Reklama

Dát výpověď, nebo počkat na konec smlouvy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 09:05
Dát výpověď nebo počkat na konec smlouvy?

Holky jednoduchá otázka, zrovna řeším jestli dát výpověď a čekat 2 měsíce, nebo počkat 3 měsíce až mi skončí smlouva a neprodloužit jí? Jaké s tím máte zkušenosti? Nějak nevím jak se rozhodnout. Novou práci jsem vždy našla tak za ten měsíc - měsíc a půl. Přijde mi sem nová šéfová a uplně nevím, jestli tu s ní chci být ještě tři měsíce. Prosím anonym - info o práci

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26433 příspěvků 25.07.18 09:12

Určitě dát výpověď…

1. Gesto - zaměstnavatel bude počítat s tím, že za tebe bude muset hledat náhradu. Nepřekvapíš ho až při (ne)podpisu nové smlouvy.
  1. Nevím na jakém postu děláš… ale nové šéfové mají tendence dosazovat si místo „starých“ lidí své nové… když bude vědět, že jsi ve výpovědi tak po tobě nebude nijak šlapat, nechá tě v klidu „dožít“ - a bude vědět, že někoho svého si může pak dosadit místo tebe.
  1. A v neposlední řadě vypadá pak na papíře lépe když tam máš uvedeno, že jsi TY sama podala výpověď než, že s tebou nebude prodloužena smlouva.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 09:16
@FreeLady12 píše:
Určitě dát výpověď…
  1. Gesto - zaměstnavatel bude počítat s tím, že za tebe bude muset hledat náhradu. Nepřekvapíš ho až při (ne)podpisu nové smlouvy.
  1. Nevím na jakém postu děláš… ale nové šéfové mají tendence dosazovat si místo „starých“ lidí své nové… když bude vědět, že jsi ve výpovědi tak po tobě nebude nijak šlapat, nechá tě v klidu „dožít“ - a bude vědět, že někoho svého si může pak dosadit místo tebe.
  1. A v neposlední řadě vypadá pak na papíře lépe když tam máš uvedeno, že jsi TY sama podala výpověď než, že s tebou nebude prodloužena smlouva.

no pokud bych čekala do konce smlouvy, tak bych jim to samozřejmě dopředu řekla, že už s nima smlouvu neprodloužím. To je mi vůči nim blbý, najednou ze dne na den odejít. To mě nenapadlo, že asi ta výpověd z mojí strany vypadá líp, i když to neprodloužení smlouvy by vlastně taky bylo z mojí strany. No šéfová si sem někoho chtěla vzít, ale pak jí to nějak odřekla, takže to zatím padlo.

Novire
Neúnavná pisatelka 19799 příspěvků 25.07.18 09:33

Pokud dáš výpověď ty, budeš mít nižší podporu v nezaměstnanosti (kdyby na ni došlo), než když odejdeš po uplynutí prac. pom. na dobu určitou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 09:37
@Novire píše:
Pokud dáš výpověď ty, budeš mít nižší podporu v nezaměstnanosti (kdyby na ni došlo), než když odejdeš po uplynutí prac. pom. na dobu určitou.

nooo, to je na prd. Ale tak pořád se uklidňuju, že jsem vždycky práci zatím našla, Jsem v Praze tak snad jako na pracák nedojde.

Titty
Echt Kelišová 8096 příspěvků 25.07.18 09:40
@FreeLady12 píše:

S tím nesouhlasím. Když ona sama nechce znovu podepsat smlouvu, tak je to přeci z tohoto pohledu stejné, jako když dá sama výpověď. Navíc nový zaměstnavatel nebude chtít vidět ten papír - výpověď.

Spíš bych se řídila tím, co píše @Novire , výší případně podpory v nezaměstnanosti.

Jolynka
Extra třída :D 13617 příspěvků 25.07.18 09:40

Tak nejideálnější by bylo, když oznámíš, že nechceš smlouvu prodloužit a pokusit se domluvit, jestli by bylo možné po dohodě skončit dřív, když si najdeš jinou práci, kde na tebe nebudou čekat. Samozřejmě to nemusí vyjít.

Titty
Echt Kelišová 8096 příspěvků 25.07.18 09:42
@Anonymní píše:
nooo, to je na prd. Ale tak pořád se uklidňuju, že jsem vždycky práci zatím našla, Jsem v Praze tak snad jako na pracák nedojde.

Zase jestli už tě to v té práci štve a nebojíš se, že bys novou nenašla, tak dej výpověď, ať je to rychlejší. :)

Titty
Echt Kelišová 8096 příspěvků 25.07.18 09:42
@Jolynka píše:
Tak nejideálnější by bylo, když oznámíš, že nechceš smlouvu prodloužit a pokusit se domluvit, jestli by bylo možné po dohodě skončit dřív, když si najdeš jinou práci, kde na tebe nebudou čekat. Samozřejmě to nemusí vyjít.

A nebo tak.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 25.07.18 09:46

Záleží jak moc to je v práci zlé. Pokud se to dá vydržet tak bych počkala do konce smlouvy, pokud nedá dej výpověď. Alespoň kvůli podpoře když by došlo na nejhorší. To, že by vypadalo líp když dáš sama výpověď si nemyslím a ani nevím jak by se to příští zaměstnavatel dozvěděl, já to v životopise nikdy neuváděla a u pohovoru vždy předpokládali že jsem odešla ze své vůle a ptali se proč, co se mi tam nelíbilo :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.18 09:47

ještě teď mi došlo, že když ji podám až v srpnu,tak poběží výpovědní lhůta až od září, takže bych tu stejně musela být do října, stejně jako končí ta smlouva. Pochybuju, že se dohodnu, takže to je ještě větší dilema

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 25.07.18 09:48
@FreeLady12 píše:
Určitě dát výpověď…

Ad 1) no čím dřív přijde zaměstnavatel s návrhem na podpis nové smlouvy, tím dříve zjistí, že ji podepsat nechce… a pokud s tím hodlá čekat na poslední dny, tak si nezaslouží nic jiného, než aby se to nedopsání dozvěděl až těsně před koncem.

Ad 3) Z praktických důvodů je rozhodně lepší, když je to neprodloužená smlouva na dobu určitou, než vlastní výpověď, třeba už kvůli podpoře.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 25.07.18 09:50
@Anonymní píše:
ještě teď mi došlo, že když ji podám až v srpnu,tak poběží výpovědní lhůta až od září, takže bych tu stejně musela být do října, stejně jako končí ta smlouva. Pochybuju, že se dohodnu, takže to je ještě větší dilema

Jestli to je v práci blbý už teď, ze zkušenosti bych řekla, ze po podání výpovědi/ferovem upozornění, že smlouvu neprodlouzis, to bude ještě horší. Za dobrotu za žebrotu. O neprodloužení smlouvy bych jim osobně řekla max měsíc předem.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 25.07.18 09:52
@Lalelale píše:
Jestli to je v práci blbý už teď, ze zkušenosti bych řekla, ze po podání výpovědi/ferovem upozornění, že smlouvu neprodlouzis, to bude ještě horší. Za dobrotu za žebrotu. O neprodloužení smlouvy bych jim osobně řekla max měsíc předem.

Já ani to ne, řekla bych jim to až ve chvíli, kdy by oni přišli s nabídkou na prodloužení…

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 25.07.18 09:55
@Anonymní píše:
ještě teď mi došlo, že když ji podám až v srpnu,tak poběží výpovědní lhůta až od září, takže bych tu stejně musela být do října, stejně jako končí ta smlouva. Pochybuju, že se dohodnu, takže to je ještě větší dilema

Pokud nepodáte výpověď v červenci, tak není co řešit (co v to vidíte za dilema?).

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama