Darování plazmy a krve ...

Anonymní
21.8.20 19:41

Darování plazmy a krve ...

Zdravím, jsem pravidelný bezplatný dárce krve a plazmy již několik let. Poslední dobou se mi stává, že se sestřičky do žíly napichnou, ale krev neteče i když jsem vypila vody až moc, občas trvá než ta krev začne téct nebo jsou dny, že se mi špatně hledá žila, což dříve tak vůbec nebylo? Nevíte, kde je problém a čím to zlepšit? Moc moc děkuji, uvítám osobní zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56
21.8.20 19:54

Ahoj, chodim na plasmu a chce to posilovat ruce, tehdy vedla sestricka s pacientkou diskuzi a pry si ma koupit takovy ten mackaci krouzek a posilovat - i proto ti davaji do ruky ten micek a kdyz tece krev malo, mela bys pumpovat :)
Jinak pokud neteces, casto je to pry zapriceneno tim, ze jsi jedla den predtim moc tucne stravy a nebo jsi sla na lacno… nevim kam presne chodis, ale plasmaplace pred odberem dava kalciovy sumak a susenku, abys tam nesla na lacno :) takze na zily bud mackat kazdy den krouzek nebo balonek a za mesic bys mela mit zily hodne videt a na neprutok hodne tekutiny, den pred tim ne moc tucna strava a pred a pri odberu stale pit a pred odberem se najist :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
6488
21.8.20 20:44
@Anonymní píše:
Zdravím, jsem pravidelný bezplatný dárce krve a plazmy již několik let. Poslední dobou se mi stává, že se sestřičky do žíly napichnou, ale krev neteče i když jsem vypila vody až moc, občas trvá než ta krev začne téct nebo jsou dny, že se mi špatně hledá žila, což dříve tak vůbec nebylo? Nevíte, kde je problém a čím to zlepšit? Moc moc děkuji, uvítám osobní zkušenosti.

Důležité je pít a jíst také den předem, tedy hlavně pít. Voda nebo čaj těsně před odběrem jsou dost k ničemu, je to jen na rychlé doplnění tekutin, ne na jejich dostatek během odběru. :nevim: A jasně, posílení rukou taky není úplně marné.

Jaký máš krevní obraz, vše ok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 09:46

Jako sestra z intenzivní péče ti můžu říct tohle. Darování krve je super, dokud si nezničíš cévy a podle toho co píšeš už se to víceméně stalo. Zavedení periferního žilního katetru je první věc, kterou ti při jakýchkoli trochu vážnějších problémech potřebují udělat, jenže do zničených cév jim to nepůjde. Můžou zavést centrální žilní katetr, ale to už je úplně jiný kalibr, mnohem invazivnější, nehledě na to že jeho zavedení se nemusí povést. To znamená že i kdybys měla jen horší zánět močového měchýře, nepůjdou ti podat infuzí antibiotika a bude problém. A pokud by tě třeba srazilo auto, mohla bys umřít na zranění, která bys jinak v klidu přežila.
Benzín se prodává za 27,90 za litr.. lidská krev, která má ve zdravotní péči nevyčíslitelnou hodnotu je zadarmo, to mi nepřijde v pořádku. Jenže kdo má důvod tohle měnit, když to tak dobře funguje a pořád je dost lidí ochotných ohrozit svoje zdraví pro zdraví jiných. A samozřejmě, ta darovaná krev pak zachraňuje děti na operačních sálech, maminky na porodnici..
Ale taky třeba pána, který byl tak náruživý alkoholik, že se prochlastal k jícnovým varixům. Mám za to, že mu těch krví tenkrát vykapalo kolem 7, než jim to transfuzka zakázala a on se dopracoval k nevyhnutelnému konci.
Je to na tobě, ale já bych to zvážila a byla na sebe opatrná..

PS. omlouvám se za anonym, ale v téhle republice není nejlepší nápad říkat pravdu veřejně

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama