Darování plazmy a kouření

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16.4.21 19:56

Darování plazmy a kouření

Ahoj, chci se zeptat jestli je tu někdo kdo kouří a daruje plazmu? Jen by mě zajímalo zda to je povolené? Hledala jsem po internetu a nikde jsem nic moc nenašla. Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
127
16.4.21 20:33

Ahoj, daruji krev a pred odběrem nekouřím 2 hodiny. Co vím, kamarad daruje plasmu, a hodinu před si da cigáro, nikdy s tím nikdo neměl problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
16.4.21 20:41

Jestli nevydržíš 6 hodin před nečadit, ani tam nechoď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5175
16.4.21 20:50

Daruji krev. Myslím, že u DAROVÁNÍ plasmy s tím problém mít budou, minimálně s kouřením předtím, u PRODEJE plasmy v komerčních centrech mám pocit, že berou skoro každého, takže tam ti to nejspíš projde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2354
16.4.21 21:22

Ex chodil darovat plasmu i krev a kouření nikdo neřešil a o tom, že před oběrem nesmíš kouřit mu teda nikdo taky neřekl :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.4.21 21:31

@Russet díky za milou odpověď 😊neptam se pro sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.4.21 21:31

@Markéta188 děkuji za odpověď 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
16.4.21 21:32

Hele jak kdo, ale doporučuje se myslím 2hodiny před tím nekourit. Přece jenom kouření stahuje cévy. Ale když sem tam v mladí chodila, tak tam byli i lidi u kterých to kouření bylo podle mě to nejmenší :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6882
17.4.21 05:45
@Kristýnapusina píše:
Ahoj, chci se zeptat jestli je tu někdo kdo kouří a daruje plazmu? Jen by mě zajímalo zda to je povolené? Hledala jsem po internetu a nikde jsem nic moc nenašla. Diky

Holky asi jsem tu jedina, ale stejne zaplevelim..je tu nekdo, komu je divne z toho, ze tu lide vydelavaji na tom, ze huntuji sve telo at darovanim plasmy nebo odberem vajicek? Samozrejme, krev a plasma je dulezita, ale daval bych ji zadara a ne za prachy z altruismu :nevim:..na me jde husina kdyz ctu ze lide tam jdou primarne kvuli prachum..z obou stran..ze nechci vedet jak jsou kvalitni geneticky atd.ta predrazena vajicka nabizejici reprod. kliniky zoufalym parum..ksyz tam chodi kvuli prachum i fetky i plazmu, tam je to asi jedno ale..A take na druhou stranu uz to na me pusobi jako snad nejzoufalejsi zpusob vydelku. Vzdycky me to evokuje Bidniky..prodala jsem sperky, saty, vlasy, zuby..rekli mi at prodam sama sebe..jen..vnima to tu take nekdo tak, nebo to je v poho a normal v dnesni dobe..to uz se vazne blizime Indii kde lidi prodavaji i ledviny 8o 8o kvuli penezum…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
17.4.21 13:18
@lilith1 píše:
Holky asi jsem tu jedina, ale stejne zaplevelim..je tu nekdo, komu je divne z toho, ze tu lide vydelavaji na tom, ze huntuji sve telo at darovanim plasmy nebo odberem vajicek? Samozrejme, krev a plasma je dulezita, ale daval bych ji zadara a ne za prachy z altruismu :nevim:..na me jde husina kdyz ctu ze lide tam jdou primarne kvuli prachum..z obou stran..ze nechci vedet jak jsou kvalitni geneticky atd.ta predrazena vajicka nabizejici reprod. kliniky zoufalym parum..ksyz tam chodi kvuli prachum i fetky i plazmu, tam je to asi jedno ale..A take na druhou stranu uz to na me pusobi jako snad nejzoufalejsi zpusob vydelku. Vzdycky me to evokuje Bidniky..prodala jsem sperky, saty, vlasy, zuby..rekli mi at prodam sama sebe..jen..vnima to tu take nekdo tak, nebo to je v poho a normal v dnesni dobe..to uz se vazne blizime Indii kde lidi prodavaji i ledviny 8o 8o kvuli penezum…
@lilith1 píše:

Darovat krev nebo plazmu mi přijde záslužné, sama nejsem dárce, ale pro peníze bych to nedělala. Leda jako samoživitelka a pak koupila něco dětem. Vajíčka je jiná kategorie. Jejich získání - nepřirozená stimulace je zdravotní riziko a nechtěla bych, aby po světě chodily děti, o kterých nemám ani zdání. Peněžní kompenzace by měla být nemotivační. Ale když si chce nějaká žena huntovat tělo, je to její riziko. Ale ten, kdo skutečně těží na dárcovství vajíček, je ta klinika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5007
17.4.21 19:49
@lilith1 píše:

Taky se mi nelíbí, že tam lidé chodí pro peníze. Znám jednoho kluka, který bral spousty psychofarmak, měl problémy s alkoholem a možná i drogy a prostě mi říkal, že tam chodí čistě proto, aby měl na cigára (daroval plasmu). Já se chtěla zaregistrovat do registru dárců kostní dřeně, ale samozřejmě jsem přiznala, že beru psychofarmaka, tak mě nevzali, ani na krev. Mrzí mě to, chtěla jsem někomu takto pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33435
17.4.21 20:02
@Lollitka píše:
Taky se mi nelíbí, že tam lidé chodí pro peníze. Znám jednoho kluka, který bral spousty psychofarmak, měl problémy s alkoholem a možná i drogy a prostě mi říkal, že tam chodí čistě proto, aby měl na cigára (daroval plasmu). Já se chtěla zaregistrovat do registru dárců kostní dřeně, ale samozřejmě jsem přiznala, že beru psychofarmaka, tak mě nevzali, ani na krev. Mrzí mě to, chtěla jsem někomu takto pomoci.

U nás v obchodním centru je také odběrové místo na plazmu a chodí tam jen lepší lidé. :zed: :cert: Zajímalo by mě, jestli pak tu plazmu testují na závažné a přenosné nemoci. Jde ta plazma z těchto center do nemocnic? Nebo se využívá jinde? Třeba kosmetický průmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5175
17.4.21 20:04

@lilith1 Heleď, stejně, jako ty, to, podle mého názoru, vidí velká část lidí z těch, kteří chodí nějaké krevní elementy skutečně darovat. :nevim:
Nevyčítám to těm lidem, kteří tam za peníze chodí, protože většinou co jsem se s nimi měla možnost osobně pobavit, se nikdo virtuálně nepoplácává po ramenou a nedělá ze sebe hrdinu, ale prostě říká - ano, jdu tam, protože to jsou pro mě snadno vydělané peníze.
Vytáčí mě spíš lákače do těch plasma center „zachraňte lidské životy, darujte plasmu“ vedle neméně velkého nápisu „kompenzace až 1500 Kč měsíčně“ apod… Je to prostě prodej, tak mi vadí, když se z toho dělá bohulibý čin. Pokud je to jako prodej podané, až tak mi to žíly netrhá… snad jen je blbý, že s rozmachem těchto center ubylo těch skutečných dárců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5175
17.4.21 20:08

@topazio Myslím, že se zejména využívá na výrobu léků ve farmacii, tam to určitě během zpracování musí testovat na přítomnost věcí, které by mohly vadit. Spíš je podle mě velký rozdíl v tom, že ta darovací centra, v nemocnicích, ve velkém hledí i na dobro toho dárce - když máš ten den nízký tlak, jakýkoliv problém, tak tě k tomu darování prostě nepustí, i ty povolené rozestupy mezi jednotlivými darováními mívají delší, než komerční centra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
17.4.21 20:11

Darovala jsem před x lety a podmínka byla myslím alespoň 12 hodin nekouřit a 24hodin nepít alkohol, ale viděla jsem lidi, co si zapálili před vchodem a nikdy je nikdo nevyhodil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat