Darovací smlouva - daň z nemovitosti

16.9.19 14:44

Darovací smlouvu - daň z nemovitosti

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, teď už s bývalým přítelem jsem si vzali hypotéku na dům (nevydrželo to a rozešli jsme se) dohodli jsme se že hypotéka se přepíše na mě a dům také jen nevím zda to jde udělat abych neplatila podruhé daň z nabytí nemovitosti a také pozemku jako je zahrada( po druhé proto, protože poprvé ji mám již v hypotece kterou zplacim). Jestli stačí darovací smlouva a čestné prohlášení že jsme spolu víc jak rok žili ve společné domácnosti? :think: moc děkuji za zkušenosti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10828
16.9.19 15:01

Především si musíte všechno zařídit v bance. Je otázka, zda vůbec bonitně projdeš, aby přítele z hypo vyvázali. Další věc je, že pokud má banka na katastru záznam zákazu zcizení, musíte mít její souhlas k manipulaci s domem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
16.9.19 15:29

Podle mě, aby jsi nemusela daň z příjmu z nabytí darovací smlouvou, tak spolu musíte stále být v jedné domáctnosti. Já řeším to samé. Zeptej se přímo na finančním úřadě, já se ptala také. A vůbec mi neodpověděli. :mrgreen:
Teď by jsi platila daň z příjmu, to je 15%. Ale myslím, že by se z toho odečetla výše hypotéky, tak by to nemuselo být tolik. Zeptej se právníka, jak to udělat, aby to vyšlo výhodněji. Mě teda nikdo nechtěl moc odpovědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.19 15:53

V bance už je to domluvené, teď budeme refinancovat a jde to změnit, trvalé bydliště tady zatím taky ještě má, tak zkusím ten finančák a uvidím co mi povi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.9.19 14:17

Dobry den, nemate nekdo prosim vzor -darovaci smlouva domu synovi s dozivotnim uzivanim,? dekujuu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10828
27.9.19 14:22
@evik114 píše:
Dobry den, nemate nekdo prosim vzor -darovaci smlouva domu synovi s dozivotnim uzivanim,? dekujuu

Hlavně si to nepiš sama, ale nech to sepsat právníka nebo notáře! Těch pár tisíc za to stojí. Aby si se pak jednou nedivila…Navíc potřebujete návrh na vklad do katastru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.9.19 14:29
@evik114 píše:
Že vy jste okradla dceru a natáhla i sestru :mrgreen: Dělení a rozdávání majetku „za života“ je pěkná hloupost ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
27.9.19 15:15

@evik114 Darovacích smluv je na internetu k opsání spousta. Vyber tu, která se ti nejvíc hodí, i s doživotním užíváním. Dej pozor ať tam máš všechny čísla pozemků a vše, co tam má být. Návrh na vklad je na stránkách katastrálního úřadu. Pokud si na nemovitost brousí zuby více lidí, dojdi si k právníkovi, ať ti smlouvu napíše, bude to jistější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama