Dává vám chlap na jídlo,nebo si musíte říkat?

Anonymní
19.9.19 19:02

Dává vám chlap na jídlo,nebo si musite rikat?

Zdravím…muj přítel vydělává kolem 30.000 a já jen na rodicaku a ze 7.000 mi zbyde tak 1.500…kvůli placeni co mam kvůli rodičům…teď otázka..Musíte mu říkat, aby vám tu nechal na jidlo, nebo vám je tu nechává automaticky?…já sem z toho hotová..protože sem si nikdy nerikala o peníze a ne ke všemu na jidlo..našla sem si práci domu, abych měla víc peněz a to jidlo kupovala ze svého, když nakupuji jen já…a ještě sem já špatná, ze si mam rikat…jenže já taková nejsem…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

897
19.9.19 19:05
@Anonymní píše:
Zdravím…muj přítel vydělává kolem 30.000 a já jen na rodicaku a ze 7.000 mi zbyde tak 1.500…kvůli placeni co mam kvůli rodičům…teď otázka..Musíte mu říkat, aby vám tu nechal na jidlo, nebo vám je tu nechává automaticky?…já sem z toho hotová..protože sem si nikdy nerikala o peníze a ne ke všemu na jidlo..našla sem si práci domu, abych měla víc peněz a to jidlo kupovala ze svého, když nakupuji jen já…a ještě sem já špatná, ze si mam rikat…jenže já taková nejsem…

myslim si ze spravny chlap ma zabezpecit rodinu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17874
19.9.19 19:06
@Anonymní píše:

Důležitá je hlavně důvěra jeden v druhého a promluvit si o tom.
My teda tohle neřešíme, máme všechno na jednu hromadu společné, ale je fakt, že jsme manželé a žijeme spolu už nějaký ten pátek. Jestli u vás je vztah pořád tak trochu na začátku, pak oddělené finance chápu, ale měli by jste si o vašem problému promluvit, protože pokud žijete společně, měli by jste se i společně podílet na chodu domácnosti a to ne tak, že jeden si může vyskakovat a šetřit a druhý jde do mínusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55671
19.9.19 19:06
@Anonymní píše:

Na jídlo si vydělat sama. Do společného dítěte bych šla pouze za předpokladu manželství, takže bych brala na jídlo že společných peněz. Ještě bych přistoupila na variantu, že na rodicak půjde on a na jídlo bych mu dávala z mých peněz sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55671
19.9.19 19:07
@Evulina píše:
Důležitá je hlavně důvěra jeden v druhého a promluvit si o tom.
My teda tohle neřešíme, máme všechno na jednu hromadu společné, ale je fakt, že jsme manželé a žijeme spolu už nějaký ten pátek. Jestli u vás je vztah pořád tak trochu na začátku, pak oddělené finance chápu, ale měli by jste si o vašem problému promluvit, protože pokud žijete společně, měli by jste se i společně podílet na chodu domácnosti a to ne tak, že jeden si může vyskakovat a šetřit a druhý jde do mínusu.

A přijde to v poho do vztahu na začátku přivést společně dítě? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6125
19.9.19 19:10

Hospodarime s jinou castkou (tedy on, ja mam na rodicaku jeste mene), ale dostavam od nej automaticky urcitou sumu na hospodareni v domacnosti (priblizne tretinu jeho platu). U vas si to chce promluvit a dohodnout se, tady to za vas nikdo nevyresi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17874
19.9.19 19:11
@Lama Lama píše:
A přijde to v poho do vztahu na začátku přivést společně dítě? :palec:

A jo, píše že je na rodičáku..no, to jsem si nějak s tím vším nespojila. No, tak buď mají dítě moc brzo a ještě se moc do hloubky neznají, když si o té situaci ani nedokážou promluvit anebo mají mezi sebou nedůvěru anebo je zakladatelka trošku uťáplá a její přítel naopak „vyčůránek“ anebo ho to prostě vůbec nenapadlo nad tím přemýšlet a ona ho prostě musí „nakopnout“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
279
19.9.19 19:13
@Anonymní píše:

Holka nebuď blbá :nevim:
Udelaj nakup, na stol polož uctenku a rekni si o penize. Ak sa nedokážete dohodnúť na financovaní domácnosti, ako sa do budúcna chcete dohodnúť o iných dôležitých veciach (napr výchova dieťaťa?)
A jak písali holky, správny chlap rodinu zabezpečí, postará sa o to, aby žena mala z čoho navariť. [a ak ti peniaze nedá, nebuď blbá! a začni nakupovať a variť len pre seba a dieťa. :cert: Však jemu to rýchlo dôjde, že mu to takhle vlastne nevyhovuje ;)]

Příspěvek upraven 19.09.19 v 19:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2046
19.9.19 19:14

U nás fungujeme jinak. Jsme manželé, máme děti a společnou domácnost a proto oba naše platy jdou na společný účet, ze kterého se vše platí. Oba od něj máme kartu, oba přístup do internetového bankovnictví, větší částky s manželem konzultujeme, u menších si věříme. A tak nemusíme řešit, jestli mi dává málo nebo moc a jestli si musím o peníze říkat. Nemusela jsem si říkat ani když jsme spolu začínali žít, prostě jsme se dohodli, kolik si necháme jako kapesné a zbytek šlo na společnou hromádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1978
19.9.19 19:15

Proste mu reknu, ze mi dosli penize. Posle mi je na ucet a je mu fuk jestli na nehty, kadernici nebo obleceni pro deti. Placeni resime z jeho platu. Z RP platim akorat TV, je napsana a uz nastaveno inkaso ode me, Pak 1 nakup udelam a zbytek si rozfofruju s detma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46827
19.9.19 19:15

Manžel po výplatě mne dá domluvenou částku. Na papír zapisuji všechny výdaje navíc- oblečení, boty, škola, dárky a ty mne pak manžel dá při další výplatě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
19.9.19 19:19

Vždycky celou výplatu i s výplatní páskou. Jednou jsme rodina, tak hospodaříme společně. :srdce: Máme společný účet.

Příspěvek upraven 19.09.19 v 19:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3599
19.9.19 19:21

U nás nakupuje a většinou i vaří muž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7461
19.9.19 19:22

Prosím a jako přítel platí co?? Asi by bylo dobré si sednout a popovídat si o tom narovinu, on třeba nemá páru o tom, jak na tom jsi. My máme každý svůj účet, já kupuju jídlo a oblečení pro děti, on se stará o ten zbytek, hypo, auto, veškeré poplatky, plus šetří na větší výdaje a dovolenou. Nastupuji po rodicaku do práce, peníze se mi zvednou, ale ne o tolik, protože jsem v průběhu rodicaku chodila do práce.
Nevím ve vysledku ale, co ti pomůže vědět jak to máme my ostatní, každý si to zařídí jak mu to vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30862
19.9.19 19:23
@Anonymní píše:

Nevzal si tě, peníze na jídlo nedává, gratuluji k výborné volbě partnera. Dítko bylo jistě plánované, takže jsi věděla, do čeho jdeš, tedy nechápu, proč si stěžuješ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama