Darování krve při ulcerózní kolitidě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.11.21 19:48

Darování krve při ulcerózní kolitidě

Ahoj, darujete někdo či nevíte, zda vůbec lze darovat krev/plazmu při Kolitidě? Co jsem se tak dočetla na různých stránkách nemocnic, tak že vestinou záleží na posouzení zdravotního stavu od jejich lékaře. Mě se týká proktitida, tudíž to nemam v celém střevě. Chtěla jsem se zeptat své doktorky ale jaksi jsem na to zapomněla. Děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9064
4.11.21 20:07

U mě to ztroskotalo na tom, že jsem brala léky. Pokud jsi bez léků, asi by to šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 20:10

@Titty Ahaa, to mi nedocvaklo..mám pentasu sachety a čípky, takže asi taky nic…Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
2457
4.11.21 20:12
@Anonymní píše:
Ahoj, darujete někdo či nevíte, zda vůbec lze darovat krev/plazmu při Kolitidě? Co jsem se tak dočetla na různých stránkách nemocnic, tak že vestinou záleží na posouzení zdravotního stavu od jejich lékaře. Mě se týká proktitida, tudíž to nemam v celém střevě. Chtěla jsem se zeptat své doktorky ale jaksi jsem na to zapomněla. Děkuji za odpovědi :)

jestli nebereš léky tak myslím, že můžeš. Napiš doktorce nebo nemocnici email a uvidíš. Já mám potr. alergii a jsem v registru kostní dřeně. Lékařské zprávy jsem posílala několika lékařům k vyjádření

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 20:53

Pokud je to autoimunitní onemocnění, tak dávat krev nelze.
To samé třeba i v případě autoimunitního onemocnění štítné žlázy.
Sama jsem jednu dobu měla jen pozitivní autoimunitu z krve bez onemocnění a už jsem dávat nemohla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 21:20
@Anonymní píše:
Pokud je to autoimunitní onemocnění, tak dávat krev nelze.
To samé třeba i v případě autoimunitního onemocnění štítné žlázy.
Sama jsem jednu dobu měla jen pozitivní autoimunitu z krve bez onemocnění a už jsem dávat nemohla.

No Kolitida bohužel je autoimunní onemocnění..akorát naposled když mi dělali testy z krve, plus testy ze vzorku stolice a ještě stěry z konecniku, tak mi doktorka řekla, ze podle všech testů jsem zdravá a ze by vůbec neřekla, ze mi něco je. A ze tedy nechápe proč když si nevezmu léky, tak se mi zase objeví krev ve stolici a mám bolesti. Jsem hlava děravá ze jsem se nezeptala :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
71471
4.11.21 22:14

Předpokládám, že většina pricetnych transfuzek že nevezme. Plasmacentra vezmou asi kohokoli kdo prijde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat