Daruji paralen pro staršího člověka

Napsat příspěvek
24.3.20 08:17

V Dr. Max maj Panadol, je to složením paracetamol + kofein.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7866
24.3.20 08:17
@tmavíček píše:
Kamarádka je lékárnice a říkala, že lidi jsou jak blázni. Neee, že by si koupili 1-2 krabičky, ale 5-8 krabiček. Stačí, aby se na netu objevila pitomost a už to frčí. :roll:

Lidi jsou vážně jak jeblí s prominutím. Pak to stejně za rok vyhodí, protože to bude prošlé. Já mám doma jednu načatou krabičku a v ní asi 4 prášky. Pak jedno načaté balení ibalginu. Na co si to doma syslit, když mi nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7866
24.3.20 08:18
@chaela píše:
Tady se ukazuje, jak lidi absolutně pokulhávají v základních dovednostech. Přeci každý má nějakou domácí lekarnicku obsahující běžné léky.. zvlášť když něco potřebuju, nebo nic jiného nemůžu, tím spíš to doma mám v zásobě. Neříkejte, že nemáte doma už ani jeden prášek. Pokud fakt ne a akutně ho teď potřebujete, řešte to s lékařem. Pokud jsou vážné zdravotní důvody, určitě příslušné léky dostanete. Nechápu, proč to všichni vykupují. Něco ma doma každý a kdyby si všichni sli koupit léky až těsně předtím, než spotřebují ty z domova (čili ve chvíli, kdy jsou nemocní a lek aktivně uzivaji), žádný nedostatek nebo vykoupena lékárny by se nekonaly.

Přesně tak, jak padlí na palici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5362
24.3.20 08:21

Jinak tohle šílenství taky nechápu. Já jsem doma Paralen našla, Paralen grip. A ještě krabičku Paracetamol. Prý je to něco podobného. Je to oboje prošlé, protože to nepoužíváme. Tak moc nemocní zase nejsme, pokud se necítím dobře vezmu si 1 tabletu. Pak treba za několik hodin znovu… Takže jsem včera koupila 1 krabičku, kdyby náhodou. Ale pro 4 lidi. Nebo to se musí jist po desítkách? Moc se v tom nevyznám, nebývám moc často nemocná, spíš skoro vůbec. Dceři dám kdyztak sirup na horečku, mam nějaký z dr. Max, myslím, že je to s tím ibuprofenem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
24.3.20 08:36
@tmavíček píše:
Kamarádka je lékárnice a říkala, že lidi jsou jak blázni. Neee, že by si koupili 1-2 krabičky, ale 5-8 krabiček. Stačí, aby se na netu objevila pitomost a už to frčí. :roll:

tupé ovce :cert: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1784
24.3.20 08:38
@tmavíček píše:

A ja se divím, ze jim ho prodaji. Na co tolik prášků najednou? Když ne splaseny ovce, tak lékárnici by meli mit rozum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
24.3.20 09:13
@lebambule píše:
A ja se divím, ze jim ho prodaji. Na co tolik prášků najednou? Když ne splaseny ovce, tak lékárnici by meli mit rozum.

A z jakeho titulu by jim rekli: Nedame.? Lidi treba namitnou, ze tohle je pro jednu babicku, tohle pro druhou a pro nemohouci tetu, at sem nemusi jet kazdy zvlast… A co lekarnik s tim? Nejsou to leky na predpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5269
24.3.20 09:17
@smajlik345 píše:
U vás možna, u nás ne v pátek jsem oblítla všechny lékárny a nic…

No u nas prodavali pouze po 1 krabicce, takze se dostalo a dostane na vsechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 09:26
@lebambule píše:
A ja se divím, ze jim ho prodaji. Na co tolik prášků najednou? Když ne splaseny ovce, tak lékárnici by meli mit rozum.

Ony rozum mají. Bohužel je to volně prodejné léčivo a každý si může koupit kolik chce. Jeden pán jí například řekl, že kdo ví co bude, že jistota je jistota :lol: komu to rozdal nebo jakou má spotřebu těžko říct

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55182
24.3.20 09:29

Paralen mají i na benzinách..tak kouknout tam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 09:29
@carola píše:
Lidi jsou vážně jak jeblí s prominutím. Pak to stejně za rok vyhodí, protože to bude prošlé. Já mám doma jednu načatou krabičku a v ní asi 4 prášky. Pak jedno načaté balení ibalginu. Na co si to doma syslit, když mi nic není.

Já to vidím stejně. Navíc my jsme doma za celý rok 2019 nepotřebovali ani jeden prášek. Teď jsem tedy koupila sirup pro děti, kdyby byl potřeba. A platicko paralenu jsem koupila od kamarádky :person_shrugging:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1784
24.3.20 09:45
@tmavíček píše:
Ony rozum mají. Bohužel je to volně prodejné léčivo a každý si může koupit kolik chce. Jeden pán jí například řekl, že kdo ví co bude, že jistota je jistota :lol: komu to rozdal nebo jakou má spotřebu těžko říct

Ja vim, ze je to volne prodejny. Ale taky je nouzový stav. Třeba tim bych argumentovala ja. V akci si nemůžeš koupit třeba ani blbej prasek na prani v jiném než obvyklém množství. Ja teda nejsem akcař, ale přijde mi to logicky. A tohle je léčivo. Dnes jsrm sháněla gumičky do rousek. Prodaji max. 10 metrů. Jinak by přišla nejaka hamizna baba a koupila sto metrů a cau. Nevím o žádném zákoně, který by zakazoval prodejci prodat jrn tolik, kolik sam uzná za vhodné v daném čase.
A jestli ja sním jeden prášek za rok? Vic jen tak opravdu ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 09:59
@lebambule píše:
Ja vim, ze je to volne prodejny. Ale taky je nouzový stav. Třeba tim bych argumentovala ja. V akci si nemůžeš koupit třeba ani blbej prasek na prani v jiném než obvyklém množství. Ja teda nejsem akcař, ale přijde mi to logicky. A tohle je léčivo. Dnes jsrm sháněla gumičky do rousek. Prodaji max. 10 metrů. Jinak by přišla nejaka hamizna baba a koupila sto metrů a cau. Nevím o žádném zákoně, který by zakazoval prodejci prodat jrn tolik, kolik sam uzná za vhodné v daném čase.
A jestli ja sním jeden prášek za rok? Vic jen tak opravdu ne.

To je sice pravda, ale například kamarádka je jen zaměstnanec a tohle není v její kompetencíi-rozhodovat kolik čeho prodá jedné osobě:person_shrugging:a ke gumičkam-tak ať si každý ušije roušku se šňůrkami-taky to tak máme-kvuli vyvařování je to i lepší a prodlouží se životnost roušky, samozřejmě déle trvá ušití takové roušky, ale v nouzi je třeba hledat cesty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9032
24.3.20 10:09

Tohle je zase výkřik do tmy. Darování paralenu v současné situaci fakt není nutné. Lidé jsou přezásobovaní, když už nemá jeden, tak má 100% příbuzný/sousedka apod.
To, že v TV vyzobou osamělého staršího zoufalého jednotlivce je jen tlak na sledovanost. V nemocnicích je paralenu dost, v domovech důchodců pokud vím taky, v organizacích pomáhajících seniorům taky (tzn. pokud by senior dostal vysokou horečku a byl úplně sám, tak pokud zvládne zavolat, tak podle mě má do půl hodiny doma léky nebo sanitku).
A nějak si nemyslím, že na emimino chodí zrovna osamělí nemohoucí seniorové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7866
24.3.20 18:49
@tmavíček píše:
Já to vidím stejně. Navíc my jsme doma za celý rok 2019 nepotřebovali ani jeden prášek. Teď jsem tedy koupila sirup pro děti, kdyby byl potřeba. A platicko paralenu jsem koupila od kamarádky :person_shrugging:

Vidíš, tos udělala dobře s tím sdíleným paralenem. My to taky používáme tak vyjímečně, že bych se taky klidně takhle s někým podělila, kdybych měla celou krabičku. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama