dárky pro dětské domovy - jak na to??

1293
27.11.06 20:02

dárky pro dětské domovy - jak na to??

Ahoj maminky,
prosím, nemáte s tímto zkušenost?
Chytá mě nějaký soucit (jsem jednou sledovala Poštu pro tebe, a je hotovo)
Chtěla bych něco „darovat“ nebo poslat dětem, které chudinky tráví Vánoce v dětském domově, a nějak pořádně nevím, jak na to.
Ještě za doby studií (rok už teda nevím, ehm… 8) jsem viděla v hypermarketu takovou hromadu dětských přáníček, co by chtěly k Ježíšku, ale v našem městě Globus není, a nevím, zda se to vůbec ještě koná, už jsem o tom teď neslyšela.
Nebo zavolat přímo do dětského domova?
Známí mě odrazovali, že prý domovy nemůžou přijímat jen tak dary ( :?: :?: - to mi připadá jako blbost, proč by nemohly???) , a já se nějak ostýchám se tam přímo zeptat (abych se se zlou nepotázala, co já vím).
Zkoušela jsem to hledat na netu, ale nenašla jsem, pouze Červený kříž, ale to se mi moc nechce.
A taky - nevím, zda to není hloupá myšlenka, ale nerada bych, abych někam nesla nějaký hračky, a někdo jiný si to vzal domů, víte co myslím… jak se říká s nadsázkou, „lidé jsou různé“ 8)
Tak jak nejlíp na to??
děkuji, pokud jsme o tom aspoň slyšely, a chtěly byste mi to napsat
pitrisek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
27.11.06 20:51

Ahoj,
já jsem jednou kupovala dárky pro dětský domov Liptál, měli přání dětí vystavené na internetu. Zkusila jsi třeba ty dětské domovy obvolat? Nebo Klokánek?
Já myslím že budou rádi za cokoli a řeknou třeba co potřebují a jak jim to nejlépe darovat.

Pa,
maya + adélka 18 m + davídek 11 dní

• Nahlásit
  • Citovat
11525
27.11.06 21:08

Darovat dárky můžeš v jakémkoliv domově. Nevím odkud jsi, ale zkus si najít domovy v nejbližším okolí, zavolej tam, nebo si domluv schůzku a domluv se s ředitelem nebo hlavním vychovatelem. Řekni mu, jakou máš představu o tom, jaký dárek by jsi chtěla dát. Děti v domovech si většinou taky píšou ježíškovi, takže vychovatelé mají přehled o tom, co které dítě chce. Pokud budeš chtít třeba darovat panenku, můžeš si vybrat konkrétní dítě, kterému to dáš.
Jinak co se týče nadací, tak úplně nejspolehlivější je nadace Terezy Maxové. ta má strom splněných přání na Zličíně. Manžel pracuje v DD, takže mohu potvrdit, že dárky od Terezy se opravdu dostanou k adresátovi.
Přeji ti ať se dobře rozhodneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
27.11.06 21:53

Jó, na nadaci Terezy Maxové jsem úplně zapomněla.
JInak je fakt, že vychovatelé vědí nejlíp, co ty děti chtějí,
tak to bude taky cesta. Škoda jen, že pak člověk nevidí jak jim září očička :(
no, už to tak je…
děkuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
27.11.06 22:01

a ještě děkuji za odkaz, našla jsem ještě
strom splněných přání od Unicefu.
Nevěděla jsem přesné „pojmy“. Teď už mám