Darování krve či plazmy s cholesterolem?

Anonymní
4.3.21 11:47

Darování krve či plazmy s cholesterolem?

Ahoj holky,
byla jsem u svého praktického lékaře, kde zjistili, že mám zvýšený cholesterol, tak mi doporučil akorát dietu. Přemýšlela jsem ale, že bych šla občas darovat krev nebo plazmu, muzu to i přesto nebo to nemá cenu ani zkoušet? :think:
Pěkný den :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20408
4.3.21 11:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
byla jsem u svého praktického lékaře, kde zjistili, že mám zvýšený cholesterol, tak mi doporučil akorát dietu. Přemýšlela jsem ale, že bych šla občas darovat krev nebo plazmu, muzu to i přesto nebo to nemá cenu ani zkoušet? :think:
Pěkný den :palec:

Předpokládám, že všechny ostatní podmínky dárce splňuješ a pak zvýšený cholesterol na plasmu ani dárcovství vliv nemá

Pouze pokud bys brala léky, např, alergik taky může darovat, ale nesmí brát antihistaminika (min 1 týden)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68557
4.3.21 11:56
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Pěkný den :palec:

Ptej se přímo v místě kde budeš darovat. Liší se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 12:17

Taky mám mírně zvýšený (bez medikace) a chodila jsem darovat, nevadilo to.

• Citovat
  • Nahlásit
58
5.3.21 12:38

Nejlepší je se zeptat přímo u lékaře, který vás připouští k samotnému odběru. V dotazníku to myslím, snad ani není zmíněno. Já beru např. preventivně Detralex a o tom jsem i lékařku informoval.1.3.jsem měl svůj už 160 odběr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 16:47

@Blashyrk whow 160! smekám a děkuju :potlesk:

Mě kdysi bylo řečeno, že kvůli rodinné anamnéze nemůžu darovat, ale před 10 let jsme se dozvěděla, že to už neplatí a nahlíží na to jinak, a tak jsem začala chodil, ale kvůli těhotenství a různým problémům - několikaleté medikaci, zahr. prac. cestám atd. - jsem byla letos darovat teprve posedmé, snad to se mnou bude výhledově lepší :)

• Citovat
  • Nahlásit
58
6.3.21 06:52
@Anonymní píše:
@Blashyrk whow 160! smekám a děkuju :potlesk:Mě kdysi bylo řečeno, že kvůli rodinné anamnéze nemůžu darovat, ale před 10 let jsme se dozvěděla, že to už neplatí a nahlíží na to jinak, a tak jsem začala chodil, ale kvůli těhotenství a různým problémům - několikaleté medikaci, zahr. prac. cestám atd. - jsem byla letos darovat teprve posedmé, snad to se mnou bude výhledově lepší :)

Já to mám spíš jako takový folklór. Chodím bezplatně na transfúzku k nám do nemocnice, těším se na ty lidičky tam a i s některými sestřičkami se přes léto navštívíme a pogrilujeme.Jsme taková rodina. U nás je tzv objednávkový formulář na webu a není problém si najít termín tak abych nemusel do práce :lol: Tak j2× do roka mě chcou i na krev ale hlavně plazma co cca 5-6 týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 10:09
@Blashyrk píše:
Já to mám spíš jako takový folklór. Chodím bezplatně na transfúzku k nám do nemocnice, těším se na ty lidičky tam a i s některými sestřičkami se přes léto navštívíme a pogrilujeme.Jsme taková rodina. U nás je tzv objednávkový formulář na webu a není problém si najít termín tak abych nemusel do práce :lol: Tak j2× do roka mě chcou i na krev ale hlavně plazma co cca 5-6 týdnů.

To je pěkný :palec:
Chodím na Karlák v Pze, a tam to je parádní kolotoč, ale sestřičky jsou tam moc fajn :)

Já jdu po odběru klidně do práce, nedělá mi to nijak špatně, ale spíš ty okolnosti kolem mě často vylučují ze splnění podmínek pro dárce :( Mojí plazmu nechtějí, takže můžu jen krev a to i jako zdravá jde nejdřív po 10 týdnech, a to ještě když nemám zrovna cyklus :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
58
6.3.21 10:17
@Anonymní píše:
To je pěkný :palec:
Chodím na Karlák v Pze, a tam to je parádní kolotoč, ale sestřičky jsou tam moc fajn :)Já jdu po odběru klidně do práce, nedělá mi to nijak špatně, ale spíš ty okolnosti kolem mě často vylučují ze splnění podmínek pro dárce :( Mojí plazmu nechtějí, takže můžu jen krev a to i jako zdravá jde nejdřív po 10 týdnech, a to ještě když nemám zrovna cyklus :lol:

Pracuji v zaměstnání, kde jsem nahraditelný a proto si tzv. paragraf rád vezmu. V podstatě jako dárce je to taková ta možnost si oddáchnout. Krev daruji jen asi 2× do roka, sestřičky chtějí radši tu plazmu.Je fakt, že poslední dobou si dávám na sebe pozor a dodržuji pitný režim. Dřív jsem doplnil hlavně pivkem :P tak teď hlavně voda, bylinkový čaj. Tak že asi tak. proč nemůžeš darovat plazmu? Já tenkrát loni, kdy v začátcích covid byla transfúzka zavřená, jsem šel do plasma centra za prachy z hecu abych to viděl a už jsem tam nikdy nešel, což o to, personál ok ale připadal jsem si tam fakt jako klient a pořadový číslo. Mě se prostě vyplatí darovat, náhradu mzdy mám okolo 4400,– za šichtu a ještě odečet daní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 23:27

@Blashyrk pokud jsi „zástupný“ tak to chápu :) já když nejsem den v práci, tak toho jen musím stihnout další den o to víc :)
Nemůžu darovat kvůli genetické zátěži, která jim nevadí u krve ale u samotné plasmy ano, proč nevím

• Citovat
  • Nahlásit
68557
14.3.21 07:59
@Anonymní píše:
@Blashyrk pokud jsi „zástupný“ tak to chápu :) já když nejsem den v práci, tak toho jen musím stihnout další den o to víc :)
Nemůžu darovat kvůli genetické zátěži, která jim nevadí u krve ale u samotné plasmy ano, proč nevím

Přístrojové odběr trvá déle, větší riziko zanetu zil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11054
14.3.21 16:44

Je to různé. Někde jsou vybíraví, někde to moc neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat