Darování krve - jak to snášíte?

25342
13.1.21 14:18

Darování krve- jak to snášíte?

Pěkné odpoledne.
Ráda bych chodila darovat krev, už jsem byla i na testech a vše v pořádku.
Jen by mě zajímalo, jak to snášíte po tom odběru?
Do práce asi potom nelze, že? A jezdíte sami autem domů?
Přemýšlím i o plazmě, ale asi to bude podobné.
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
741
13.1.21 14:20

Když jsem byla dárce, normálně jsem po odběru chodila do práce. Ne, že bych musela, ale nic mi nebylo, tak se mi nechtělo se někde flákat. Ale jezdila jsem tramvají, auto nemám, tak nedokážu posoudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 14:24

Na prvním odběru jsem se složila, teda začalo se mi dělat blbě, tak mě sestra položila a odpojila. Od druhého už je to v pohodě :) Do práce pak už teda nechodím, máme na to od zaměstnavatele normálně volno celý den. Domů jedu autem, mám to 10km. Doma pak dopoledne odpočívám, odpol už celkem běžná aktivita, jen se zbytečně nepřepínám.

• Citovat
  • Nahlásit
25342
13.1.21 14:25
@Blankaspl píše:
Když jsem byla dárce, normálně jsem po odběru chodila do práce. Ne, že bych musela, ale nic mi nebylo, tak se mi nechtělo se někde flákat. Ale jezdila jsem tramvají, auto nemám, tak nedokážu posoudit.

Děkuji za odpověď.
Taky si myslím, že pokud budu v pohodě, tak do práce bych šla.
Já bych právě potřebovala jezdit autem, tak se zajímám. Nevadí, třeba písne někdo jiný 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25342
13.1.21 14:28
@Anonymní píše:
Na prvním odběru jsem se složila, teda začalo se mi dělat blbě, tak mě sestra položila a odpojila. Od druhého už je to v pohodě :) Do práce pak už teda nechodím, máme na to od zaměstnavatele normálně volno celý den. Domů jedu autem, mám to 10km. Doma pak dopoledne odpočívám, odpol už celkem běžná aktivita, jen se zbytečně nepřepínám.

Moc děkuji za odpověď.
Uvidím, co to semnou udělá, taky počítám s tím, že to semnou sekne poprvé, no uvidíme.
Taky to mám cca 10 km.
Doma už bych to snad potom dala.
Díky 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10527
13.1.21 14:30

Zalezi, co mas za praci.. ja po darovani krve jsem vzdy uplne vystavena a ten den klidu po odberu fakt potrebuju :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.21 14:34

Já když jsem byla poprvé, tak mě pro jistotu rovnou vyřadili z registru, protože ze mě krev přes veškerou snahu neteče :mrgreen: ale kamarádi chodí pravidelně, a většinou jdou normálně pracovat. Jen jsou pak třeba den potom trochu unavení. Doporučuje se den předem hodně pít, pak se s tou ztrátou krve tělo snadněji srovná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
13.1.21 14:38

Po odběru je dobrý tam chvilku posedět, kdyby něco a ne se hned hrnout pryč… A hodně pít před i po odběru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2002
13.1.21 14:42

Po prvním odběru jsem se složila. Ale šla jsem tam večer po práci a před tím jsem celý den nic nejedla. Pak už jsme chodila najedená, napitá a vždycky to bylo v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25342
13.1.21 14:47
@Ketris píše:
Zalezi, co mas za praci.. ja po darovani krve jsem vzdy uplne vystavena a ten den klidu po odberu fakt potrebuju :D

Dělám papíry, nic fyzicky náročného. To zvládnu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25342
13.1.21 14:50
@Pruhovaný_mýval píše:
Já když jsem byla poprvé, tak mě pro jistotu rovnou vyřadili z registru, protože ze mě krev přes veškerou snahu neteče :mrgreen: ale kamarádi chodí pravidelně, a většinou jdou normálně pracovat. Jen jsou pak třeba den potom trochu unavení. Doporučuje se den předem hodně pít, pak se s tou ztrátou krve tělo snadněji srovná

Já s odběrama problém nemám, tak snad to nepřijde až tam 😁
S tím pitím děkuju, budu si to pamatovat 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25342
13.1.21 14:52
@Blankaspl píše:
Po odběru je dobrý tam chvilku posedět, kdyby něco a ne se hned hrnout pryč… A hodně pít před i po odběru…

Dobře, posedim, ale snad mě i oni budou informovat.Diky, budu 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25342
13.1.21 14:53
@carsa píše:
Po prvním odběru jsem se složila. Ale šla jsem tam večer po práci a před tím jsem celý den nic nejedla. Pak už jsme chodila najedená, napitá a vždycky to bylo v pohodě.

Dobrý, takže ne na lačno. Diky🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.21 14:54
@Jančakecalka píše:
Já s odběrama problém nemám, tak snad to nepřijde až tam 😁
S tím pitím děkuju, budu si to pamatovat 👍

Tak to budeš v pohodě :hug: vem si na ten den volno, ať máš jistotu, a těch 10 km domů určitě dojedeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2626
13.1.21 15:03

Ze zákona mám nárok na placený den volna. Škoda ho nevyužít. Darování snáším dobře, mám něco přes 30 odběrů. Po odběru pro jistotu nikam nespěchám a dělám tak 15 minut pomalejší pohyby. Ale večer už normálně sportuji, piju alkohol (pozor, máš méně krve, tak se dřív opiješ). Ale u žen je to kvůli menstruaci trochu složitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat