Dává se za nezaplacnou daň z pozemku do registru dlužníků?

19.7.13 19:16

dává se za nezaplacnou daň z pozemku do registru dlužníků?

Dobrý večer, mám problém..V březnu 2012 jsme koupili pozemek, a my hlupáci jsme nepodali daňové přiznání z nemovitosti..Nevěděli jsme totiž, že nějaké máme dávat..Bylo nám totiž na katastru řečeno, že nemusíme nic řešit že jsou s finančákem propojeni a že nám finančák pošle složenku, kolik máme zaplatit..Složenka letos nepřišla a my jsme si toho ani nevšimli, máme totiž ještě jiné pozemky za které platíme daně, tak nám nějak nedošlo, že jedna složenka chybí.. :nevim: :nevim: A dnaska byl ve schránce dopis, že máme ohledně té daně volat paní na finančák..Samo dneska už tam nejsou tak budem volat hned v pondělí ale já mám takové nervy, že snad ani nebudu celý víkend spát..My chcem na tom pozemku stavět a řešíme hypošku a mám strach, že nás za ten omyl dali do registru dlužníku..Nevíte jak to chodí? My jim třeba hned v pondělí uhradíme tu daň i sankci za to nedané přiznání..tak doufám že do registru se dává až kdybychom jim to nezaplatili po upomenutí..Máte s tím někdo zkušenost? Chci odpovědi týkající se hlavně toho registru dlužníků a třeba jaká je ta sankce..předem děkuji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

194
19.7.13 19:30

Já myslím, že žádný nedoplatek na FU ještě neevidují, protože nemají přiznání, na základě kterého by ten nedoplatek vzniknul. Přiznání se musí podat za první zdaňovací období, kdy si pozemek nebo nemovitost pořídíš, další roky se vychází z toho, že je to pořád stejný, tudíž se jen zaplatí ta daň. Takže v pondělí podejte přiznání, rovnou to zaplaťte a domluvte se správcem či správkyní ať vám vypočítá rovnou úrok z prodlení i penále za pozdní podání a bude to v cajku. V registru dlužníků určo nebudete ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
19.7.13 19:43

@Monali123
Hele a mluvíš o dani z převodu nebo dani z nemovitosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
19.7.13 19:43

Na fú mi bylo řečeno, že do registru dávají až po nezaplacení vyměřené pokuty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 19:47

Mluvím o dani z nemovitosti, daň z převodu zaplatil prodávající…takže myslíte že v registru nebudem? To mi zpadl kámen ze srdce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 19:48

@bugoo @bugoo ahoj a tys měla stejný problém jako my?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
19.7.13 19:55

.

Příspěvek upraven 21.02.14 v 23:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 20:14

@kjhui jsme na vesnici, žádný dopis nepřišel před koncem zdaňovacího období..Až ted jsme měli ve schránce dopis že máme volat na finančák paní (jméno tu psát nebudu) a ta nám řekne k tomu víc..Ale já mám takové nervy že bych nespala celý víkend tak jsem založila tohle téma…
Tak co jsem pochopila, budem dávat dodatečné přiznání, paak nám dají za to pokutu a vyměří daň kterou uhradíme i s penálama a bude vše v pořádku, a žádný registr dlužníků ještě není a když vše uhradíme ani nebude?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
19.7.13 20:20

..

Příspěvek upraven 21.02.14 v 23:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.13 20:56

@kjhui jo jen to že máme přijít ohledně daně z nemovitosti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
19.7.13 20:58

Dan z nemovitosti mel platit otec, co nam zije v baraku dle dohody, jak jsem zjistila 3 roky neplatil a ani nedal vedet, ze tam mam dopis. V registru nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6166
19.7.13 21:07

@Monali123 buď v klidu! Daň je vyměřena až z přiznání, takže pokud nemáš žádné podané, pak nevznikl ani žádný dluh (zatím)! V pondělí tam zajdi, podej přiznání, daň doplať. Pracuji na FÚ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
19.7.13 21:50
@Monali123 píše:
@bugoo @bugoo ahoj a tys měla stejný problém jako my?

Psala jsem SZ. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama