Dávali jste příkrmy, i když jste kojily?

133
4.8.20 17:17

Dávali jste příkrmy i když jste kojily?

Dobrý den, malému jsou 4mesice a je kojený, pije fenykl a převařenou vodu v létě, začali jsme Mrkvičkou a už papa i presnidavky. Je tu někdo kdo prikrmoval i kdyz byl maly kojený? (Prso má jen jako žízeň) nebo jak bych to nazvala :? A někdo kdo už dával kašičku Nestlé banán a jaky s tím máte zkušenosti? (Malýmu to moc nejede) mohl by už nějakou tu zeleninovou polívku + jestli víte nějaké recepty či vychytávky? <3

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4855
4.8.20 17:27

Ve 4 měsících má teprve začít ochutnávat. Kojeni pro něho má být ještě výhradní strava. Ano, taky jsem prikrmovala od 4 měsíce, ale jako náhradu jednoho kojení měla dcera cely prikrm až někdy v půl roce. Kase je tezka a plna sacharidu, tu bych 4 vubec nedavala. Synovi je 5,5 měsíce a prikrmy nechce vůbec. 2 lžičky max a plive to.

Příspěvek upraven 04.08.20 v 17:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4775
4.8.20 17:28

Nemate fenykl pit nahodou vy? A jinak je dost mozny, ze mu mliko nestaci, kdyz basti i dalsi veci. Jinak na vsech tech jidlech jsou dost „blbuvzdorne“ psany mesice, odkdy se to muze +-. A kdyz mu jedna kase nejede, tak zkuste jinou. Je jich tak 20 druhu v kazdem supermarketu. A receptu jsou plny internety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4107
4.8.20 17:28

Proč ho nutně ladujes? Má teprv ochutnávat, poznávat nový chutě…, ne se zacpat vším možným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23603
4.8.20 17:29

Ve 4 měsících všech dětí jsem jen kojila. Jak to myslíš že má prso jen na žízeň? Jsou děti které málo jí ale hodně se kojí a přibírají a prospívají krásně.
Napřed dávej zeleninu, různé druhy, potom třeba po měsíci k tomu maso, pak ovoce.. kaši teď chceš dávat proč? Navíc sladkou ochucenou? Do 6-7 měsíců je pro většinu kojených dětí základ stravy mateřské mléko, a příkrmy se přidávají postupně. Doktorka ti poradila něco? Nějaký postup? Zbytečně spěcháš mám dojem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23603
4.8.20 17:30

@Cenarius doporučením na obalu bych se zrovna dvakrát neřídila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
4.8.20 17:31

Nedavala jsem, s masozeleninovymi prikrmy jsem začala v polovině sedmého měsíce. Nedavala jsem ani jiné tekutiny, čaj začal pít až po prvním roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4775
4.8.20 17:33
@andelka83 píše:
@Cenarius doporučením na obalu bych se zrovna dvakrát neřídila :nevim:

Ja to myslel tak, ze kdyz je na te kasi 10+ mesicu, tak cpat to do 4 mesicniho neni moc OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6466
4.8.20 17:40

@Kata44678888

Bože proč tomu dítěti takhle zatezujes trávicí systém??? Ve 4 měsících má kojení dítě mít ještě mléko, ochutnávku má od 6mesicu a teprve po dalším měsíci přidat třeba maso, pak teprve pomalu najet na ovoce a dat max vodu po tom jídle. Jinak prší není jen na žízeň ale i ba jídlo, proboha! :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6764
4.8.20 17:44

Obě dcery kojené začaly ochutnávat až po půl roce.
Kojení je luxus - bez přípravy.
Na žízeň určitě ne, je to plnohodnotná výživa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23603
4.8.20 17:59
@Cenarius píše:
Ja to myslel tak, ze kdyz je na te kasi 10+ mesicu, tak cpat to do 4 mesicniho neni moc OK.

To tam nebude. Spíš tam bude že je vhodná od 4 měsíce a já bych ji nedala ani 10 měsíčnímu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2619
4.8.20 18:01

Před sedmi lety, když byla dcera ještě malá, tak doporučovali u kojených dětí, jejichž rodiče jsou alergici, atopici, astmatici, tak začít s příkrmama až někdy kolem 7 měsíce. TAkže jsem začala přikrmovat až kolem ukončeného sedmého měsíce, protože jsem byla líná o prázdninách vyvařovat :mrgreen: U syna už začali prosazovat čtvrtý měsíc u nekojených dětí a šestý měsíc u kojených, no začala jsem kolem sedmého měsíce. Do té doby byly obě děti plně jen na prsu a ani jsem nedávala nic jiného k pití, to až s příkrmama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13198
4.8.20 18:09

@Kata44678888 tak samozřejmě jsem kojila pri jídle, kojila jsem obe holky pres 2 roky.
Prvni zacala ochutnávat v 7.mes a druha koncem 5.mesice.
Proc tak spechas? :think: kojene deti muzou zacit az v ukončeném 6 mesici.
Pit jsem davala az kdyz jsem zacala s jidlem, do te doby byly holky pouze kojene.
Co se tyce te kase, kase dítěti nic neda, s tou az nekam nakonec, klidne 8. nebo 9.mesic a davat do dopoledních hodin, je tezka. A nejlépe obyčejná, ne preslazeny sajrajt. Neznamena, ze kdyz je na krabici napsano od 4.mesice, je to vhodne.

Zkus se mrknout na stránky kojeni.net/prikrmy, hodne se tam dozvis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
4.8.20 18:09

Já začala s příkrmy u obou dětí od konce 4.mesice, každých 14dni další příkrm za náhradu jednoho kojení. Po jídle se vyloženě „sapali“, vše bylo na doporučení Dr.. Samozřejmě pokud by nechtěli příkrm, dávala bych mlíko, to poznáš, co bude mimcu vyhovovat. Každopádně bych nebyla s tím kojením tak hysterická :D hlavně když budete oba spokojeni :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
4.8.20 18:10

@Cenarius bože další hysterka 🤣 kde sem psala že to je až od 10mesice? Má normální rýžovou kaši 🤣 a sní max jednu lžičku na ochutnání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama