nějaký dáreček od muže za porod? Anonym z duvodů rejpalství

Jo, moje mamka dostala pokaždé prstýnek. Já jsem si vybrala nový piercing do jazyku. Šperky nenosím. I ten piercing jsem už zrušila.

ugluk
Hvězda diskuse 46971 příspěvků 09.01.19 19:53

Ano, bývá to zvykem (šperk). Ale pokud máš chlapa, který na dárky moc není, tak bych na něj nezanevřela, po porodu je mnohem víc věcí, který tě od něj můžou potěšit, než briliantový naušnice :)

sakota
Kelišová 5866 příspěvků 09.01.19 19:54

Ja jsem nedostala nic. :D A teda rejpalstvi mi jako legitimni duvod pro anonym neprijde.

kve-tinka
Kelišová 5182 příspěvků 2 inzeráty 09.01.19 19:55

Je to tradice, kterou bohuzel plno mladych tatinku prestava ctit. :?

ugluk
Hvězda diskuse 46971 příspěvků 09.01.19 19:55
@zuracz1 píše:
a co dostane za zoubek chlap? Přece jenom se taky u výroby zapotil :lol:

Já myslím, že za zoubek má něco dostat ten, kdo ho jako první objevil. Což v případě, že matka kojí, bývá… no jo, velmi nespravedlivé :mrgreen:

Elath
Kecalka 294 příspěvků 09.01.19 19:55

Já to upřímně taky zjistila až tady. Ze začátku jsem s tím měla trochu problém, asi moje vnitřní morálka nedokáže pochopit, proč by žena měla dostat nějaký „drahý“ dárek za porod, když ten dárek je miminko samotné. V principu nechápu potřebu odměnit za něco, pro co jsem se sama rozhodla (v podstatě mě to i trochu ponižuje, že bych měla dostat „zaplaceno“ za to že jsem si porodila milované dítě).
Ale beru to tak, že v některých rodinách je to prostě tradice a že se to tak prostě někde dělá.

kacenka.sks
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 09.01.19 19:55

Ano,dostala jsem sperky za obe deti. Od manzela a taky od sveho taty,ma dve dcery, tak je z vnuku uplne vedle :lol:

zrcadlo
Kelišová 7484 příspěvků 09.01.19 19:57

U nás v rodině a okolí to opravdu zvyk je. Za obě děti jsem dostala náhrdelník, za kluka s tmavým safírem, za holku s červeným rubínem (manžel předvybral několik a konečný výběr nechal na mně). Na významné dny dětí si beru na krk šperk, který mi připomíná den, kdy se narodily, je to takové příjemně sentimentální :oops:

Kriss Tina
Extra třída :D 10992 příspěvků 09.01.19 19:57

Já nedostala nic, ani bych nechtěla, šperky nenosím :mrgreen: spíš mě překvapilo pár známých, hlavně ženský kolem 50, že nosily dárek pro miminko a maminku, že se má dávat do kouta :lol:

Lalelale
Závislačka 4929 příspěvků 09.01.19 19:57
@Anonymní píše:

Pokud vím, je to poměrně starý zvyk ze středověku, ne? Možná ještě starší. Osobně mi dárek přijde jako moc hezké gesto, zejména když je to dárek opravdu pro tu ženu (šperk atd) a nikoliv pro novorozeně. Něco jako když žena ke svým narozeninám dostane lahvičku a plenky :lol:

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 09.01.19 19:58

Ano, já taky dostala za oba porody sperky…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Váš příspěvek
Reklama