Darování krve a krevní skupina

Anonymní
28.1.20 11:03

Darování krve a krevni skupina

Zdravim, mam nejspis hloupy dotaz, ale chtela jsem se zeptat, jak poznam, kterou mam krevni skupinu. Chci zacit chodit darovat krev a ve svem ockovacim prukaze mam napsano v krevni skupine : -0-
Nejsem si tedy jista jestli mam 0+ nebo 0-
Vim, ze na testech pred darovanim jsou schopni mi to zjistit, ale byla bych jistejsi, kdybych vedela najisto, jakou krevni skupinu mam, nez tam pujdu. Dekuji za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1552
28.1.20 11:15

A nac potrebujes vedet s jistotou jakou mas krevni skupinu nez tam pujdes? Takovou informaci k darovani nepotrebujes, oni si vsechno zjisti sami. Jinak k tomu ockovaku, jses si jista, ze je to krevni skupina 0, neni to -0- jakoze nevyplneno? Protoze si myslim, ze v ockovaku bezne krevni skupina uvedena nebyva :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 11:21

Přesně jak píše @Ernais, na prvoodběru ti to zjistí a příště budeš vědět. ;) Možná zakladatelka kouká někde na webu, jaké krve je aktuálně nedostatek, aby nešla zbytečně. Mohl by to mít poznačené tvůj praktik v kartě, ale opravdu to před prvoodběrem vědět nemusíš. Je skvělé, že chceš jít darovat. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
28.1.20 12:08

Tak tvůj praktik by to měl mít v kartě, tak mu zavolej (to se nestyď, dneska to neví čím dál víc lidí). A při odběru ti to potvrdí. :nevim: Nebo se zeptat rodičů, matky to většinou vědí - tím spíš, pokud bys měla Rh-.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1594
28.1.20 12:13

Při darování to vědět nemusíš.. oni si to zjistí sami a pak už to budeš vědět 100% Já to taky nevěděla až když jsem byla na operaci a tam jsem to vyčetla z propouštěcích ppírů..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
28.1.20 14:16

Krevní skupina se vyšetřuje při každém darování krve i pravidelným dárcům. Jakou máš skupinu nemusíš vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama