Darované oblečení na charitu: Jak se dostane k příjemci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pijavice
Kecalka 263 příspěvků 28.10.18 12:02
Darované oblečení na charitu: jak se dostane k příjemci?

Dobrý den, mám takovou trochu hloupou otázku. Pořád se něco hází do charitních kontejnerů, nosí na charitu atd., ale jak se to v reálu dostane k těm matkám a dětem? Pořád někde čtu, že jsou nějaké sbírky na něco někde atd. (u nás třeba snad každý měsíc nějaká potravinová sbírka, ať už ve školách, nebo přímo v supermarketech, všude se cpe darové oblečení). Jak se to teda dostane k těm matkám? Vždyť pořád někde někdo dává, že „sháním pro kamarádku pomoc, oblečení hračky, dostala se do tíživé situace blablabla.“nebo „mám známou je v azylovém domě potřebuje základní věci“. Kde to teda dostanou když v tom azyláku ne, na sociálce asi taky ne (i když co já vím, já to tam osobně nenavštěvuji). Zajímalo by mě prostě kde se ty pytle co jsem do různých charitních kontejnerů poděly a případně až si nějaká maminka začne stěžovat, že nemá abych ji mohla pomoci třeba radou.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jahuhudka
Extra třída :D 11304 příspěvků 28.10.18 12:05

To pro charitu jde do sekacu a ziskane penize pak jakoze pomahaji? Myslim ze takto to prezentuji,ne­verim.....

Pennya
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 6 inzerátů 28.10.18 12:32

Známá co se dostala do azylového domu pro mladé matky s dětmi, tam oblečení dostala. Mohla si vybrat „prohrabat se“ několika pytli s oblečením.A když byla hodná a splňovala pravidla tak ji pak nechali vybrat si i něco z tříděných věcí kde byly hezčí věci. Ale nevím teda jestli to bylo i oblečení co takhle lidi daj do těch kontejnerů, jestli to spíš nebylo z toho co tam lidi donesou napřímo. Mě se to právě do kontejnerů dávat nechce. Raději donést přímo někam do azylového domu. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 12:43

Charity mají šatníky, tam si můžou dojít lidi z ulice. Jinak azylové domy pro matky s dětmi jsou přeplněné oblečením, většinou moc toho nepotřebují a matky v azylových domech mají všeho dostatek. Lepší je vyhlídnout si konkrétního člověka v tíživé situaci.

pijavice
Kecalka 263 příspěvků 28.10.18 12:47
@Anonymní píše:
Charity mají šatníky, tam si můžou dojít lidi z ulice. Jinak azylové domy pro matky s dětmi jsou přeplněné oblečením, většinou moc toho nepotřebují a matky v azylových domech mají všeho dostatek. Lepší je vyhlídnout si konkrétního člověka v tíživé situaci.

A kde mám teoreticky poslat člověka, který potřebuje, není v azyláku ani bezdomný a prostě jen mu nezbývá na to ošatit sebe a dítě na zimu?

pijavice
Kecalka 263 příspěvků 28.10.18 12:49

@Pennya takže víceméně když někdo napíše, že se dostal do azyláku a nemá základní potřeby je to pravděpodobně podvrh?

TeSudička
Kecalka 298 příspěvků 28.10.18 12:50

@pijavice ja jsem se zeptala primo na pediatrii, jestli nemaji tip na maminku, ktera je na dite sama a valci s penezma. Tip jsem dostala, sestra ji okamzite volala, jestli mi muze dat cislo. S pani jsem se spojila, domluvila a veci jsme odvezli primo ji :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 12:53

@pijavice Mělo by být na stránkách oblastní charity napsáno, kde se nachází charitní šatník, pokud není, napsala bych do Azylového domu email. Jinak, pokud je to tvoje kamarádka, udělala bych menší sbírku, tak jsem to udělala já, když jsem se dověděla o známé, co se ocitla v nouzi, napsala jsem na sociální síť, kde mě lidi znají, co sháním a pro koho a že můžu i dojet a první tři lidi a bylo sehnáno, další jsem už musela odmítnout. Dnes je oblečení levné, lidi toho mají dost, rádi podarují, když vědí, že to bude k užitku :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 12:55
@pijavice píše:
@Pennya takže víceméně když někdo napíše, že se dostal do azyláku a nemá základní potřeby je to pravděpodobně podvrh?

Ano, tak to vypadá, případně opět bych se obrátila emailem přímo na ten azylák, však nemusíš jmenovat konkrétně, jen se poptat obecně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 12:55
@TeSudička píše:
@pijavice ja jsem se zeptala primo na pediatrii, jestli nemaji tip na maminku, ktera je na dite sama a valci s penezma. Tip jsem dostala, sestra ji okamzite volala, jestli mi muze dat cislo. S pani jsem se spojila, domluvila a veci jsme odvezli primo ji :mavam:
:potlesk: super nápad
sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 28.10.18 12:56
@TeSudička píše:
@pijavice ja jsem se zeptala primo na pediatrii, jestli nemaji tip na maminku, ktera je na dite sama a valci s penezma. Tip jsem dostala, sestra ji okamzite volala, jestli mi muze dat cislo. S pani jsem se spojila, domluvila a veci jsme odvezli primo ji :mavam:

To mě nenapadlo, dobrý :palec:

G.a.b.c.a20
Kecalka 395 příspěvků 28.10.18 12:58

Ja jsem treba videla jak prijeli lide s dodavkou pro veci z tech kontejneru a zacli se tim sami prohrabavat. Ty lepsi kusy si vzali pro sebe a ostatni hodily do pytle ze to nekde odvezou..takze ja uz bych nikde nic nedala radeji primo urcite osobe osobne..

Elishka1
Závislačka 2784 příspěvků 28.10.18 13:02
@G.a.b.c.a20 píše:
Ja jsem treba videla jak prijeli lide s dodavkou pro veci z tech kontejneru a zacli se tim sami prohrabavat. Ty lepsi kusy si vzali pro sebe a ostatni hodily do pytle ze to nekde odvezou..takze ja uz bych nikde nic nedala radeji primo urcite osobe osobne..

ja videla za mestem zastaveny náklaďák s pytly oblečením a tam se přehrabovala celá rodinka patrně ridice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 13:02
@G.a.b.c.a20 píše:

Já když se něčeho už zbavím a dám do kontejneru na oblečení, tak je mi úplně jedno, kdo si to vezme. Pro mě je důležité, že to není vyhozené v popelnici.

Ronniszka
Stálice 66 příspěvků 28.10.18 13:04

Ahoj, jak je uvedeno v příspěvcích výše, většina charit má charitní šatníky, které v určité otevírací době vydávají oblečení. Jak se selektují potřební, netuším. Dětské domovy jsou dle mých informací zabezpečeny nadstandardně. Jak jsou na tom z hlediska zásob oblečení a jiných základních nezbytností přímo azylová centra, opět netuším, ale mám zkušenost, že když jsem chtěla několik nových potřeb pro miminko, které dcera nevyužila, darovat do domu pro matky s dětmi, velice ochotně je pracovníci převzali.

Některé organizace skutečně darované oblečení dále prodávají a tržba jde na provoz zařízení - vím to, protože v jedné takové organizaci dobrovolně pomáhám, ale tato organizace se nezabývá pomoci sociálně znevýhodněným, je to zařízení nemocničního charakteru, takže tam by se darované oblečení nevyužilo, proto jde dál cestou dobročinného obchodu a tržba přispívá na např. rehabilitační pomůcky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >