Darovací smlouva a zápis do katastru

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 18:04
Darovací smlouva a zápis do katastru

Dobrý den,
s přítelem jsme si vzali hypotéku na byt, hypotéka je vedena na nás oba. Byt byl původně v družstvu a teď jsme ho převáděli do osobního vlastnictví a jelikož nejsme manželé, tak přítele do veškerých smluv zapsali jako jediného vlastníka a tudíž i katastrální úřad ho takto zapsal. Jenže banka s tím nesouhlasí a požadují, abych tam byla zapsaná také, tudíž mi má přítel darovat polovinu nemovitosti darovací smlouvou. Jenomže nejlevnější notář si za sepsání této smlouvy bere 2500 Kč a to online a za vyplnění formuláře pro katastr okolo 500 Kč a potom ještě na katastru 1000 Kč za zápis, což se mi zdá strašně moc a na to teď nemáme a vzory darovacích smluv jsou někdy špatně sepsány nebo v nich něco chybí a mám strach, že mi to katastr vrátí a já budu opět platit 1000 Kč za nový zápis. Proto se ptám nemáte někdo vzor, který katastrem prošel bez problémů nebo není tady mezi vámi někdo kdo by mi poradil, jak to sepsat? A jak máme s přítelem napsat, že mi daruje pouze polovinu nemovitosti a ne celou nemovitost, všude totiž v těch vzorech je napsáno, že darují celou nemovitost. A moje další otázka zní jestli budeme platit darovací daň i přesto, že spolu žijeme již více než tři roky? Děkuji za odpověď.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
jita22
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 3 inzeráty 10.04.18 18:18

Tak 1000 za katastr date tak jako tak. Jestli to chapu dobre, tak jde o 3tis. Kc. Jedna se byt predpokladam minimalne za milion, takze ja bych ty 3tis. do toho investovala, abych si byla jista, ze vse je ok.

 
ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 10.04.18 18:36

Ta cena je dobra. Ja bych ti tak dobrou cenu nedala. Chces sluzbu, zaruku kvality, upravu oproti verejne dostupnym smlouvam ruzne lvality. Ale takove jistoty si musis zaplatit. Resis svuj majetek v radech statisicu…Nebudu Ti posilat vzor, nejsem na pc a hlavne, musela bych z posledni smlouvy mazat udaje klienta, doplnovat tebou pozadovane udaje. Ale dam Ti sem obecny navod.

Příspěvek upraven 10.04.18 v 18:53

 
ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 10.04.18 18:43

V podstate specifikujes kdo, komu, co, ze bezuplatne, obdarovany prohlasenim dar prijima, pak dalsi bezna zaverecna ustanoveni smlouvy, ustanoveni o poctech vytisku a nakladani s nimi, zapis do katastru, vyreseni danovych pov…tiskopis na zapis do katastru je na internetu, takze vyplnis, vylepis kolek, pripojis smlouvu (ov. podpisy)

 
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33207 příspěvků 10.04.18 19:10

Já jen té dani, tu platit nebudeš

https://www.pravniprostor.cz/…i-nic-platit

 
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33207 příspěvků 10.04.18 19:10

Já jen té dani, tu platit nebudeš

https://www.pravniprostor.cz/…i-nic-platit

 
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 10.04.18 20:59

Co se Ti zdá moc? jsou to normální poplatky.. nic světoborného :think:

 
Taciras
Extra třída :D 11069 příspěvků 10.04.18 21:43
@jita22 píše:
Tak 1000 za katastr date tak jako tak. Jestli to chapu dobre, tak jde o 3tis. Kc. Jedna se byt predpokladam minimalne za milion, takze ja bych ty 3tis. do toho investovala, abych si byla jista, ze vse je ok.

No, pokud se nepletu, tak 1000,– se platí v katastru za podání a pokud bude blbě, platí se za nové znova 1000,–. Takže tak…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 22:30
@Taciras píše:
No, pokud se nepletu, tak 1000,– se platí v katastru za podání a pokud bude blbě, platí se za nové znova 1000,–. Takže tak…

Ano to vím :D

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 22:33
@martina.se píše:
Co se Ti zdá moc? jsou to normální poplatky.. nic světoborného :think:

Za jeden papír je to dost, ale na tohle jsem se neptala :palec:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 22:35
@matkabagristy píše:
Já jen té dani, tu platit nebudešhttps://www.pravniprostor.cz/…i-nic-platit

Děkuji

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 22:41
@ejhle píše:
Ta cena je dobra. Ja bych ti tak dobrou cenu nedala. Chces sluzbu, zaruku kvality, upravu oproti verejne dostupnym smlouvam ruzne lvality. Ale takove jistoty si musis zaplatit. Resis svuj majetek v radech statisicu…Nebudu Ti posilat vzor, nejsem na pc a hlavne, musela bych z posledni smlouvy mazat udaje klienta, doplnovat tebou pozadovane udaje. Ale dam Ti sem obecny navod.Příspěvek upraven 10.04.18 v 18:53

Ty možná ne, ale cena za sepsání darovacích smlouv se takto na internetu pohybují, ale dík aspoň za obecný návod :palec:

 
ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 10.04.18 23:13
@Anonymní píše:
Ty možná ne, ale cena za sepsání darovacích smlouv se takto na internetu pohybují, ale dík aspoň za obecný návod :palec:

No ne, tim jsem. chtela naznacit, ze ta cena je dobra. A doopravdy, nejde o bonbony. Jde o nemovitost. Na pravnich sluzbach bych zbytecne nesetrila. Podivej se na ten obrazek, co jsem Ti poslala. I takova smlouva prosla katastrem. A mas tam navod jak specifikovat nemovitost, prohlaseni, prijeti daru…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 23:27
@ejhle píše:
No ne, tim jsem. chtela naznacit, ze ta cena je dobra. A doopravdy, nejde o bonbony. Jde o nemovitost. Na pravnich sluzbach bych zbytecne nesetrila. Podivej se na ten obrazek, co jsem Ti poslala. I takova smlouva prosla katastrem. A mas tam navod jak specifikovat nemovitost, prohlaseni, prijeti daru…

Ano, na ten obrázek jsem se dívala a pokusím se ještě sehnat levnějšího právníka nebo notáře. Pokud neseženu, zkusíme si to sepsat sami. Pro nás dát tři tisíce nebo tisíc je celkem velký rozdíl, ale děkuji.

 
maklerkaMM
Nováček 5 příspěvků 20.06.18 16:27

Koukám, že jde o starší diskuzi a nejspíš už budete mít vyřešeno (můžete napsat jak jste dopadla). Přesto poradím si smlouvu sepsat sami - doporučuji co nejjednodušší variantu tím se eliminuje riziko chyb a následně požádat advokáta (nebo RK) jen o kontrolu, tam ta cena bude určitě nižší.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >