Datum termínu porodu podle UTZ nebo poslední menstruace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 15:17
Datum termínu porodu podle UTZ nebo poslední menstruace?

Ahojky, dneska jsem byla poprvé Na gynekologii v porodnici kam teď budu pravidelně docházet každý týden, podle menstruace mám být 37+0 ale podle utz jsem prý 37+5 a miminko má cca 3400gramů.. nevíte čím se doktoři řídí a jaký týden je přesnější pro výpočet termínu porodu? Děkuji

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 46270 příspěvků 23.04.19 15:24

Pokud se to liší jen takhle o pár dní (což se liší prakticky každému), většinou berou termín dle MS. Případné vyvolání se ale řeší nejen podle termínu, ale i skutečného stavu - monitory, průtoky, zda jsou nebo nejsou jiné komplikace. Mně se to u prvého lišilo o 5 dní (datum dle MS jsem věděla naprosto přesně), u druhého o týden, vždy se řídili tím dle MS, obě děti větší. Váhové odhady jsou jen odhady…

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 23.04.19 15:46

Na prvotrimestrialnim screeningu mi říkali, že přesnější je datum podle ultrazvuku. Ale já mám třeba jen jeden termín a i u prvního jsem měla.

Karleon
Kelišová 5615 příspěvků 23.04.19 16:25

Nejpřesnější je ultrazvuk ve 12. týdnu a většina lékařů se jím také řídí.

Kajka9
Závislačka 3822 příspěvků 1 inzerát 23.04.19 17:19

Podle UZ…mě to nesedelo o 14 dni podle MS..
Ale stejne muzes porodit +-14 dni to je jen orientacni

ugluk
Hvězda diskuse 46270 příspěvků 23.04.19 17:31

On je ten ultrazvuk velmi přesný - plus minus týden. Takže pokud se to liší o méně jak týden…

Váš příspěvek
Reklama