Darované vajíčko - jen kvůli partnerovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lojzísek
Stálice 80 příspěvků 05.05.18 12:36
Darované vajíčko - jen kvůli partnerovi

Ahoj holky,

právě se již podruhé snažíme o dítě v CAR. První IVF nevyšlo, cyklus byl skrečován, protože vaječníky prostě nereagovaly. Nyní jsme objednáni na genetiku, podstupujeme další vyšetření, až budou kompletní výsledky, začneme znovu stimulovat.
Vím, že je to předčasné, ale… Honí se mi hlavou myšlenky na darované vajíčko. Pokud ze mne to moje nedostaneme, nic jiného nám asi nezbyde. Ze stran doktorů již zmínka padla. Já se na to zatím snažím nemyslet, ale v té hlavě to prostě je…
Teď k jádru věci: Na rovinu píšu, že kdybych šla do darovaného vajíčka, tak jen kvůli manželovi, který po dítěti moc touží. Navíc je „chyba“ na mé straně, já nejsem zdravá a nechci mu odepřít možnost mít dítě. Oba v dítěti svým způsobem spatřujeme smysl života. Ale… já jsem chtěla (chci) prostě to svoje, a tohle bych udělala jenom kvůli němu.
Chtěla jsem se zeptat, zda to někdo cítil podobně. Nechci reakce typu: „Až to dítě budeš držet v náručí, bude tvoje“ apod., to je jistě možné, ale taky to tak být nemusí. Podnikl někdo tuto zásadní věc jen z lásky k partnerovi? Děkuju :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 40536 příspěvků 05.05.18 12:56

@Lojzísek a manžel by chtěl dítě od cizí ženské? My oba dva věděli že nic darovaného nechceme. Já bych nešla do cizího vajíčka a manžel by zase nechtěl cizí spermie, ale to musíte probrat vy dva spolu co vše jste ochotni pro dítě udělat i když nebude úplně vaše společné. Uvidíš jak dopadnou výsledky a pak v klidu to probrat jestli jít i do darovaného vajíčka?

Heivka
Závislačka 3271 příspěvků 05.05.18 12:57

Pokud máte strach že pak to dítě nepřijmete, tak bych tuhle možnost prozatím vyřadila. Ještě než jsme s manželem začali pracovat na potomkovi (naštěstí nám to šlo bez problémů) tak jsme tyhle věci probírali. Kolem nás se vyskytuje několik párů, pro které byla jediná možnost adopce. Nevím, jak by se můj postoj změnil při neplodnosti, ale v tuhle chvíli bych nebyla schopná přijmout dítě, které by nebylo geneticky moje. Asi bych na vašem místě nejdřív zkusila mít dítě vlastní a až by byly vyčerpané všechny možnosti, řešila bych co dál. Na druhou stranu v rodině mého muže máme manželský pár kolem 60, kde ona děti mít nemohla a z adopce na poslední chvíli vycouvali. Oba toho teď litují a on jí dává „sežrat“ že jsou sami jen kvůli ní.

wobludka
Extra třída :D 11713 příspěvků 05.05.18 13:02

To jsou rozhodnutí, která musí v člověku dozrát… vezmu to trošku od podlahy - všichni chceme mít děti partnera, kterého jsme si vybrali, a pokud možno přirozeně. Pokud pár dospěje k tomu, že to prostě nevypadá, že by se mohlo přirozeně zadařit, dělá rozhodnutí, jak pokračovat - CAR, nějaká forma náhradní péče, smíření se s beztětností… Zvolili jste CAR, v první fázi pochopitelně s vlastními gametami. Připusťme tu možnost, že se to prostě nepodaří. Tak zase přijde ta otázka, co dál - dárcovství, jiná forma náhradní péče, smíření se s bezdětností… Ano, jsou to všechno naprosto debilní varianty a nechci ani jednu, ale tak to prostě je. Na začátku jsme přece všichni chtěli to partnera a přirozeně. Nestav to na tom, že to děláš pro partnera. Řekni ty, kterou variantu preferuješ, zeptej se muže, jak to vidí on… buď se shodnete, nebo je to o kompromisu. Ale nechoď do dárcovství stylem „já to nechtěla a obětovala se pro něho“. On to taky tak nechce, ale volí to jako variantu, která se mu nelíbí, ale je ochoten si ji připustit.

Helileli
Závislačka 3055 příspěvků 05.05.18 13:02

A co udělá partner z lásky k tobě? Přiměje tě mít dítě z cizího vajíčka, devět měsíců ho odnosit v tvém těle, v bolestech ho porodit, jen proto, že on dítě zkrátka chce? Tohle musí jít z tvého vnitřního přesvědčení, ne z partnerova chtění. Stejně tak bys mohla ty po partnerovi chtít bezdětný život z lásky k tobě a nefungovalo by to, pokud by se tak vnitřně nerozhodnul sám.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 05.05.18 13:07

Jako můj názor je, že kdo chce dítě, tak přijme hodně věcí a to i něco darovaného( vajíčko, spermie) nebo adopci. A já vím o čem mluvím… obzvlášť, když se o mimčo člověk snaží několik let…

Lojzísek
Stálice 80 příspěvků 05.05.18 13:12

Asi jsem to nevysvětlila dostatečně…
Manžel se zatím o této možnosti bavit moc nechce, protože jsme ještě nevyčerpali všechny možnosti mít vlastní dítě, přijde mu to předčasné. Po dítěti touží, prý si ale umí představit i život bez něj, žijeme si hezky.. Dítě z cizího vajíčka pro něho problém není, rozhodnutí by nejspíš bylo na mně.
Já jsem jiná, dost o všem dumám, a na takovouhle věc bych se prostě musela nějak dopředu „připravit“. Neberu to jako oběť. Racionálně vzato mi tato možnost (oproti adopci, pěst. péči či bezdětnosti) přijde jako nejlepší, ale na druhou stranu to vnímám jako takovou strašně neuvěřitelnou věc - skoro scifi - moje tělo, cizí vejce, dítě ve svém těle, ale biologicky ne moje. Hodně se s tím peru, neumím si to představit, mám strach, abych se z toho pak nezbláznila…

Lojzísek
Stálice 80 příspěvků 05.05.18 13:15

Ještě: Vždycky jsem toužila po dítěti, strašně moc.. Vidět v něm sebe i milovaného muže..
Pracuju s cizími dětmi, dětí mám okolo sebe spoustu, ale já chtěla prostě to svoje. Na druhou stranu mě tlačí věk, nemůžu se rozmýšlet do nekonečna. Chtěla bych tu najít někoho, v kom se to takhle pralo.

Bábrdl
Generální žvanilka 21777 příspěvků 05.05.18 13:20
@mamina2017 píše:
Jako můj názor je, že kdo chce dítě, tak přijme hodně věcí a to i něco darovaného( vajíčko, spermie) nebo adopci. A já vím o čem mluvím… obzvlášť, když se o mimčo člověk snaží několik let…

Jenže někdo chce „dítě“ a někdo chce „svoje dítě“. A v tom je ten rozdíl.

Někdo touží po tom být maminka, koupat, vozit, prožívta to… Jasně, že chce své dítě. Ale když to nepůjde, tak nějaké dítě.

A někdo touží po svém dítěti. Výhradně po svém.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 05.05.18 13:21

Tak potom otázka, co se v tobě bije víc darované vajíčko nebo bez mimča. A kolik ti je, tedy jestli to není tajný?

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 05.05.18 13:23
@Bábrdl píše:
Jenže někdo chce „dítě“ a někdo chce „svoje dítě“. A v tom je ten rozdíl.

Někdo touží po tom být maminka, koupat, vozit, prožívta to… Jasně, že chce své dítě. Ale když to nepůjde, tak nějaké dítě.

A někdo touží po svém dítěti. Výhradně po svém.

Jenže mít jen „své“ dítě ti nedá záruku, že bude mít tvoji podobu nebo tvoji povahu, dovednosti… Geny i v tomto jsou svině a může to být přes několik generací a pak stejnak člověk řeší na koho je to dítě podobné ;)

wobludka
Extra třída :D 11713 příspěvků 05.05.18 13:23

@Lojzísek to je právě tím, že v té situaci, kdy se musíte zase rozhodnout, zatím nejste. Jak se to bude blížit (a doufejme, že to ani nenastane), tak to bude dozrávat - pochybnosti bude mít člověk asi vždycky, kdekdo i v „klasickém“ těhotenství pochybuje, jestli udělal dobře, že do toho šel). Já si taky spoustu let nedovedla představit, že to dítě prostě mít nebudeme, a teď si to už představit dokážu. Prostě jsem racionálně dospěla k názoru, že už to prostě ani v CAR s vlastními buňkami nejde ikdybychom se na hlavu stavěli. (Ikdyž definitivně rozhodnutí stále nejsme, čeká mě brzo řeč s manželem, zda končíme a smiřujeme se s tím, nebo mám přijít domů těhotná - manžel po dítěti velmi touží, já biologickou potřebu nemám, mám už svoje „odrozeno“, anonymního dárce si nepřeju a náhradní péči bychom nevolili ani jeden).

Bábrdl
Generální žvanilka 21777 příspěvků 05.05.18 13:25
@Lojzísek píše:
Asi jsem to nevysvětlila dostatečně…
Manžel se zatím o této možnosti bavit moc nechce, protože jsme ještě nevyčerpali všechny možnosti mít vlastní dítě, přijde mu to předčasné. Po dítěti touží, prý si ale umí představit i život bez něj, žijeme si hezky.. Dítě z cizího vajíčka pro něho problém není, rozhodnutí by nejspíš bylo na mně.
Já jsem jiná, dost o všem dumám, a na takovouhle věc bych se prostě musela nějak dopředu „připravit“. Neberu to jako oběť. Racionálně vzato mi tato možnost (oproti adopci, pěst. péči či bezdětnosti) přijde jako nejlepší, ale na druhou stranu to vnímám jako takovou strašně neuvěřitelnou věc - skoro scifi - moje tělo, cizí vejce, dítě ve svém těle, ale biologicky ne moje. Hodně se s tím peru, neumím si to představit, mám strach, abych se z toho pak nezbláznila…

Však to scifi je…
Před běžně dostupnými testy DNA se v USA dělalo to, že se manželovo sperma zamíchalo se spermatem dárce, takže vždycky existovala možnost, že je to jeho dítě. Byť malá. Spíš taková berlička. Teď už se to z pochopitelných důvodů nedělá.

Neumím ti poradit. Velkou část lásky tvoří právě to, že je to tvoje dítě. Jsi to ty, tvoje krev, tvoje DNA, navždycky spojená s DNA chlapa. Vidíš v něm babičky, dědečky, tetičky… Dítě znamená oběť, ty sama musíš vědět, jestli bys byla ochotná ji udělat pro cizí dítě. Vlastně ne cizí, manželovo. To by mohlo pomoci. :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 21777 příspěvků 05.05.18 13:26
@mamina2017 píše:
Jenže mít jen „své“ dítě ti nedá záruku, že bude mít tvoji podobu nebo tvoji povahu, dovednosti… Geny i v tomto jsou svině a může to být přes několik generací a pak stejnak člověk řeší na koho je to dítě podobné ;)

Ale přeci vůbec nejde o nějakou povrchní podobu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 13:26

Rozhodovala jsem se, jestli má k nám domů jít dítě mého manžela. Jeho geny, mé ne. Je u nás od mala a já toho lituju. Porodila ho tedy jiná žena se kterou měl manžel poměr. Nikdy jsem se s ním nesmířila. Brala jsem to rozumově, ale citům neporučíš. Nejde to.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >