Darovaly byste špinavé oblečení pro miminko?

11
30.8.20 22:00

Darovaly byste špinavé oblečení pro miminko?

Zajímá mě Váš názor. Od příbuzných jsem dostala nabídku zdědit oblečení pro miminko. Včera jsem to probírala a drtivá většina kousků je značně dohněda prokakaná v oblasti rozkroku. Prostě regulérní zapraný fleky od hoven…
Přišlo by Vám normální poslat někomu dětské oblečení v takovém stavu? Nedát si ani práci s tím to zkusit hodit do pračky s bělidlem než to pošlete dál?
A nebo jsem cimprlína a takhle si to jako maminky běžně předávají oblečení z druhé ruky? Hlava mi to nebere…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7282
30.8.20 22:02

@dianem styděla bych se posílat takové oblečení po dětech do oběhu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4425
30.8.20 22:04

Vedome ne, ale treba ty veci proste odkladali, pak jim nekde lezely a po nejake dobe vam to poslali dal, a ze jsou tam fleky, zapomneli. Ocividne je vyprane se zapranymi fleky, no.

Vyhodila bych to a dal bych to neresila. Brala bych to, ze jsou hodni, ze daruji a dal bych si tim hlavu nelamala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
30.8.20 22:04

No, darovanému koni na zuby nehleď, ale tohle je příliš…samozřejmě že to není normální. Raději bych to vyhodila než darovat špinavé, roztrhané či jinak vadné oblečení, zvlášť pro mimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
30.8.20 22:06

Asi bych to s díky vrátila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
30.8.20 22:06

@dianem To bych dal neposlala, ale ani jsme tenhle problem nemeli. Spis vse pobryndane od jidla. Jedne kamaradky jsem se zeptala, zda by ji takove obleceni nevadilo, ze ho muze davat na doma, at nema hned znicene to hezke. Rikala, ze by ji to nevadilo, tak jsem ji ho dala a uz nepatrala po tom, zda ho pouzila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
30.8.20 22:08

Kamaradka mela extrem, kdy takhle koupila teplaky nebo kalhoty a kdyz pani napsala, ze jsou spinave od hov*n, tak ji napsala, co vyvadi, ze je to preci vyprane. :roll: Darovane bych vyhodila a priste bych rekla, ze uz mate obleceni dost. Zvlast, kdyz to je od pribuznych. K otazce, jestli je to normalni u pouziteho obleceni, tak neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1960
30.8.20 22:09

A jak vis, ze to nezkusili vyprat? Nejak se mi ani nechce verit, ze by vetsina veci byla v rozkroku prokadena, vzdyt mimina maji plinky a pokud protecou tak urcite ne primo do rozkroku, a jde to lehce vyprat. Ale jinak ne, ja bych takove obleceni nedarovala, ale vyhodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
30.8.20 22:12

Mě zaráží už jen to, že si ty věci schovávají. Vždyť to každému soudnému člověku musí připadat nepoužitelné… Přijala bych to pouze v jednom případě: že bych neměla ani na věci z výprodeje z Pepca. V každém jiném případě bych věci s díky odmítla. A kdyby se ptali proč, klidně bych řekla pravdu. Slušně a neurážlivě, ale nevymlouvala bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12677
30.8.20 22:13

Mno od hovinek ne, ale treba nejake flicky od jidla jsme mezi rodinou a blizkymi kamaradkami neresili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17077
30.8.20 22:14

Ono se dost často stane, že když uložíš na delší dobu oblečení po dětech, tak se na něm objeví skvrny, které člověk dávno považovat za vypraný. Já jsem takhle byla v šoku, když jsem vytáhla oblečení pro mladší dceru, jak vypadalo. A to jsem na praní cimprlich. Všechno jsem prohnala pračkou a bělidlem a fleky byly fuč. Možná příbuzní ani netušili, že to oblečení je flekatý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
30.8.20 22:17

Dostala jsem nejake obleceni po kamaradce, v krabici bylo asi 5 let. Nejake veci byly dost flekate, tak jsem jen protocila panenky a myslela si svoje. No a pak jsem pred narozenim druheho ditete probirala svoje veci po prvnim - ukladala jsem je ciste, bez fleku - a divila jsem se, kde vsude ty fleky vylezly :mrgreen: Takze uz jsem poucena, a kdyz nekomu davam veci, prochazim je jeste znovu pred darovanim, abych nekomu neposilala flekate obleceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14262

Já teď nedávno darovala několik balíků oblečení po dětech od půl roku do tří let. Po přečtení úvodního příspěvku jsem začala přemýšlet, zda tam nějaké zaprané kousky nebyly taky… Ale já to darovala se slovy, že oblečení nemusí být v nejlepší kondici a ať si to proberou dle vlastního uvážení.
Takto zaprané oblečení bych zakladatelko buď vyhodila a nebo s díky vrátila. Podle toho, zda se od tebe očekává, že balík předáš zpět nebo ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12677

@Janli : jo me takhle vybehly zlute skvrny po ublinkavani, ale pred predanim dal jsem to vsechno prohnala zase prackou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
30.8.20 22:22

Některým není blbé poslat takové špinavé oblečení za prachy. Nevyprané, flekaté, smradlavé a prohulené. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama