Darování krve a plazmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucinka2209
Povídálka 49 příspěvků 15.01.19 10:34
Darování krve a plazmy

Zdravím, uměl by mi někdo poradit?
Jsem dárce krve a plazmy. Dokud jsem chodila jen na krev tzn. 3× do roka, neměl s tím zaměstnavatel problém. Teď jsem začala chodit na plazmu, protože mě o to požádali, mají nedostatek.
Má otázka zní, může mi zaměstnavatel zakázat, chodit darovat plazmu každý měsíc?
Má situace je taková, že pracuji každý den od rána do odpoledne a plazmu odebírají pouze dopoledne. Takže nemám možnost jet ve svým volnu a pracovní volno potřebuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Victoria1988
Kecalka 214 příspěvků 15.01.19 10:38

Nevím,ale darovat plazmu každý měsíc? Měla bych strach,ze mi to zničí zdraví. Ono tělo myslím není původně stavěné na nějaké odběry vůbec,takže měla bych strach ze zbytečně zatěžuji svůj organismus. Krev aspoň zůstává a pomáhá , plazma je obří kšeft za miliony do ciziny

Lucinka2209
Povídálka 49 příspěvků 15.01.19 10:40

@Victoria1988 no řekli mi,že můžu darovat každých 14 dní, to mi přijde moc ,tak jsem chtěla každý měsíc

Russet
Extra třída :D 13938 příspěvků 15.01.19 10:40
@Lucinka2209 píše:
Jsem dárce krve a plazmy. Dokud jsem chodila jen na krev tzn. 3× do roka, neměl s tím zaměstnavatel problém. Teď jsem začala chodit na plazmu, protože mě o to požádali, mají nedostatek.
Má otázka zní, může mi zaměstnavatel zakázat, chodit darovat plazmu každý měsíc?
Má situace je taková, že pracuji každý den od rána do odpoledne a plazmu odebírají pouze dopoledne. Takže nemám možnost jet ve svým volnu a pracovní volno potřebuji.

Kolegyně tak chodila. Nedávno zkolabovala. Mladá holka.

pocker
Kecalka 339 příspěvků 15.01.19 10:42

@Lucinka2209 Existuje propustka k lékaři, nebo pak hodiny nahradit.

MaRou
Stálice 77 příspěvků 15.01.19 10:45

Chodila jsem kazdych 14 dni..nejakej rok max dva..2 kolapsy…a ruce mam jak fetak…pokazdy kdyz jdu nekde na krev kde me neznaji..koukaji na me fakt divne…dneska uz bych asi nechodila…

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 15.01.19 10:45

Plazmu bych nedarovala, já chodila jednou za čtvrt roku darovat krev. Teď už nemohu, jsem sama anemická.

Lucinka2209
Povídálka 49 příspěvků 15.01.19 10:46

Děkuji za odezvy.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 15.01.19 10:49
@Lucinka2209 píše:

A hodíš jako bezplatný dárce nebo plasmu prodáváš?

Zireael
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 15.01.19 10:49
@Victoria1988 píše:
Nevím,ale darovat plazmu každý měsíc? Měla bych strach,ze mi to zničí zdraví. Ono tělo myslím není původně stavěné na nějaké odběry vůbec,takže měla bych strach ze zbytečně zatěžuji svůj organismus. Krev aspoň zůstává a pomáhá , plazma je obří kšeft za miliony do ciziny

Jen v takových těch soukromých zařízeních, kde se za to platí. Pokud daruješ plazmu v krevním centru nemocnice, je to podobné jako krev a pomáháš stejně jako krví.

Lucinka2209
Povídálka 49 příspěvků 15.01.19 10:51

@Lama Lama bezplatný. Chodím do nemocnice .

Lama Lama
Hvězda diskuse 50636 příspěvků 4 inzeráty 15.01.19 10:54
@Lucinka2209 píše:
@Lama Lama bezplatný. Chodím do nemocnice .

No, tak ze zákona nárok máš. Nicméně mi to přijde nekolegiální, no. Taky kvuli tomu jsem odmítla dávat destičky, protože prostě nemůžu se co 2 týdny sebrat a nejít do práce.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 15.01.19 10:54

Zaměstnavatel by tě měl z práce uvolnit, kolegyni normálně uvolňují i přes to, že chodí ráno před odpolední, tak už odpo do práce nejde, má nárok na celý den volna. Ale každých 14 dní bych nechodila. Spíš jednou za měsíc nebo za dva, mysli hlavně na sebe ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 10:57

@Lucinka2209 zakázat nemůže a neměla by sis to ani nadpracovávat. Ale záleží co děláš za práci, pokud tvoji práci bude muset dělat někdo jiný, tak je logické, že se to zaměstnavateli líbit nebude a pokud bude třeba snižovat stavy, tak můžeš být mezi prvními… jsou nemocnice, kde dělají odběry i o víkendu a nebo od 6:30 a nebo pak mají odpolední odběr. Předpokládám, že každý den od 6 do 18 nepracuješ.

Demi
Závislačka 4229 příspěvků 15.01.19 10:57

@Lucinka2209 já nejsem dárce ze zdravotnich důvodů, ale tobě chci poděkovat. Díky laskavým lidem, jako jsi ty, můj syn přežil a zvladl dlouho trvající léčbu, při které potřeboval krev i krevní plasmu. Tehdy měl 6 let, dnes je mu 11 a je v pořádku. :heart_decoration:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >