Darování vajíček, jak to je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 11:16
Darování vajíček, jak to je?

Ahoj, už delší dobu uvažuji, že půjdu darovat vajíčka. Chtěla bych se zeptat těch, které na darování byly na jakékoli informace, co je dobré vědět. Jak vše probíhá atd.. Na netu jsem něco nasla ale ráda bych slysela vaše zkušenosti. Je mi 19 a děti ještě nemám ale určitě bych jednou chtěla. Nebudu mít kvůli tomu nějaké potíže při pozdějším možném otěhotnění? Nesníží se šance? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 11:23

Prosím anonym, nepotřebuju, aby mě tu někdo „peskoval“, že jsem byla darovat :)
Byla jsem 2×, děti jsem též neměla a poprvé jsem otěhotněla po 4m a podruhé na první pokus (teď 20tt).
Vybrala jsem si pražské centrum (Prague Fertility) za mě super přístup, krásné zázemí, milý personál. Napsala jsem email, že se zajímám, odepsali, chtěli znát můj cyklus, zda beru HA atp, podle toho naplánovali návštěvu, proběhl utz, odběr krve, předoperační vyšetření, nafasovala jsem léky a protokol jak a kdy pichat a po x dnech kontrola, předání poslední injekce s instrukcemi v kolik přesně píchnout a druhý den ráno odběr, musí být doprovod po asi 2-3h po odběru jsem mohla domů, anestezie cca 10-15 min :)

Shari81
Kelišová 6019 příspěvků 23.08.18 11:28

Dostaneš vysokohormonální koktejl-injekce/léky. Může ti to rozházet cyklus, snížit imunitu, snížit šanci na početí. Každým odebraným vajíčkem si snižuješ roky do přechodu. Jako bezdětná bych do toho rozhodně nešla. Pořiď si nejdřív vlastní děti a pak chtěj spasit svět. Je to krásná myšlenka, ale můžeš si tím zničit zdraví…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 11:32

Právě proto se ptám :) chtěla bych pomoct ostatním ženám, které nemohou mít děti ale pokud by to mě mělo prihorsit co se početí týče tak to určitě odlozim až budu mít vlastní :)

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 23.08.18 11:39
@Anonymní píše:
Právě proto se ptám :) chtěla bych pomoct ostatním ženám, které nemohou mít děti ale pokud by to mě mělo prihorsit co se početí týče tak to určitě odlozim až budu mít vlastní :)

Kamarádka byla jako bezdětná a teď čeká svoje vlastní. Ale ne všechny asi jsou bez problémů. Jinak já bych do toho nešla, myslím, že už tak je dost dětí v kojeneckýých ústavech a dětských domovech. Ty taky potřebují rodinu.

Ale je to na tobě. Bohužel nikdy nevíš, jestli to bude ok. A nebo budeš mít tu smůlu, že se něco stane :(

vjerunqa
Závislačka 3171 příspěvků 23.08.18 11:39

Udělala bys to zdarma?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 11:45

Upřímně? Ani nevím že se za to něco dostává :D chodím i pravidelné darovat krev. Beru to od slova ,, darování,, takže pro peníze bych to určitě nedělala, čistě jen pro můj dobrý pocit, že můžu někomu pomoct :)

P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 23.08.18 11:46
@Anonymní píše:
Upřímně? Ani nevím že se za to něco dostává :D chodím i pravidelné darovat krev. Beru to od slova ,, darování,, takže pro peníze bych to určitě nedělala, čistě jen pro můj dobrý pocit, že můžu někomu pomoct :)

Tak spíš popřemýšlej,jestli by ti dobrý pocit stál za případné komplikace s vlastním otěhotněním.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 11:48

Jak jsem psala, pokud by to mělo nějak ovlivnit mou šanci na otěhotnění tak bych do toho teď rozhodně nešla. Radši pár let počkám :)

vjerunqa
Závislačka 3171 příspěvků 23.08.18 11:51
@Anonymní píše:
Upřímně? Ani nevím že se za to něco dostává :D chodím i pravidelné darovat krev. Beru to od slova ,, darování,, takže pro peníze bych to určitě nedělala, čistě jen pro můj dobrý pocit, že můžu někomu pomoct :)

Tak to je ušlechtilé :andel:

Jak už tu psaly holky, dobře zvaž dopady na své zdraví.

vjerunqa
Závislačka 3171 příspěvků 23.08.18 11:52
@Anonymní píše:
Jak jsem psala, pokud by to mělo nějak ovlivnit mou šanci na otěhotnění tak bych do toho teď rozhodně nešla. Radši pár let počkám :)
:palec:
P4ja
Kelišová 6603 příspěvků 23.08.18 11:53
@Anonymní píše:
Jak jsem psala, pokud by to mělo nějak ovlivnit mou šanci na otěhotnění tak bych do toho teď rozhodně nešla. Radši pár let počkám :)

To ti právě nikdo neřekne. Vše je sluníčkové a bez problémů, podle těch center. Ale riziko tam nějaké určitě je, jen se o tom nahlas moc nemluví.

rozand
Závislačka 3426 příspěvků 23.08.18 11:54
@Anonymní píše:
Právě proto se ptám :) chtěla bych pomoct ostatním ženám, které nemohou mít děti ale pokud by to mě mělo prihorsit co se početí týče tak to určitě odlozim až budu mít vlastní :)

Nejen početí. Jsou už i studie ukazující na vyšší riziko rakoviny u žen, které podstoupily hormonální stimulaci.

Litta
Extra třída :D 13493 příspěvků 23.08.18 11:54

Souhlasím s varujícími příspěvky. Není to bezrizikové. A riskovat problémy zrovna v témhle oblasti mi moc prozřetelné nepřipadá. Je úžasné, že tahle možnost existuje, ale sama bych to nepodstoupila. Kromě těch rizik spojených s vlastní plodností je tu i riziko špatné reakce na hormonální stimulaci (může zvyšovat i riziko rakoviny) a také ten pocit, že někde po světě možná běhá tvé dítě… :nevim: Zvaž to dobře. Ale jsi hodná, to se ti v životě vrátí. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 12:03

Kamarádka byla darovat 3× kvůli penězům, když byla mladší. Teď je její 30 a už 2 roky nemůže otěhotnět. Říkala, že naposled jí přestimulovali aby z ní dostali co nejvíce vajíček a měla s tím problémy. Být tebou, tak si to hodně rozmyslím, když ještě nemáš děti.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >