Darování bytu v osobním vlastnictví

326
11.8.20 21:03

Darování bytu v osobním vlastnictví

Ahoj, doufám že jsem to dala do správného tématu :). Prosím o radu ohledně darování bytu, jak to chodí atd.. Moji rodiče se rozvedli v mých 18 letech a jelikož moje maminka vydělává minimální mzdu, tak aby se nehadrkovali o byt, tak ho nechali přepsat na mě. Byt je papírově můj, ale jinak samozřejmě mojí maminky. Ráda bych aby už ho měla komplet na sebe (hlavně kvůli ní, má furt přeplatky a musím ji dávat plnou moc a celkově, ten byt jí patří) Jak to chodí? Prý se platí daň z darování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72965
11.8.20 21:10

@Psisuchar Mezi přímími pribuznymi se neplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42426
11.8.20 21:13

@Psisuchar z jakeho titulu je byt „papirove“ tvuj? Dan za darovani mezi primymi pribuznymi se neplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
11.8.20 21:16
@matkabagristy píše:
@Psisuchar z jakeho titulu je byt „papirove“ tvuj? Dan za darovani mezi primymi pribuznymi se neplati.

No jsem jediný vlastník bytu. Ok děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
11.8.20 21:16
@j.a.n.i1 píše:
@Psisuchar Mezi přímími pribuznymi se neplati.

Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42426
11.8.20 21:18
@Psisuchar píše:
No jsem jediný vlastník bytu. Ok děkuju

kdyz jsi vlastnik bytu, neni potreba zadne dalsi smlouvy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3088
11.8.20 21:18

@Psisuchar Darovaci dan se neplati, jinak nechapu, ze byt je papirove tvuj, ale chces ho mit komlet na sebe. Pokud je byt tvuj, poplatky si prepises na sebe. V cem je teda problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
11.8.20 21:20
@Hanney píše:
@Psisuchar Darovaci dan se neplati, jinak nechapu, ze byt je papirove tvuj, ale chces ho mit komlet na sebe. Pokud je byt tvuj, poplatky si prepises na sebe. V cem je teda problem?

Píšu, že ho chci komplet darovat mámě, né sobě. Poplatky mám na sebe, proto má máma moji plnou moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
11.8.20 21:22
@matkabagristy píše:
kdyz jsi vlastnik bytu, neni potreba zadne dalsi smlouvy

Prý je darovací smlouva potřeba..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
11.8.20 21:25

Papírově můj, tím myslím kvůli rozvodu, ale nároky na něj jsem si nedělala nikdy. Prostě jsem bydlela u ní i když vlastník jsem byla/jsem já. Tak to myslím, pardon za chybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132
11.8.20 21:30

@Psisuchar sepisete darovaci smlouvu, podepisete overenym podpisem a das to na katastr. Zaplatis 2000,–. Nebylo by jednodussi nechat prepsat na mamu jen sluzby a byt mit stale na sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3088
11.8.20 21:31
@Psisuchar píše:
Píšu, že ho chci komplet darovat mámě, né sobě. Poplatky mám na sebe, proto má máma moji plnou moc.

Aha, promin, darovaci smlouvu muzes napsat sama + overit podpisy na poste. Navrh na vklad do katastru zvladnes taky sama, neni potreba utracet za notare. Dan se neplati, pouze poplatek za vklad 2000,– + overeni, naklady tudiz minimalni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
11.8.20 21:34
@luci.no píše:
@Psisuchar sepisete darovaci smlouvu, podepisete overenym podpisem a das to na katastr. Zaplatis 2000,–. Nebylo by jednodussi nechat prepsat na mamu jen sluzby a byt mit stale na sebe?
Já ho nechci mít na sebe, nepatří mi. I pro ni to bude snažší když bude vlastník.

Příspěvek upraven 11.08.20 v 21:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
11.8.20 21:35
@Hanney píše:
Aha, promin, darovaci smlouvu muzes napsat sama + overit podpisy na poste. Navrh na vklad do katastru zvladnes taky sama, neni potreba utracet za notare. Dan se neplati, pouze poplatek za vklad 2000,– + overeni, naklady tudiz minimalni.

Super, moc děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42426
11.8.20 22:07
@Psisuchar píše:
Já ho nechci mít na sebe, nepatří mi. I pro ni to bude snažší když bude vlastník.

Darovaci smlouvu doporucuju nechat sepsat pravnikem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama