Darování nemovitosti - co vše poté vyřídit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
midenove
Povídálka 23 příspěvků 26.11.18 17:56
Darování nemovitosti - co vše poté vyřídit

Zdravím a prosím mám dotaz - co vše je třeba v případě darování nemovitosti zařídit ohledně daní. Jestli jsem dobře pochopila, obdarovaný musí do 31.1. podat přiznání k dani z nemovitosti a dárce se jakým způsobem zbaví evidence na FÚ? Existuje nějaký tiskopis? Děkuji předem za případné informace. :kytka: :hug:

Reakce:
Hanula1212
Kelišová 5500 příspěvků 26.11.18 18:13

Oba musí podat daňové přiznání, jeden darovanou nemovitost odepíše, obdarovaný ji ke svým nemovitostem přiřadí. Zda půjde o řádné nebo dílčí přiznání záleží na tom, jaké osttní nemovitosti vlastníte. Tiskopis najdete na stránkách www.financnisprava.cz nebo papírový na FÚ. Co se týká daně z příjmů, pak záleží na tom, v jakém vztahu dárce a obdarovaný jsou.

midenove
Povídálka 23 příspěvků 26.11.18 18:33

Rodiče darovali dětem. Obdarovaná jsem já a ještě vlastníme spolu s manželem 1/2 nemovitosti. Myslela jsem, že jen nějakým oznámením rodiče dají na vědomí, že již tím darováním pominula povinnost placení daní. A díky za odpovědi.

Hanula1212
Kelišová 5500 příspěvků 26.11.18 18:43

Tak jestli už rodiče nic jiného nemají, tak stačí nějaké oznámení, kde ten z rodičů na kterého je to nahlášeno oznámí, že tu a tu nemovitost darovali v roce 2018 … a jinou nemovitost už nevlastní. To stačí. Pokud mají další zdaňované nemovitosti, musí být dílčí přiznání, kde se tato nemovitost odečte. Případně řádné přiznání, kde vypíší všechny nemovitosti, kromě té darované. U tebe podobně - buď dílčí, kde bude od 2019 uvedena pouze ta nová, nebo řádné, ke budou všechny, které už máš na FÚ na sebe nahlášené + ta nová. Pokud to byl dar od rodičů, nemusí tě daň z příjmů zajímat.

Váš příspěvek
Reklama