Darovací smlouva a zápis do katastru

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.04.18 18:04
Darovací smlouva a zápis do katastru

Dobrý den,
s přítelem jsme si vzali hypotéku na byt, hypotéka je vedena na nás oba. Byt byl původně v družstvu a teď jsme ho převáděli do osobního vlastnictví a jelikož nejsme manželé, tak přítele do veškerých smluv zapsali jako jediného vlastníka a tudíž i katastrální úřad ho takto zapsal. Jenže banka s tím nesouhlasí a požadují, abych tam byla zapsaná také, tudíž mi má přítel darovat polovinu nemovitosti darovací smlouvou. Jenomže nejlevnější notář si za sepsání této smlouvy bere 2500 Kč a to online a za vyplnění formuláře pro katastr okolo 500 Kč a potom ještě na katastru 1000 Kč za zápis, což se mi zdá strašně moc a na to teď nemáme a vzory darovacích smluv jsou někdy špatně sepsány nebo v nich něco chybí a mám strach, že mi to katastr vrátí a já budu opět platit 1000 Kč za nový zápis. Proto se ptám nemáte někdo vzor, který katastrem prošel bez problémů nebo není tady mezi vámi někdo kdo by mi poradil, jak to sepsat? A jak máme s přítelem napsat, že mi daruje pouze polovinu nemovitosti a ne celou nemovitost, všude totiž v těch vzorech je napsáno, že darují celou nemovitost. A moje další otázka zní jestli budeme platit darovací daň i přesto, že spolu žijeme již více než tři roky? Děkuji za odpověď.

Reklama

Reakce:

jita22
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 4 inzeráty 10.04.18 18:18

Tak 1000 za katastr date tak jako tak. Jestli to chapu dobre, tak jde o 3tis. Kc. Jedna se byt predpokladam minimalne za milion, takze ja bych ty 3tis. do toho investovala, abych si byla jista, ze vse je ok.

ejhle
Závislačka 2633 příspěvků 10.04.18 18:36

Ta cena je dobra. Ja bych ti tak dobrou cenu nedala. Chces sluzbu, zaruku kvality, upravu oproti verejne dostupnym smlouvam ruzne lvality. Ale takove jistoty si musis zaplatit. Resis svuj majetek v radech statisicu…Nebudu Ti posilat vzor, nejsem na pc a hlavne, musela bych z posledni smlouvy mazat udaje klienta, doplnovat tebou pozadovane udaje. Ale dam Ti sem obecny navod.

Příspěvek upraven 10.04.18 v 18:53

ejhle
Závislačka 2633 příspěvků 10.04.18 18:43

V podstate specifikujes kdo, komu, co, ze bezuplatne, obdarovany prohlasenim dar prijima, pak dalsi bezna zaverecna ustanoveni smlouvy, ustanoveni o poctech vytisku a nakladani s nimi, zapis do katastru, vyreseni danovych pov…tiskopis na zapis do katastru je na internetu, takze vyplnis, vylepis kolek, pripojis smlouvu (ov. podpisy)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32720 příspěvků 10.04.18 19:10

Já jen té dani, tu platit nebudeš

https://www.pravniprostor.cz/…i-nic-platit

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32720 příspěvků 10.04.18 19:10

Já jen té dani, tu platit nebudeš

https://www.pravniprostor.cz/…i-nic-platit

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 10.04.18 20:59

Co se Ti zdá moc? jsou to normální poplatky.. nic světoborného :think:

Taciras
Extra třída :D 10457 příspěvků 10.04.18 21:43
@jita22 píše:
Tak 1000 za katastr date tak jako tak. Jestli to chapu dobre, tak jde o 3tis. Kc. Jedna se byt predpokladam minimalne za milion, takze ja bych ty 3tis. do toho investovala, abych si byla jista, ze vse je ok.

No, pokud se nepletu, tak 1000,– se platí v katastru za podání a pokud bude blbě, platí se za nové znova 1000,–. Takže tak…

Anonymní  10.04.18 22:30
@Taciras píše:
No, pokud se nepletu, tak 1000,– se platí v katastru za podání a pokud bude blbě, platí se za nové znova 1000,–. Takže tak…

Ano to vím :D

Anonymní  10.04.18 22:33
@martina.se píše:
Co se Ti zdá moc? jsou to normální poplatky.. nic světoborného :think:

Za jeden papír je to dost, ale na tohle jsem se neptala :palec:

Anonymní  10.04.18 22:35
@matkabagristy píše:
Já jen té dani, tu platit nebudešhttps://www.pravniprostor.cz/…i-nic-platit

Děkuji

Anonymní  10.04.18 22:41
@ejhle píše:
Ta cena je dobra. Ja bych ti tak dobrou cenu nedala. Chces sluzbu, zaruku kvality, upravu oproti verejne dostupnym smlouvam ruzne lvality. Ale takove jistoty si musis zaplatit. Resis svuj majetek v radech statisicu…Nebudu Ti posilat vzor, nejsem na pc a hlavne, musela bych z posledni smlouvy mazat udaje klienta, doplnovat tebou pozadovane udaje. Ale dam Ti sem obecny navod.Příspěvek upraven 10.04.18 v 18:53

Ty možná ne, ale cena za sepsání darovacích smlouv se takto na internetu pohybují, ale dík aspoň za obecný návod :palec:

ejhle
Závislačka 2633 příspěvků 10.04.18 23:13
@Anonymní píše:
Ty možná ne, ale cena za sepsání darovacích smlouv se takto na internetu pohybují, ale dík aspoň za obecný návod :palec:

No ne, tim jsem. chtela naznacit, ze ta cena je dobra. A doopravdy, nejde o bonbony. Jde o nemovitost. Na pravnich sluzbach bych zbytecne nesetrila. Podivej se na ten obrazek, co jsem Ti poslala. I takova smlouva prosla katastrem. A mas tam navod jak specifikovat nemovitost, prohlaseni, prijeti daru…

Anonymní  12.04.18 23:27
@ejhle píše:
No ne, tim jsem. chtela naznacit, ze ta cena je dobra. A doopravdy, nejde o bonbony. Jde o nemovitost. Na pravnich sluzbach bych zbytecne nesetrila. Podivej se na ten obrazek, co jsem Ti poslala. I takova smlouva prosla katastrem. A mas tam navod jak specifikovat nemovitost, prohlaseni, prijeti daru…

Ano, na ten obrázek jsem se dívala a pokusím se ještě sehnat levnějšího právníka nebo notáře. Pokud neseženu, zkusíme si to sepsat sami. Pro nás dát tři tisíce nebo tisíc je celkem velký rozdíl, ale děkuji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč by to měl Červenka zabalit a reprezentaci zamávat

Další velký turnaj a další propadák. Roman Červenka měl být na letošním... číst dále >

Američtí Homolkovi: Rodina Meghan zůstala za zdí, na svatbě by dělali ostudu

Zatímco rozvedená americká herečka Meghan Markle, nově známá jako vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama