Dát výpověď, nebo počkat až jak se domluvím jinde

Anonymní
31.5.21 19:59

DÁT VÝPOVĚD V PRÁCI, NEBO POČKAT AŽ JAK SE DOMLUVÍM JINDE

Nevím jak se správně rozhodnout, budu se po dlouhé nemoci - covidu zápalu plic vracet do zaměstnání. Mezitím došlo v práci ke změnám a to takovým, že děláme i noční směny a tak mě ženou nejdřív na prohlídku lékařskou. Z práce chci stejně odejít, mám zatím telefonicky rozjednanou jinou práci, s tím, že přijdu na pohovor až mi bude ukončena neschopenka, což už ji ted budu mít. I v nové práci pokud vyjde budu mít noční směny. Řeším zda to nerisknout a dát výpověd hned, dokud můžu a s tím, že bych potom nastoupila do jiné práce, ale už mi tam zřejmě vznikne prodleva a nevím zda jsem povina uhradit sama zdravotní pojištění. Někde jsem četla, že pokud se jedná o pár dní v měsíci hradí jej automaticky nový zaměstnavatel, i tak by to myslím nebyla drastická částka. Mám i nějakou dovolenou, ale tu nevím zda mi zaměstnavatel umožní čerpat. V současném zaměstnání se mi nelíbí, pracuji přes agenturu a tak s člověkem jednají jako s onucí, ve smlouvě mám práci pouze na 2 směny, přesto mi bylo řečeno, že musím na noční, nebo sbohem, musíme dělat k tomu přesčasy a bojím se stejně, abych je po nemoci zvládla.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7536
31.5.21 20:03

No hlavně si zajdi na prohlídku, jestli vůbec můžeš dělat noční… Pokud by Ti napsali, že ne, pak ti v té původní práci musí najít jinou práci. Ale chápu, pracovat přes agenturu je blbé. Proto bych šla do té nové, kde budeš kmenovým zaměstnancem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
31.5.21 20:09
@janickaIII píše:
No hlavně si zajdi na prohlídku, jestli vůbec můžeš dělat noční… Pokud by Ti napsali, že ne, pak ti v té původní práci musí najít jinou práci. Ale chápu, pracovat přes agenturu je blbé. Proto bych šla do té nové, kde budeš kmenovým zaměstnancem.

Pracovat přes agenturu není blbé, když je dobrá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 20:30

DÁT VÝPOVĚD V PRÁCI, NEBO POČKAT AŽ JAK SE DOMLUVÍM.

@janickaIII píše:

Ano, ale řeším zda to risknout a skončit hned a domluvit si rychle tu práci jinde. Pokud budu mít prodlevu pár dní snad to vadit nebude kvůli placení zdravotního pojištění, nevíte někdo?
Bojím se, že ze současné práce se nedosanu ani na pohovor, vím jak to tam chodí.
V agentuře už budu mít zítra nachystané papíry k lékaři, tak bych jim musela říct, že jsem si to rozmyslela a dát výpověd k zítřku, ale vlastně zítra bych ani kvůli té prohlídce v práci nebyla, tak nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
2336
31.5.21 20:38

Nechápu, ty chceš dát výpověď v první práci z důvodu toho, že tam jsou takové změny, že by si musela jít i na noční a jít do jiné práce kde jsou taky noční?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 20:46

@alena1995 píše:
Nechápu, ty chceš dát výpověď v první práci z důvodu toho, že tam jsou takové změny, že by si musela jít i na noční a jít do jiné práce kde jsou taky noční? [/

Dělám ve fabrice, jinak bych mohla ještě obchod, když jsem tím vyučena, ale tam peníze nic moc také a berou převážně brigádníky. Potřebuji práci na dobu neurčitou pokud bych chtěla půjčku a tady jsem přes agenturu, je tam buzerace, máme nařízeny přesčasy, kolektiv strašný, tak i z těchto důvodů převážně, jinak noční moc nedávám a už nejsem nejmladší a ted po tom kovidu, kdy se cítím unavená stále i ve dne, jenže co mi zbývá, zkusím to aspon, pracovat musím.

• Citovat
  • Nahlásit
9427
31.5.21 20:51

Když dáš výpověď zítra, pracovní poměr skončí na konci srpna. Když chceš skončit dřív, musíš se se zaměstnavatelem dohodnout a to pak jde k jakémukoliv dni, takže je blbost podle mě chtít dohodou skončit k zítřku, když nemáš novou práci ještě dohodnutou. A nevím sice jak máš postavenou smlouvu, ale platí, že ji nemůže zaměstnavatel změnit jednostranně. Pokud v ní máš jen ranní a odpolední, nemůže ti to změnit na noční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 21:09

@Lendeš píše:
Když dáš výpověď zítra, pracovní poměr skončí na konci srpna. Když chceš skončit dřív, musíš se se zaměstnavatelem dohodnout a to pak jde k jakémukoliv dni, takže je blbost podle mě chtít dohodou skončit k zítřku, když nemáš novou práci ještě dohodnutou. A nevím sice jak máš postavenou smlouvu, ale platí, že ji nemůže zaměstnavatel změnit jednostranně. Pokud v ní máš jen ranní a odpolední, nemůže ti to změnit na noční.

No já jsem ted 3 měsíce marodila a tím se mi udajně prodlužuje o tu dobu zkušební doba a má mi končit 11.6., takže bych mohka do té doby odejít bez udání důvodů kdykoli, ovšem hlava mi to nebere nastupovala jsem 11.11.minulého roku a omarodila 22.2.2021.do konce kvetna. Potom mi to nesedí. Dohodu prý nejde skončit hned, ale za 3 dny, slečna neví co mluví. V minulé práci jsem se bez problémů domluvila a ukončila ze dne na den dododou.
Ve smlouvě mám pouze raní odpolední, nemusím souhlasit, potom ale můžu rovnou odejít hned, neb mě propustí. Proto jim nevěřím, když porušují zákony.

• Citovat
  • Nahlásit
48885
31.5.21 21:11
@Anonymní píše:
No já jsem ted 3 měsíce marodila a tím se mi udajně prodlužuje o tu dobu zkušební doba a má mi končit 11.6., takže bych mohka do té doby odejít bez udání důvodů kdykoli, ovšem hlava mi to nebere nastupovala jsem 11.11.minulého roku a omarodila 22.2.2021.do konce kvetna. Potom mi to nesedí. Dohodu prý nejde skončit hned, ale za 3 dny, slečna neví co mluví. V minulé práci jsem se bez problémů domluvila a ukončila ze dne na den dododou.
Ve smlouvě mám pouze raní odpolední, nemusím souhlasit, potom ale můžu rovnou odejít hned, neb mě propustí. Proto jim nevěřím, když porušují zákony.

zkusebka ti skoncila 11.2., ukoncrni na dohodu zalezi na te dohode

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 21:22

@matkabagristy píše:
zkusebka ti skoncila 11.2., ukoncrni na dohodu zalezi na te dohode
Řekla bych že 11.5. já jsem marodla od 22,2. a nemocí se zkušební doba prodlužuje, ale oni mi tvrdí, že mi končí 11.6.
  • Citovat
  • Nahlásit
48885
31.5.21 21:27
@Anonymní píše: Řekla bych že 11.5. já jsem marodla od 22,2. a nemocí se zkušební doba prodlužuje, ale oni mi tvrdí, že mi končí 11.6.

zkusebka je 3 mesice, obvykle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 21:32

@matkabagristy píše:
zkusebka je 3 mesice, obvykle

ANO A O TU NEMOC SE PRODLUŽUJE, TAK ASI MAJÍ PRAVDU ZHRUBA NECELÝCH 11DNÍ, OMARODILA JSEM KOLEM 22.2., TAKŽE DO TOHO 11.6. JSEM VE ZKUSEBCE, BYLO BY TEDY DOBRÉ ODEJÍT RADŠI V NÍ JEŠTĚM NEBO TO RISKNOUT HNED.

• Citovat
  • Nahlásit
48885
31.5.21 21:34
@Anonymní píše:
ANO A O TU NEMOC SE PRODLUŽUJE, TAK ASI MAJÍ PRAVDU ZHRUBA NECELÝCH 11DNÍ, OMARODILA JSEM KOLEM 22.2., TAKŽE DO TOHO 11.6. JSEM VE ZKUSEBCE, BYLO BY TEDY DOBRÉ ODEJÍT RADŠI V NÍ JEŠTĚM NEBO TO RISKNOUT HNED.

neumis pocitat do 3 :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
31.5.21 21:36

@matkabagristy to bude ta totožná, co jí závidíme psychopata ze seznamky, protože si neumíme najít chlapa :mrgreen:
Klid ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 21:38

@matkabagristy píše:
neumis pocitat do 3 :roll:

JÁ ANO, VY NE 3 MĚSÍCE ZKUŠEBNÍ DOBA PLUS VÍC JAK DALŠÍ 3 MĚSÍCE K TOMU…OMARODILA JSEM 22.2. DO 31.5.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat