Darování vajíček a rakovina?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tinkerbelll
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 16.11.14 22:29
Darování vajíček a rakovina?

Chtěla bych se zeptat, mám kamarádku, která byla celý život zdravá jako řípa, ale poslední rok pořád běhá někde po gynekologii s nálezem na čípku. Co chvíli jí dělají biopsii, byla už i na nějaké operaci s tím, že tam měla nějaké přednádorové změny. Neměla nikdy žádné problémy, všechno začalo až po posledním odběru vajíček (čtvrtém). Děti nemá a je jí 25.

Ptám se proto, že jsem už byla na jednom darování a ráda bych šla znova, ale nějak si nemůžu tyhle dvě věci nespojovat :think: samozřejmě v CARu všechny nežádoucí účinky a rizika vyjmenují, ale jen tak „napůl huby“ jak se říká…

(Pro rýpaly - nechodím darovat pro peníze. Jak už jsem se tady v diskuzích dočetla, některým to nějak není po srsti :roll:)

Děkuji za každý názor :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 16.11.14 22:32

Ahoj :kytka: Ty přednádorové změny by mohl způsobit i virus HPV, s tím problémy nemá? Dělali jí na to testy?

tinkerbelll
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 16.11.14 22:34
@majki.r píše:
Ahoj :kytka: Ty přednádorové změny by mohl způsobit i virus HPV, s tím problémy nemá? Dělali jí na to testy?

Ona je očkovaná :nevim: testy jí určitě dělat museli, už s tím běhá rok… Probíráme to spolu celkem detailně, takže by se určitě zmínila, kdyby to bylo z toho. Hlavně jí furt dělají tu biopsii…

Já nejsem lékař, takže tomu moc nešmakuju, tak jsem si říkala, kdyby tu někdo měl nějakou zkušenost, nebo lékařské vzdělání…

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 16.11.14 22:37

I když je očkovaná, by jí měli udělat testy. Těch typů viru HPV je spousta, očkování jsou jen na určité typy a jen určité typy můžou způsobit rakovinu nebo přednádorové změny…jinak s tím odběrem vajíček mě nic nenapadá, nikdy jsem neslyšela o takovém riziku, takže v tomhle neporadím :(
A jinak za mě palec nahoru, s tím darováním vajíček :-)

vodouska
Kecalka 227 příspěvků 16.11.14 22:38
@tinkerbelll píše:
Ona je očkovaná :nevim:

Jenze ockovani chrani jen proti nekterym kmenum nemoci, nechrani 100% a navic je pry nutne ho obnovovat po cca 10 letech, neni dozivotni. Kdy se nechala ockovat? Nekterym zenam se naopak rakovinne bujeni po ockovani rpzjede

Cattus
Neúnavná pisatelka 17215 příspěvků 16.11.14 22:38

Nejsem dr., ale není před odběrem stimulace hormonální? Toho bych se bála, celkově umělá stimulace není pro organismus dobrá a já osobně bych si to teda spojovala.
Ale jak píšu, nejsem lékař

LKK
Ukecaná baba ;) 1756 příspěvků 16.11.14 22:42

@tinkerbelll myslím, že je to jen shoda náhod pokud se to objevilo až po 4.darování. Vždyť je to stejné jako když ženská podstupuje ivf.Jako jo říká se, že ženská po ivf může mít v pozdějším věku problémy se spodkem, ale myslím, že v tuto chvilku to s tím nesouvisí. A ty změny na čípku jsou častá onemocnění. Kamarádka ho taky měla i když byla už očkovaná na což ji doktor řekl, že už ten vir mohla mít v sobě. Proto se mají očkovat nejlépe holky, které ještě nezačaly sexuálně žít tam je to nejúčinější. Jelikož ten vir na nás přenášejí chlapi nedá se moc proti tomu bránit

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17910 příspěvků 16.11.14 22:43
@tinkerbelll píše:
Chtěla bych se zeptat, mám kamarádku, která byla celý život zdravá jako řípa, ale poslední rok pořád běhá někde po gynekologii s nálezem na čípku. Co chvíli jí dělají biopsii, byla už i na nějaké operaci s tím, že tam měla nějaké přednádorové změny. Neměla nikdy žádné problémy, všechno začalo až po posledním odběru vajíček (čtvrtém). Děti nemá a je jí 25.

Ptám se proto, že jsem už byla na jednom darování a ráda bych šla znova, ale nějak si nemůžu tyhle dvě věci nespojovat :think: samozřejmě v CARu všechny nežádoucí účinky a rizika vyjmenují, ale jen tak „napůl huby“ jak se říká…

(Pro rýpaly - nechodím darovat pro peníze. Jak už jsem se tady v diskuzích dočetla, některým to nějak není po srsti :roll:)

Děkuji za každý názor :hug:

Ahoj,

tak samozřejmě nejsem vědma, ale ono to samotné očkování proti HPV je dost kontroverzní :(. A časté odběry vajíček? Vždyť je to umělá stimulace, kvanta syntetických hormonů, pro tělo obrovská zátěž. V těle probíhá nepřirozený proces, který by v takové síle normálně nikdy nenastal. A spojitost s rakovinou? Ofic. Ti to nikdo neřekne, ale kdysi jsme četla rozhovor s Annou. K. Byla x krát na IVF, bohužel neúspěšně. Časem u ní propukla rakovina prsu. A prý jí lékař mezi čtyřma očima potvrdil, že k tomu mohla přispět i dlouhodobá hormonální zátěž.

tinkerbelll
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 16.11.14 22:45

@vodouska @majki.r s tím očkováním, to je mi jasné, že to nikdy není 100%ní, i že právě po tom se to může rozjet… (diskuzi o neočkujících sleduji :D)
Ale to si myslím, že dělají jako první tyhle testy, ne? :think:…ona je hlavně trubka, a těm doktorům ani neřekla, že byla darovat :zed: říkala jsem jí mockrát, že by měli aspoň nějaké vodítko, ale ona se za to asi stydí, nebo mi to tak teda připadá :nevim: před týdnem byla už asi na 6tém odběru, a půjde nejspíš na další zákrok.

Ty odběry nejdou nějak zjistit?

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 16.11.14 22:51

Nedávno jsem četla výsledky nějakého britského výzkumu a měli potvrzené že osoby s opakovanou hormonální stimulací mají větší sklony k onemocnění rakovinou 8o

4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.11.14 23:01

Ano, to jsem četla už dávno, že umělé hormony zvyšují riziko.

4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.11.14 23:03

Ona jde darovat znovu?

tinkerbelll
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 16.11.14 23:13
@4family píše:
Ona jde darovat znovu?

Nee, už nemůže. Na klinice kam chodila, se může max 4krát. Ale věřím, že by šla ještě i desetkrát… Ona tam nechodí zrovna ze soucitu ke „snažilkám“ :roll: a hlavně má své zdraví celkem na háku…

4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 16.11.14 23:15

Chudáci snažilky, když dostanou takový genetický materiál.

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 16.11.14 23:24

Očkování bych vůbec neřešila, po očkování se takové problémy právě můžou rozjet a i kdyby ne, očkování chrání jen proti 2 typům ale je jich tolik, že to ani nemá smysl tomu věřit.
Každopádně k odběru vajíček je potřeba hormonální stimulace, o tom bych se doktorům určitě zmínila, podle mě to může mít souvislost.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >