Darovaná vajíčka ano nebo ne?

212
9.10.20 22:33

Darovaná vajíčka ano nebo ne?

Ahoj holky,
chtěla bych moc poprosit o názor, zkušenosti, případně vlastní příběh. Mám 37 let, dceru 5 let po 2. IVF a od té doby 3 ZT a letos 2 mimoděložní těhu. Mezitím 3 IVF z toho jedna minimálka bez úspěchu. Pokaždé jedno slabé embryo k transferu. Nikdy bych nevěřila, že o tom budu uvažovat, ale stále častěji myslím na možnost mít další dítě z DV. Prosím o Vaše zkušenosti a zda toho případně nelitujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2753
9.10.20 23:03
@Ella123 píše:
Ahoj holky,
chtěla bych moc poprosit o názor, zkušenosti, případně vlastní příběh. Mám 37 let, dceru 5 let po 2. IVF a od té doby 3 ZT a letos 2 mimoděložní těhu. Mezitím 3 IVF z toho jedna minimálka bez úspěchu. Pokaždé jedno slabé embryo k transferu. Nikdy bych nevěřila, že o tom budu uvažovat, ale stále častěji myslím na možnost mít další dítě z DV. Prosím o Vaše zkušenosti a zda toho případně nelitujete.

Ahoj.
Doporučuji diskutovat přímo tady (odpoví Ti mnohem více přímo zainteresovaných):
https://www.emimino.cz/…jicka-67515/

Jinak většinou reagují hlavně Ti, kterých se to netýká a bohužel často zbytečně dost negativně :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 07:29

Mám taky. ditko z ivf. Pak další uz se nepovedlo i když jsme zkoušeli další 3 ivf. Problém byl nejspíš věk bylo mi 38.do DV sem jít nechtěla. To už raději adopci. Ale zamítli jsme i tu.

• Citovat
  • Nahlásit
808
10.10.20 08:55

Za mě, pokud bych měla vlastní, tak bych do DV nešla. Podle mě je to trochu rozežranost. Samozřejmě, pokud člověk nemá žádné dítě a vyzkoušel všechny ostatní možnosti, je to něco jiného. Ale takhle to u mě není úplně eticky obhajitelné. Navíc bych se bála, abych podvědomě nedělala rozdíl mezi biologický vlastním a nevlastním dítětem. Ale každá to cítíme jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
10.10.20 08:59

Ahoj já jsem po 2 ivf které se povedlo :srdce: už jsem moc ani nedoufala. Pokud by to ale nešlo vůbec by mi nevadilo jít do darovaného vajíčka. Nevidím na tom nic špatného. Pro mě rozhodně lepší než adopce. Ať se brzy zadaři :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 10:11

Adopce u nás nepřicházela v úvahu, po nekolika letech a dvou potratech jsme šli do DV a jsme za to šťastní, máme krásné zdravé miminko, které jsem si odnosila a porodila. Někde he tady i diskuse holek, které do DV šly, nebo půjdou. A nechápu tedy plky typu "nikdy bych do toho nešla " to asi zakladatelce moc nedá a ani se na to neptala.

• Citovat
  • Nahlásit
2753
10.10.20 12:40
@Anonymní píše:
Adopce u nás nepřicházela v úvahu, po nekolika letech a dvou potratech jsme šli do DV a jsme za to šťastní, máme krásné zdravé miminko, které jsem si odnosila a porodila. Někde he tady i diskuse holek, které do DV šly, nebo půjdou. A nechápu tedy plky typu "nikdy bych do toho nešla " to asi zakladatelce moc nedá a ani se na to neptala.

Hele přesně.
Tahle diskuze nemá smysl.
Ne s těmi co nemají dítě nebo se o něj nesnaží z DV.
Proto se taky přikláním k té diskuzi co je tu už zmíněna.
Tam opravdu chodí jen ženy, kterých se to týká a je to tam úplně o něčem jiném.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.20 12:44

Jsem to přesně věděla… :mrgreen: Že sem Ti budou psát hlavně ty „co by do toho nikdy nešly“… Klasika…
Zakladatelko, jestli chceš mít klid a validní názory, tuhle diskuzi nech smazat a běž do té správné k nám (proto anonym zde jinak smazat).
Tady se Ti budou jenom množit tyhle názory chytrolínek co s tím nemají vůbec nic společného…

• Citovat
  • Nahlásit
212
10.10.20 12:54
@Anonymní píše:
Jsem to přesně věděla… :mrgreen: Že sem Ti budou psát hlavně ty „co by do toho nikdy nešly“… Klasika…
Zakladatelko, jestli chceš mít klid a validní názory, tuhle diskuzi nech smazat a běž do té správné k nám (proto anonym zde jinak smazat).
Tady se Ti budou jenom množit tyhle názory chytrolínek co s tím nemají vůbec nic společného…

Díky. A máš pravdu, tady to nemá význam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15496
10.10.20 12:58

@Ella123 tohle je ta lepší varianta. Dítě bude muže a ty ho odnosis a porodís :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
808
10.10.20 14:32
@Anonymní píše:

Aha, nějak jsem vycházela toho, že na otázku ano/ne je povoleno odpovědět i negativně. Sama jsem stála před tím rozhodnutím po 4 IVF, 6 neúspěšných transferech a 2 potratech ve 37 letech a rozhodla se, že ne i s tím rizikem, že bych dítě neměla vůbec. A pokud se budeme snažit o druhé, tak vím, že touto cestou taky nepůjdu, tím spíš, že beru jako zázrak i to, že se povedlo 1 dítě a vážím si toho. Pokud zakladatelka stojí výhradně o podporu, tak opravdu nemá cenu zakládat takové diskuse a je opravdu lepší diskutovat s těmi, které děti z DV mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.20 16:11
@Synekdoche7 píše:
Aha, nějak jsem vycházela toho, že na otázku ano/ne je povoleno odpovědět i negativně. Sama jsem stála před tím rozhodnutím po 4 IVF, 6 neúspěšných transferech a 2 potratech ve 37 letech a rozhodla se, že ne i s tím rizikem, že bych dítě neměla vůbec. A pokud se budeme snažit o druhé, tak vím, že touto cestou taky nepůjdu, tím spíš, že beru jako zázrak i to, že se povedlo 1 dítě a vážím si toho. Pokud zakladatelka stojí výhradně o podporu, tak opravdu nemá cenu zakládat takové diskuse a je opravdu lepší diskutovat s těmi, které děti z DV mají.

Nebudu mluvit za zakladatelku, zeptej se přímo jí :nevim:
Ale pokud jsem se rozhodovala já, určitě mě nezajímalo, že Andula odvedle by do toho nikdy! nešla. Ano, pokud by napsala, že má dítě z DV a lituje toho, protože…tak je to relevantní nazor, ale tyhle výkřiky, kdy má někdo potřebu se ke všemu "vyjádřit " jsou opravdu tazateli naprosto k ničemu. A pokud si precteš pozorně aspoň poslední větu, tak je to snad víc, než jasné.

• Citovat
  • Nahlásit
229
11.10.20 16:33

Tak záleží, jak moc toužíš po dalším dítěti. Kdyby vlastní nešlo, tak bych do toho šla, ale vy už máte dítě. Alespoň jeden z vás by byl biologický rodič, že je dítě z darovaného vajíčka, nikde říkat nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
11.10.20 17:27

Šla bych do toho, byli jsme ve stejné situaci. Po chvilce na to zapomenete, že je z darovaného. Adopce byla pro nás nepřijatelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.20 14:50

Hledám darkyni vajíček

Dobryden moc prosím o pomoc hledám darkyni vajíček já vím že je anonymní však ji hledám a potom by sama šla do centra darovat vajíčka samozřejmne musí splňovat přísná kritéria a taky bude finacne ohodnocena ale jde o to pomoc nám problém je ve mne a bez darovaných vajíček nemohu mít miminko pokud se najde která pomůže tak jen z Olomouce děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama