Darování plasmy. Jak zabránit poklesu tlaku při odběru a omdlení

4
12.7.20 16:19

Darování plasmy. Jak zabránit poklesu tlaku při odběru a omdleni

Dobrý den. Rád bych daroval plasmu, bohužel mám problém při normálním odběru krve že na mě jdou mdloby kvůli poklesu tlaku. Když sedím tak omdlím, když ležím tak ne, ale cítím závratě. Může mi prosím někdo poradit, jestli se s tím dá něco dělat? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17488
12.7.20 16:31

Jestli omdlivas, tak te tam ani nepusti. Jinak abys co nejvic snizil riziko, tak musis hodne pit, tesne pred odberem se najist a dostat do sebe nejaky cukr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
12.7.20 16:38

Primárně pokud máš vážný problém při odběru krve, zvaz plazmu. Pokud i tak chceš vyzkoušet -musíš!!!Den předem vypít aspoň 3 l vody (dopor.
střídat džus, magnesku)dobrá strava -nic tucnyho ,smazenyho.Beru ještě magnesko navic (doplněk stravy)před odběrem stejný režim a hodně se najíst a jestli máš málo železo. Chodím občas a hodně lidí to nedá na sále z důvodu nepřipravenosti. Můžeš se i domluvit na místě, často polohovat. Uvidíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
12.7.20 16:42

Hele očividně ti to nedělá dobře.

Kdysi jsem po darování (bez odměny), sebou švihla a hoši ze záchranky mi důrazně kvůli mému zdraví doporučili, ať to nedělám. Abych v budoucnu nemusela řešit nějaké své problémy. Také se nad tím zamysli, pokud ty prachy nutně nepotřebuješ. Pokud potřebuješ, tak po odběru nějaký cukr by mohl pomoci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23688
12.7.20 17:00

Zkus hodně pít a cukr. Já na odběr plasmy nesmím, nemám dostatečnou hmotnost. Ale, když jsem jednou sebou sekla v nemocnici (ztráta krve cca 200ml) tak jsem se dostala na nohy čajem s cukrem. Na to, že piju vždy jen hořký, tak tady mi do něj manžel rozpustit cukru co šlo a po dvou skleničkách jsem byla schopná vstát.
Ovšem pokud omdlíváš jen při pouhém odběru krve, tak bych do toho nešla. S manželem odběr krve neudělá nic a po plazmě je slabý, cítí to na sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.20 18:25

Má to stejně jako ty, pokud jdu darovat krev musím u toho ležet, když sedím, dela se mi mdlo. Také jsem uvažovala o darování plasmy, ale musím se jich nejdříve zeptat zda to lze v leze s nohama nahoře, prostě nohy víš než hlava tak se mi při odběru krve špatně nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
61645
12.7.20 21:12
@Adfis píše:
Dobrý den. Rád bych daroval plasmu, bohužel mám problém při normálním odběru krve že na mě jdou mdloby kvůli poklesu tlaku. Když sedím tak omdlím, když ležím tak ne, ale cítím závratě. Může mi prosím někdo poradit, jestli se s tím dá něco dělat? Děkuji
Čemu řikáš normální odběr krve? Jako darování plné krve nebo odběr vzorku pro laboratorní vyšetření?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
12.7.20 22:32
@Lama Lama píše: Čemu řikáš normální odběr krve? Jako darování plné krve nebo odběr vzorku pro laboratorní vyšetření?

Odběr vzorku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61645
12.7.20 22:45
@Adfis píše:
Odběr vzorku

A proč se chceš hnát na plasmu a nejdeš nejdříve normálně na plnou krev? Finance?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
13.7.20 10:53
@Lama Lama píše:
A proč se chceš hnát na plasmu a nejdeš nejdříve normálně na plnou krev? Finance?

Vždycky jsem chtěl vyzkoušet darovat plazmu. Beru to spíš jako výzvu, kterou jsem ještě nesplnil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61645
13.7.20 10:54
@Adfis píše:
Vždycky jsem chtěl vyzkoušet darovat plazmu. Beru to spíš jako výzvu, kterou jsem ještě nesplnil.

NO, dobrý, ale proč zrovna plasmu? Jako ti to přijde nějak lepší, než plná krev, nebo proč? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama