Dárky pro dítě - rodinné vztahy

Anonymní
17.12.19 17:13

Dárky pro dítě - rodinné vztahy

Ráda bych váš názor…možná asi přehráním a má reakce je neadekvátní..ale..no posuďte sami.

Můj mladší brácha si před nedávnem našel přítelkyni co má dítě.
S bráchou mám komplikované vztahy, řekneme, že v rodině udělal dost podrazů a práci střídá jako ponožky.
V září jsem mu půjčila peníze a ani neměl tuhle na dárky k narozeninám.
No dejme tomu se ale už trošku srovnal, že to nejhorší snad má za sebou.
Aspoň doufám…
Máma si hodně potrpěla skrz jeho chování a nestálosti a ted co má tu přítelkyni, je celá paf z té malé od přítelkyně jeho bratra a začala ji ( moje máma) nakupovat věci na sebe co sehnala ve výprodeji.
Neznáme ani holčičku ani mámu, jen z občasného vyprávění a ona nezná nás.
A nevím no, přijde mi to všechno hrr.. Řekla jsem mámě ať to nebalí..ať si to mamka toho ditete prohlídne a odsouhlasí a kdyžtak to zabalí malé pod stromek sama.
No urazila se, řekla že žárlím a je uražená.
Nemyslím si, že bych žárlila..jen že mi přijde na to všechno moc brzo..aspoň kdyby, nevím..byli spolu aspoň několik měsíců..že by měli prověřit vztah, než se budou do toho tahat rodinný příslušníci…
Promiňte, vím že to zní dost chaoticky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

394
17.12.19 17:24

Chápu, že máš starosti, ale jestli se moc nevídáte a moc se nemusíte (jestli jsem to dobře pochopila,…), tak bych to neřešila. Zařídil si prostě svůj život, no. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1566
17.12.19 17:27

A ma vlastni vnoucata? Zmam tudle situaci kdy se jedna pani od nas z vesnice ne a ne dockat vnoucat tak obstastnovala vsechny deti ve vsi, nosila do skolky balicky a furt se vtirala na hlidani, bud rada jeste za todle, nejsou to tvoje penize, spis mi prijde ze zarlis, ze dava ji a ne vam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2169
17.12.19 17:42

Asi má radost, že brácha někoho má a vidí v tom, že by se mohl usadit plus se asi sama těší na vnoučátka a třeba doufá, že to takto popostrčí a dojde k setkání, chápu obavy, ale zas pár věcí z výpodeje snad nejsou problém i kdyby ten vztah nakonec nedopadl, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 17:47
@Peggy54 píše:
A ma vlastni vnoucata? Zmam tudle situaci kdy se jedna pani od nas z vesnice ne a ne dockat vnoucat tak obstastnovala vsechny deti ve vsi, nosila do skolky balicky a furt se vtirala na hlidani, bud rada jeste za todle, nejsou to tvoje penize, spis mi prijde ze zarlis, ze dava ji a ne vam.

Tady nejde o to, že nemá na kom se vyřadit..
Klidně ať se zapojí do charitativní akce dárky pro děti..taky to občas dělám a loni jsem obdarovala cizí rodinu v nouzi..nebo krabice od bot.
I letos kamarádce co nemá moc peněz.
Ale spíše, aby zas nebyla zklamaná, že to třeba opět dost pokonil.
Vím, že vám přijde jako žárlivost..to vůbec ne. Jen jsem byla vždy u toho, když se zachoval xy jako vůl a já musela uklidnovat mámu.
Je to samozřejmě jejich věc..jen je teď uražená, že já neskáču metr vysoko ze vztahu bratra nadšením a nemám dojímavé názory na tu holčičku, když za měsíc může zase to být někdo jiný.
A třeba to moc hrotím..ať si každý dělá co chce..
Já asi v duchu nesu všechny ty křivdy co rodině napáchal a co provedl jeho předchozí holce a hezký to nebylo.
Koneckonců, máme to v rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
6709
17.12.19 17:48

Neřešila bych, tak matka nakoupila dětské oblečení ve výprodeji :nevim: když to řeknu blbě, tvé peníze to nejsou a může s nimi naložit, jak uzná za vhodné. Pokud ji urazilo, žes jí řekla, že je nemá hned zabalit, pak je možná problém někde úplně jinde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
17.12.19 17:53

A není to jedno? Asi to je brzo, ale však se nic nestane, když dá dítěti nějaké dárky. Buď spolu vydrží a bude to teda dobrý začátek, nebo spolu nevydrží a stane se maximálně to, že máma poslala dárky cizímu dítěti. Pokud by to přítelkyni bratra náhodou vadilo, může i zabalené dárky nepredat, nebo se zeptat, co v nich je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
482
17.12.19 17:56

Nevidím na tom nic špatného. Však je to dítě. Spousta lidí obdarováva cizí děti z dětských domovů, tak proč by nemohla koupit něco své potenciální nevlastní vnučce. Přijde mi to milé… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
17.12.19 17:57
@Anonymní píše:
Tady nejde o to, že nemá na kom se vyřadit..
Klidně ať se zapojí do charitativní akce dárky pro děti..taky to občas dělám a loni jsem obdarovala cizí rodinu v nouzi..nebo krabice od bot.
I letos kamarádce co nemá moc peněz.
Ale spíše, aby zas nebyla zklamaná, že to třeba opět dost pokonil.
Vím, že vám přijde jako žárlivost..to vůbec ne. Jen jsem byla vždy u toho, když se zachoval xy jako vůl a já musela uklidnovat mámu.
Je to samozřejmě jejich věc..jen je teď uražená, že já neskáču metr vysoko ze vztahu bratra nadšením a nemám dojímavé názory na tu holčičku, když za měsíc může zase to být někdo jiný.
A třeba to moc hrotím..ať si každý dělá co chce..
Já asi v duchu nesu všechny ty křivdy co rodině napáchal a co provedl jeho předchozí holce a hezký to nebylo.
Koneckonců, máme to v rodině.

Tak máma snad ví, jaký bratr je. Musí si to v hlavě urovnat sama, zda chce nebo nechce být obezřetna. A i kdyby se chovala víc vlažně, neznamená to automaticky, že jí případný rozpad vztahu bude méně bolet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3331
17.12.19 17:59

H

Já myslím že maminka je svépravná a ty si uvědom, že to dítě nemůže za to, že je zrovna dítě přítelkyně tvého bratra, kterého nemusíš. :roll: nechápu tohle jednání. Raději tedy dárky cizím dětem než tomuto? To je trochu mimo. A on to nemyslel podle mého špatně spíš to, aby třeba taky viděla co mamka kupuje, aby dítko nedostali něco podobného. Nehledal bych za vším vše špatné. Aby sis jednou nesypala popel na hlavu. 8o :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
17.12.19 18:13

Myslím, že ti není nic do vztahu tvého bratra a ani do toho, co matka komu kupuje. My jsme si s manželem taky žádný vztah neodžili, rovnou jsme spolu začali žít a počali dítě. Znali jsme se tedy už dva roky. A jsme normální, spořádaná a šťastná rodina. To, že bratr dělal podrazy a problémy je věc jedna, ale možná právě proto se máma snaží, aby udělala dobrý dojem na holku, která na něj má, zdá se, dobrý vliv. Přijde mi, že spíš žárlíš na bratra že i po tom všem ho rodiče berou, i když ty jsi ta jediná hodná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 18:20

Počkat…asi jste mě nepochopili…
Neřekla jsem, že to nemá předávat..jen že to nemá balit..ať si to matka,, dítěte skontroluje,, protože dost lidi by děti nedali do věcí od vietnamce po 40 Kč… Ať sama uzná, zda jí to pod stromeček bude chtít dát.
A né, není to o tom že cizím dětem ano, jí ne…
No asi to prostě neobhájím.
Pravda je, že samozřejmě si může dělat co chce a i jsem jí to řekla, ale štve ji, že já to vidím jinak.
Popravdě, já to vidím, že brácha by se měl nejdříve srovnat a pak dělat tátu.
Když uvážím, co vše má za sebou.
Očekává odemne emoce a nadšený výraz a to já bohužel nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
17.12.19 18:25

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 18:27

Každopádně děkuji za rady…
Pokusím ji vysvětlit, že se obě budeme muset respektovat v názorech.
Ať pak nevzniká tohle.

• Nahlásit
  • Citovat
7138
17.12.19 18:31

Já nějak nechápu, v čem je problém. Řešíš dárky, tvého bratra nebo neshody s
matkou? Vždyť je úplně jedno, jestli jí to zabalí, nebo jestli jí to dá jen tak. Když nebude chtít, tak to dítěti neobleče tak jako tak. Jestli jsi s takovým nasazením řekla mamce svůj názor, asi se ani nedivím, že se naštvala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama