Reklama

Darování dětských věcí i hraček do dětských domovů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

agvamarine
Kecalka 281 příspěvků 23.08.18 20:24
Darovani detskych veci I hracek do detskych domovu

Dobry den chtela bych se zeptat, chci darovat obleceni I hracky po dcerce do detskych domovu nebo klokanku, chci se optat jestli je to mozne zda si to vemou, veci jsou moc hezke jako nove. Dystak zda vite nejake takoveto zarizeni tady v okoli jsem od Ceskych Budejovic, dalsi dite uz bohuzel mit nemuzeme tak bych chtela aby to vyuzili aspon jine deticky co to potrebuji. :)

Reklama

Reakce:

lolink
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 23.08.18 20:28

Kazdy detsky domov ma jine pozadavky. Na internetu si vyhledejte ty v okoli a obvolejte. Ja tohle delam uz tri roky. Ne kazdy detsky domov nebo azylovy dum bere vse. Ohledne veci na male deti mivaji dost casto prebytek. Nejvice se mi osvedcila telefonicka komunikace.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 23.08.18 20:32

Já osobní zkušenost nemám,ale známá takhle chtěla darovat věci po dceři. Vše značkové,moc hezké. Pracovnice jí po telefonu oznámila,že na sepsat seznam,připojit fotografie jednotlivých kousků a napsat rozměry. Jelikož se jednalo o dva pytle,hodila je raději do kontejneru na oblečení,protože než by tohle udělala,zabila by tím dva dny. A z těch kontejnerů se oblečení bere na charitu,takže to svůj účel splní. A jinak,na naší škole bylo dost studentů,kteří byly z dětského domova a většinou chodili lépe oblékání a měli lepší mobily a jinou elektroniku,než my ostatní.

stinga
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 23.08.18 20:32

@agvamarine nevím, jak u vás, ale zde v okolí Morava, chtějí v dětských domovech pouze a jenom nové věci, trochu to chápu, nechtějí aby děti vypadali jako „socky“ druhé kategorie, dětské domovy mají peněz dost i sponzorů a děti fakt majetkově nestrádají (citově to je už problém). spíš bych třeba na fb oslovila nemajetné matky, jestli někdo nechce balík věcí zadarmo

neumisa
Neúnavná pisatelka 19291 příspěvků 23.08.18 20:34

Po rozmluvě s vychovatelem z dětského domova jim nedám ani ťuk. Chovanci totiž vyžadují pouze nové značkové věci a hmotnou nouzí rozhodně netrpí.

stinga
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 23.08.18 20:35

@Aduš8 též jsem chodila do třídy s dětmi z dětského domova, byli jsme tam i na exkurzi, měli tam už tehdy počítače, gym. balony, posilovnu, drahé značkové hračky - rok jsem mamku otravovala, ať mě dá do dětského domova, protože my to doma neměli a já jim dost záviděla :oops:

Katerina308
Kecalka 475 příspěvků 42 inzerátů 23.08.18 20:38

Zkuste spíš nějaký azylový dům pro matky s dětmi. Já vozím u nás ve městě. Ale jsem z úplně jiného kraje

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 23.08.18 20:40

@stinga přesně tak,je spousta matek v nouzi,které za to budou vděčné. V dětských domovech to nikdo neocení.

ka2ka
Extra třída :D 12785 příspěvků 1 inzerát 23.08.18 20:42

hračky dávám do nemocnice na dětské oddělení jsou štastný že něco dostanou

truelly
Závislačka 2711 příspěvků 23.08.18 20:50
@neumisa píše:
Po rozmluvě s vychovatelem z dětského domova jim nedám ani ťuk. Chovanci totiž vyžadují pouze nové značkové věci a hmotnou nouzí rozhodně netrpí.

A pak se nestačí divit, když si na to musí sami vydělat po odchodu z DD…

Kriss Tina
Kelišová 5003 příspěvků 23.08.18 20:53

Zavolej do konkrétního domova, u nás jedni nechtěli a další si rádi vzali. Nesli sme jim tam hromady hraček a byli rádi, ale je to jak kde no, jinde nám řekli, že mají svoje zdroje a od lidí „z ulice“ si to nevezmou :nevim: nebo ten azylak no, tam by to spíš ocenily maminky v nouzi…

Jedna babička
Závislačka 3534 příspěvků 23.08.18 21:10

@agvamarine buď kontaktujte přímo dětský domov nebo azylový dům a domluvte se. Nebo zkuste popátrat, zda se ve vašem městě nevyskytují dobrotety, které vědí, kde je co potřeba (dětský domov, azylový dům, nemocnice, přímo pomoc sociálně slabé mamině).

chaela
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 23.08.18 21:12

Já dávám věci do kontejneru od Klokánku. Jmenují se KlokTex a můžou se tam dávat oblečky, hračky, boty, deky,… Zrovna dnes jsem tam dala tašku oblečení po dětech, tašku plyšáků a tašku hraček pro mimina. Doufám, že to půjde tam, kam má.
A stejně jako ostatní tady, na dětské domovy bych to nedávala, co se týká majetku, mají většinou všeho dost, potřebovali by spíš to nemajetkové a to jim dát nemůžeme (tedy aspoň já ne).

35ja
Kecalka 402 příspěvků 23.08.18 21:22

@agvamarine to je od vás moc hezké :kytka:

Hoa Mai
Kelišová 5644 příspěvků 16 inzerátů 23.08.18 21:27

@agvamarine lepe bud do azyloveho domu,nebo jsou primo organizace pomahajici nastavajicim a novopecenym matkam v nouzi (treba organizace Na pocatku). Tam vetsinou berou a prerozdeluji nejen obleceni,ale i dalsi potreby i nabytek pro male deti

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >