DAROVÁNÍ PLASMY - dá se darovat za jeden den dvakrát?

Anonymní
10.1.20 02:23

DAROVÁNÍ PLASMY 2x TÝŽ DEN

Zdravím, jsem již léta poctivým dárcem jak krve, tak i plasmy. Veškeré informace kolem znám, jen jediné, co mě zajímá je, zda- li se dá plasma darovat za jeden den dvakrát. Nebo kolik odběru je po pravdě tělo schopné snést během týdne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4376
10.1.20 03:39

Kvůli penězům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 04:58
@Halamka píše:
Kvůli penězům?

Uprime, ano. Tento měsíc je finančně náročnější než jsem čekala. Ale to jen výjimečně kvůli financím. Jinak krom plasmy daruji i krev, daruji po detech hračky, oblečení, i své, vyřazené, v perfektním stavu do dětských domovů… Mám skvělý pocit z toho, když člověk pomůže tam, kde je potřeba. Jen teď se to po svátcích všechno sešlo.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
818
10.1.20 05:31

Plasmu můžeš dávat nejdříve po 14 dnech, dřív tě ani nevezmou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75789
10.1.20 05:52

A pokud si za to necháš platit, tak nejsi zadny darce. A asi moc poctiva nebudes, kdyz chces obchazet pravidla odberu, ony totiz maji svuj duvod a chrani jak prijemce, tak tebe. A pokud nemas penize, tak co treba nejaka brigada, i kdyby to mela byt nocni, tak je to mensi huntovani tela, nez nekolik odberu za den/tyden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3101
10.1.20 06:29
@Anonymní píše:
Uprime, ano. Tento měsíc je finančně náročnější než jsem čekala. Ale to jen výjimečně kvůli financím. Jinak krom plasmy daruji i krev, daruji po detech hračky, oblečení, i své, vyřazené, v perfektním stavu do dětských domovů… Mám skvělý pocit z toho, když člověk pomůže tam, kde je potřeba. Jen teď se to po svátcích všechno sešlo.. :(

Mysli taky na své zdraví, těmi jehlami se rozpíchají žíly. Každý je má tedy jiné, někdo tlustší a objemnější, ale mě i sestra taktně upozornila ať na krev nechodim vic než 1× ročně a na plazmu už vubec. Že si cení že jsem přišla, že mám RH negativní a to je vzácnější, ale z tohoto osobního hlediska nejsem moc vhodná. Myslím že by mi to každá sestra / doktorka nepřiznala. Na te plasmě jsem taky byla jednou. Že mám tenké žíly, a mohla bych pak mít sama problémy. Že by mohly praskat, a že by bylo obtížné mi dát transfuzi kdybych ji potřebovala.

Tak raději sem tam ty hračky, oblečení zkus prodat, pomůžeš tím sobě finančně a ušetříš žíly. I levnější cenou za hračky uděláš někomu radost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7470
10.1.20 06:49
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem již léta poctivým dárcem jak krve, tak i plasmy. Veškeré informace kolem znám, jen jediné, co mě zajímá je, zda- li se dá plasma darovat za jeden den dvakrát. Nebo kolik odběru je po pravdě tělo schopné snést během týdne.

Napis mi do sz, co bys treba potrebovala za potraviny nebo drogerku, a adresu, neco malo poslu. Sama moc nemam ale tohle mi prislo lito, navic mne uz tu bylo taky nekolikrat pomozeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
10.1.20 07:11

Znamej chodi kazdy tyden. Jeden tyden do jednoho strediska a dalsi tyden do druheho. On je proste desne na penize :think: a fyzicky to zvlada uz asi 3mesice :think: ja teda plasmu zatim nedavala, tak nevim, jak to je narocne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
10.1.20 08:53

@1mila2 tak ještě by mohl prodat ledvinu :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
10.1.20 11:28
@Petula306 píše: