Darování vajíček a lehčí vrozená porucha srážlivosti krve

232
22.7.15 13:04

Darování vajíček a lehčí vroz. porucha s

Zdravím maminky, mám takový dotaz. Chtěla bych darovat vajíčka ale mám lehčí vrozenou poruchu srážlivosti krve. Těhotenství a porod v pořádku bez problémů. Tak jestli o tom některá něco nevíte nebo nemáte zkušenost. Pak bych měla ještě jeden dotaz, mám kamarádku která už tam byla, ale dostala od nich antikoncepci at ji bere měsíc a půl a pak at si přijde pro injekce. Já antikoncepci nikdy nebrala a ani nechci, už jenom kvůli té srážlivosti, řekli jí že to má brát kvůli pravidelnosti MS přes to, že to má pravidelně, prostě asi jen tak preventivně :|. Jednalo by se o kliniku cube, pokud s touto klinikou máte některá zkušenost tak také pište a vlastně vůbec tak nějak kolem toho darování vajíček můžete psát :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5730
22.7.15 13:09

@lassa A myslíš, že je dobré s poruchou srážlivosti krve vůbec ten odběr vajíček podstupovat? Píšeš, že nechceš brát HA, právě kvůli té srážlivosti, ale hormonální stimulace v injekcích, kdy opravdu dostáváš hormonů koňskou dávku, by ti nevadila? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3953
22.7.15 13:10

Ahoj, kazdy CAR má podminky darcovstvi nastavene trochu jinak, pokud mas uz vybrano, kde chces darovat, tak není nic jednodussiho, nez jim zavolat a zeptat se ;) Hodne štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
22.7.15 13:17

@malinika V tomhle jsem laik nevím jestli ty injekce jsou několikanásobně horší než HA… :nevim: jestli ty o tom něco víš tak se ráda něco dozvím. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.7.15 13:19

Chce se to zeptat v daném CARu, ale nevím nevím, jestli bych s poruchou srážlivosti šla dobrovolně darovat (vysoké dávky hormonů, píchání injekcí, samotný odběr taky zátěž,…)
Mě antikoncepci dali také - bylo to nějak kvůli vhodnému načasování odběru - ovulace. Také jsem měla pravidelnou menstruaci, zřejmě šlo o synchronizaci cyklu s příjemkyní vajíček? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3953
22.7.15 13:29

Ja myslím (ale jista si Nejsem) že samotna stimulace by ti vadit neměla, ale že bys mohla mít problem s odberem… Kdovi, jestli by ti vůbec doktor dál predoperacni… Prece jen se nekolikrat picha do mekkych tkani a krvaceni je tam tak jako tak, to by u tebe mohl byt větší problem nez u cloveka s normalni srazlivosti… Určite se porad v caru a uvidis, co ti reknou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
22.7.15 13:35

@kat kat Nikdy jsem právě ani nepozorovala že by by mi třeba i při nějakém hlubším říznutí tekla víc krev než jiným nebo by šla špatně zastavit. Víc informací mi doktorka tenkrát nezdělila než že mám lehčí vrozenou poruchu srážlivosti krve. Při porodu jsem dostala dokonce i epidural a když jim říkám, že mám poruchu srážlivosti krve tak mi na to odpověděli že v těhu průkazce nic takovýho není 8o. Ale já byla v takových bolestech (vyvolávaný porod) že mi to bylo fuk, hlavně to mělo být i kvůli otevření protože mi hrozil cisař.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
22.7.15 13:37

Mám za to že by to měla být leidenská mutace? Ale nevím to už bych možná kecala, ale nějakým způsobem to mám zafixovaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3953
22.7.15 13:41

No, podle me fakt zalezi, jak to posoudi konkretni doktor… Tady to nerozlousknem, musis se zeptat přímo v Caru… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56514
22.7.15 15:05

Porzch je desitky. vyssi nebo nizsi srazlivost?
mutace leiden a protrombin neberou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lojzkata
22.7.15 20:11

Holky, co vás vede k tomu darování?
Nechci být zlá, ale vždyť jde o vaše biologické dítě, které budete mít s nějakým cizím mužem, akorát ho odnosí jiná žena, ale ponese celý váš genetický zápis, to dítě nikdy neuvidíte, nebudete vědět, jak se mu daří a je-li milované. To, že si někdo to dítě tak moc přeje a potom by ho neměl rád pro mě není argument, vždyť i bio rodiče si nemohou být sebou nikdy jistí na sto procent.
Co když to dítě bude potřebovat někdy ledvinu nebo kostní dřeň…
Sama mám neplodného muže a jediným našim řešením je darované sperma, ale nechci do toho jít právě z toho důvodu, je to těžké rozhodování, přítel se sice nebrání, ale myslím, že takové šachování do budoucna nikomu nemůže přinést nic dobrého, vždyť je to proti přírodě… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
17206
22.7.15 20:23

@Lojzkata A neni cela medicina proti prirode?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3953
22.7.15 20:46

@Lojzkata promiň, každý má právo na vlastní názor, ale tvůj komentář mi připadá omezený. Lidé do dárcovství jdou z mnoha důvodů, od finančních až po to, že je určitě krásný pocit někomu pomoci k miminku. Píšeš, že máš sama neplodného muže a nechceš jít do darovaného spermatu…takže zůstanete bezdětní? Nebo adoptujete? A není adopce úplně totéž? - co když vaše adoptované dítě bude někdy potřebovat ledvinu…? Jak píše Cuddy, medicína sama o sobě je svým způsobem „proti přírodě“… kdyby to mělo v dnešním světě být podle pravidla „silnější přežije“, byli bychom dost namydlení… myslíš, že bys tady ty sama ještě byla? Určitě jsi někdy v životě měla neštovice, příušnice, angínu nebo chřipku…? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
22.7.15 20:52

@lassa nejspis te nevyberou prave kvůli te spate srazlivosti krve nenechaji te riskovat když se o tom vi uz jiné by bylo kdyby jsi sama sla na ivf a potrebovala ho :kytka: znama to ma taky a obepsala 3 kliniky ale všude ji odepsali toto a bylo to kritérium pro které ji jako darkyni odmitly ono nejspis by to mělo i třebas to dite tu spatnou srazlivost a to si nikdo nejazne dat ji vajicko od darkyne, která není „ok“ a vi se o tom ;)

• Citovat
  • Upravit
JayLee
22.7.15 20:54
@Lama Lama píše:
Porzch je desitky. vyssi nebo nizsi srazlivost?
mutace leiden a protrombin neberou.

jj je to tak to neberou to jsem se i ja ptala když jsem byla po IVF a řekl mi, ze nemit Leidena tak by me brali hnedka ;)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama