Dát dárek na svatbu, když se nezúčastníme?

23
31.5.21 15:35

Dát dárek na svatbu, když se nezúčastníme?

Zdravím a prosím o názory. Kamarádka mě a manžela pozvala na svatbu. Řekla jsem, že rádi přijdeme. To bylo asi půl roku před termínem. Jenže mezitím se zhoršilo manželovo onemocnění a tak jsem se omluvila, měsíc dopředu. Dali byste dárek (preferuji peníze) i když nepřijdeme? Pokud ano, kolik by bylo vhodné. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10
31.5.21 15:38

Pokud je to hodne dobra kamaradka tak bych poslala po svatbe treba ovocnou kytici, lahev lepsiho vina a prani. Jestli je to holka co jste se videly naposled pred lety tak bych poslala jen blahoprani. Penize bych neposilala ani v jednom pripade

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7218
31.5.21 15:40

@ReginaZ záleží jak dobrá kamarádka to je a jestli i ona byla/bude na vaší svatbě. Pokud je to dobrá kamarádka, poslalala bych ji přání a třeba 1000,–. Pokud je to známá, pak nějaký poukaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8713

@ReginaZ ona vám dala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054

My jsme od jedněch známých dostali, ale to je rodina co prehazuji peníze vidlemi. Od ostatních co přijít nemohli tak nic. Já bych asi taky nic nedala když bych nešla. Jedině pokud by to byla opravdu hodně dobrá kamarádka nebo někdo blízký z rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
31.5.21 15:50

Já bych dala tolik, kolik jsem měla v plánu dát původně. Já ale když o někom napíšu, že je to kamarádka, tak je to opravdu pro mě blízký člověk, nevím, jak to máš ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4509
31.5.21 16:14

Pokud je to odůvodněná omluva s dostatečným předstihem, peníze bych neposílala. Jen blahopřání a symbolický dar. Peníze se obvykle dávají jako kompenzace jídla, pití, ubytování. Když ses omluvila zavčas, není důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
31.5.21 16:18
@PaníBovaryová píše:
@ReginaZ ona vám dala?

To sme se ještě neznaly, když sem měla ja svatbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
31.5.21 16:37

Holky, děkuji všem za příspěvky. Vidím to na ty peníze a blahopřání samozřejmě. Jim se peníze budou hodit, staví si dům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
31.5.21 16:39

@ReginaZ Ano, dávali jsme. Přece dar není vstupenka. Když zmeškáte oslavu narozenin, taky dáte při nejbližší příležitosti dar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7218
31.5.21 16:40

@ReginaZ já si myslím, že 1000,– člověka nezabije a jim to udělá radost a možná pomůže. A taky předejdes nějakým zbytečným drbum apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
31.5.21 16:44
@janickaIII píše:
@ReginaZ já si myslím, že 1000,– člověka nezabije a jim to udělá radost a možná pomůže. A taky předejdes nějakým zbytečným drbum apod.
@janickaIII píše:
@ReginaZ já si myslím, že 1000,– člověka nezabije a jim to udělá radost a možná pomůže. A taky předejdes nějakým zbytečným drbum apod.

Tak tak. Nás to nezruinuje a jim to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
31.5.21 16:49

Tak dárek se snad nedává jako výměna za účast, dala bych přání a do něj třeba tisícovku, záleží kolik můžete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2426
31.5.21 17:03

My, když jsme nemohli kamarádům na svatbu, tak jsme z jejich seznamu vybrali dárek a nechali poslat, byli moc rádi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
31.5.21 23:29

Podle mě 1000,– je taková universální cesta, pokud je to dobrá kamarádka tak osobně bych dala i víc. Myslím si ale že 1000,– určitě potěší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat