Darování krve (plazmy) za peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 10:23
Darování krve (plazmy) za peníze.

Hezké dopoledne.
První bych chtěla požádat ať neřešíte etičnost mé otázky. Sama vím, že je to hloupé a nemorální. :(
A teď má otázka:
Chodí někdo darovat krev nebo krevní plazmu za peníze? Kde se to děla? A jak poznám, že za to dostanu zaplaceno a kolik?? Chodí někdo darovat i do ciziny?

Uvažuji, že bych to zkusila, ale přijde mi to hloupé..

Prosím zachovejte mou anonymitu, nechci aby mě někdo odsuzoval.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lampicka11
Závislačka 3580 příspěvků 2 inzeráty 21.10.14 10:25

Ja třeba nechodim. Mám chudoktervnost. Jinak se podívej na DCCH tam to je vysvetlene

peluani
Extra třída :D 10549 příspěvků 21.10.14 10:27

Já nechodím ale našla jsem např tohle.

Sanaplasma Ústí nad Labem je odběrné místo, sloužící pro darování krevní plazmy v Ústí nad Labem. Adresa: Sanaplasma Ústí nad Labem Dlouhá 3458/2A 400 01 Ústí nad Labem. Darovanou plazmu si tělo v krátkosti znovu vyrobí, a navíc jeden odběr může pomoci mnoha pacientům. Proto je darování krevní plazmy velmi efektivní. Za každý odběr, který vám zabere cca. 90min. vám náleží příjemná finanční odměna 400Kč.
Teda nevím kolik normálně dávají ale možná je to odlišný jinde nevím no.

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 21.10.14 10:28

Zkušenosti nemám, jen chci říct, že si nemyslím, že je to hloupé :-) Pokud potřebuješ peníze, tak to zkus, někomu tím navíc pomůžeš :-)

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 21.10.14 10:28

Spousta lidí chodí a přivydělává si tak, nedávno o tom byla dokonce reportáž, že ti co bydlí blízko hranic jezdí darovat do Německa, protože tam jsou za to sammozřejmě větší peníze. Není to tedy definováno jako přímo za plazmu, ale za náklady s tím spojené :mrgreen:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 10:32

Holky hledám spíš centra na moravě, Zlín, Olomouc, Ostrava…

Já nevím, penízky by se mi právě šikly, ale je mi to blbé, ale na druhou stranu dnes se už prodává kde co..

kikina2004
Kelišová 6552 příspěvků 21.10.14 10:35

Ja jsem sice bezplatny darce, chodim do FN Brno, tam myslim plati za desticky, plazmu nevim…ale 100% je v Brne centrum na Novych sadech- chodila tam znama- odmena za plasmu taky 400kc…

peluani
Extra třída :D 10549 příspěvků 21.10.14 10:35
@Anonymní píše:
Holky hledám spíš centra na moravě, Zlín, Olomouc, Ostrava…Já nevím, penízky by se mi právě šikly, ale je mi to blbé, ale na druhou stranu dnes se už prodává kde co..

hledám, už mám centrum v ostravě napiš mi sz a pošlu linky jdu hledat další města co si napsala

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 21.10.14 10:36

Chodila jsem, ale v Praze. UNICAplasma se to tam jmenovalo… prvni odběr za 400 a pak kazdej dalsi za 200. Darovat muzes co 14 dni.

kessi22
Závislačka 3982 příspěvků 21.10.14 10:36

Moje máti jezdí do Retzu…jezdí plné auto, takže ušetří na benzin…a má 500,– za jeden odběr…a většinou jede 4 krát měsíčně, pokud teda nemá stopku, třeba kvůli železu atd.

Petruska63
Kecalka 368 příspěvků 21.10.14 10:37
@Anonymní píše:
Holky hledám spíš centra na moravě, Zlín, Olomouc, Ostrava…Já nevím, penízky by se mi právě šikly, ale je mi to blbé, ale na druhou stranu dnes se už prodává kde co..

Já chodím do SANAPLASMA v Ostravě. Za první odběr dávají 200Kč, za druhý 600 Kč a pak za třetí 400Kč. Snad podávám přesné info, ale najdeš to i na těch stránkách. :-)

neschopná mamka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 21.10.14 10:37

V Ostravě byla Sanaplazma - vedle Bati na Masarykové náměstí, ale nevím jestli tam ještě je, a hledat se mi to nechce.

Nevím proč by to mělo být hloupé - logální přivýdělek, a nškomu to pomůže. Taky jsem při škole chodila a žádné „etické dilema“ jsem z toho neměla :nevim:

Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 21.10.14 10:37

Za plazmu se dává kolem 400kč za odběr. Plazma pak nejde na dárcovství, ale na jiné lékařské účely. Pohldedej v místě bydliště transfuzní stanice a určitě najdeš :) Jinak na tom nevidím nic nemorálního :nevim:
Darování krve na transfuze musí být logicky zadarmo, ale toto také pomůže a 400 Kč, kde je najdeš :nevim:

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 10:38
@Anonymní píše:

Jo odměny za plazmu jsou okolo 400. V Olomouci je to v ušáku. Ale upřímně nešla bych na to. A už vůbec ne mimo FN… Jde i o zdraví, ale když to někomu za ty mizerný 400 stačí :nevim: :nevim:
Já jsem dárce krve ve FN, zdarma samozřejmě. A na plazmu musíš splňovat : Minimálně 65kg, velmi dobrý cévní systém, 21let…
Přítel byl jednou a už by na to nikdy nešel. Hrozné brnění ruk a nohou, dávali mu nějaké spešl nápoje během toho. Ve FN máš veškerou péči a testy. Tady v těch Sana plasmach či jak se to jmenuje není nic moc.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >