Dávat dítě do školky, když nemusím?

5520
13.10.20 15:34

Dávat dítě do školky, když nemusím?

Ahoj, zajímá mě, jaký máte názor na to, když dneska (doba covidová) nepracující matka dává dítě do školky, i když nemusí. Nemyslím teď z hlediska kapacity (s ředitelkou jsem byla domluvená, že dám dceru (ještě neměla 3) do školky pouze v případě, že nebudeme zabírat místo někomu, kdo ho potřebuje), ale spíš jako případného zdravotního ohrožení (čím víc dětí, tím větší riziko přenosu čehokoliv). Jsem ofiko ještě na RD, ale už od září mám doma druháka (čekala jsem, že bude se školama problém, ani nošení roušek bych neakceptovala, proto jsem ho nechala doma už od začátku) a docela mi vyhovuje, když jsou mladší sourozenci (necelé 3 a předškolák) ve školce, protože se mu můžu víc věnovat. Ale protože jsem stejně doma, úplně klidně si je můžu nechat doma všechny 3, nic by mi to neudělalo. Jsem sobecká, když ty mladší „cpu“ do školky?
Díky za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18985
13.10.20 15:39

Ne, taky davam do skolky, dokud to jde. Aspon se doma nenudi, jestli nam je taky zavrou, tak to bude na palici. U nas ve skolce je teda uz tak pulka dětí, kdyby se rozhodli vsichni nedavat, tak školku muzou zavrit rovnou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
13.10.20 15:39

Za mě určitě sobecká nejsi. Švagrová má dva školní kluky a holčičku co chodí do školky. Jsme tedy na vesnici, takže žádné velké tlačenice nejsou. Ale je to pro ni výhodnější, když mají žáci výuku doma. Může se jim lépe věnovat a priznejme si, dělat úkoly celé dopoledne a ještě hlídat malou je pak na hlavu. :zed: může si pro ni dojít hned jak se doučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16887
13.10.20 15:42
@fenny píše:
Ahoj, zajímá mě, jaký máte názor na to, když dneska (doba covidová) nepracující matka dává dítě do školky, i když nemusí. Nemyslím teď z hlediska kapacity (s ředitelkou jsem byla domluvená, že dám dceru (ještě neměla 3) do školky pouze v případě, že nebudeme zabírat místo někomu, kdo ho potřebuje), ale spíš jako případného zdravotního ohrožení (čím víc dětí, tím větší riziko přenosu čehokoliv). Jsem ofiko ještě na RD, ale už od září mám doma druháka (čekala jsem, že bude se školama problém, ani nošení roušek bych neakceptovala, proto jsem ho nechala doma už od začátku) a docela mi vyhovuje, když jsou mladší sourozenci (necelé 3 a předškolák) ve školce, protože se mu můžu víc věnovat. Ale protože jsem stejně doma, úplně klidně si je můžu nechat doma všechny 3, nic by mi to neudělalo. Jsem sobecká, když ty mladší „cpu“ do školky?
Díky za názory.

ne proc?

Ja jsem doma na RD a dcera by mohla chodit cely tyden, posilam ji na 3 dny dopoledne do skoly, aby mela nejaky program, ji se tam libi. Je to k nevire, ale ona skolku povazuje za povyrazeni a odmenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7017
13.10.20 15:42

Vzhledem k výuce školáka chápu.
Já bych se bála, že mi něco donesou děti ze školky.
My teď sedíme doma a čekáme na výsledky školkového dítka, protože byla pozitivně testovaná učitelka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1753
13.10.20 15:43

Mám doma 2 kluky ( 6 třída a 2 třída) a malou 5 let si od čtvrtka nechám doma, ale je to rozhodnutí každé maminky, :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13902
13.10.20 15:46

Já si mladšího nechávám doma, abych měla pocit, že to, že je zavřená škola k něčemu je.. dcera bude mít online výuku 2×30 minut + samostatná práce.. tzn realně to vidím, že se bude učit 2 -2,5 hodiny denně.. Ten zbytek si spolu můžou hrát a já můžu pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
13.10.20 15:46

Jsem na RD a nedavam. Meli uz covid ve tride - pozitivni ucitelka. Hygiena to vyhodnotila stylem, ze karantena se netyka deti, ktere byly ve stredu jen dopoledne - coz byl i syn. Jelikoz mi tento postup prijde velmi pofiderni, tak jsem kluka ze skolky stahla dobrovolne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2225
13.10.20 15:53

Jsem doma, školák je doma od pátku s nachlazením, takže školkovou už taky nechám doma. Ona tam stejně chodí nerada a myslím, že ve školce budou i rádi, že budou mít menší počet dětí.
Ale každý ať si to udělá, jak chce a jak potřebuje. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
275
13.10.20 15:54

Nemusím, nedávám. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6553
13.10.20 15:55

Od zítra mám doma školačku, ale ta prostřední do školky bude vhodit do poslední minuty co to půjde. Přes dopo se nějak budu snažit pomáhat školačce, do toho mám 8 mesicni mimino, do toho taky svoji “práci” doma a poslouchat do toho ještě prostřední a její “já se nudim” ne děkuji pěkné, stačilo na jaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10435
13.10.20 15:55

Mám prvňáka a předškoláka, do MŠ jsem volala, že tyhle 3 dny nechám doma i to školkové. Ale pokud to nepůjde hladce, tak to školkové příští týden půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
13.10.20 16:02

@fenny sobecká nejsi. Sami učitelky říkají, že MŠ je především vzdělávací organizace. Takže tím, že bys děti do školky nedávala, bys jim upírala právo na vzdělání :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31683
13.10.20 16:09

Věřte, že učitelky budou rády za každé dítě, které nepřijde. Zvlášť, když část jde na OCR s vlastními dětmi a u nás třetí den v kuse prší, děti nechodí ven, mají toho všichni plné zuby. Dnes jsem tam měla rozhovor. Předškolačka bude doma. Nikdo ji nebudeme vodit a potom stíhat online výuku, kterou má každé dítě jindy. Chci mít doma všechny a mít s nimi svůj režim. Navzájem se neruší, mají po dvou pokoje a i ty mladší dělají úkoly a pracovní listy.

U nás ale jsem ovlivněna tím, že synovi včera zavřeli třídu pro dvě pozitivní děti. Část třídy je v narizene katantene, na nás se nevztahuje. Přesto jsem informovala příbuzné, chceme se distancovat kontaktů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22097
13.10.20 16:20

@fenny ahoj..jdeš mi do noty.

I já jsem byla na pochybách, co je správně. Jsem na rodičáku s mladším synem. 5 ti letého jsem fakt teď váhala, jestli dát.
Ale myslím, že nelze se uzamknout před světem. Co se má stát, stane.
Oni tu školu potřebují. A můj syn i rád chodí.
Vyhodnotila jsem sama v sobě, že zasáhnu až když se tam covid objeví.

Těžko říct, zda je to správně. Ale teď to tak cítím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama