Dávat plínu na noc, nebo už ne?

Anonymní
14.2.20 21:28

Dávat plínu na noc nebo už ne?

Ahoj, mám 26měsíční dceru a dneska a 3 dny zpátky, když jsem jí chtěla večer dát plínu, tak začal neskutečný hysterák a brek, že ji nechce. Problém je, ale ten, že přes noc ještě nevydrží a počůrala by se. Nakonec tu plínu na ní dostanu, ale je to boj. Přemýšlela jsem, že bych jí už nedávala a zkusila ji v noci vzbudit na nočník, ale mám strach, protože ona už odmalička špatně spí a budí se, ale pak celkem zase brzy usne a když bych s ní šla na nočník, tak by se probrala úplně a pak by nezabrala. Na odpolední spaní už plínu nemá a v 80% vydrží. Dávali byste jí tu plínu ještě i když už jí nechce, ale zároveň přes noc nevydrží?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17702
14.2.20 21:31

Ano, davala. U obou deti považuji potrebu čůrání za jejich věc. Takze dokud dite se neumi v noci vzbudit a rict, ze chce čůrat, ma plenku. Tedy abych sama vstavala a davala ho vycurat jen kvuli tomu, ze rve pri nasazovani plenky, to by mne nehlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23264
14.2.20 21:34
@Anonymní píše:
Ahoj, mám 26měsíční dceru a dneska a 3 dny zpátky, když jsem jí chtěla večer dát plínu, tak začal neskutečný hysterák a brek, že ji nechce. Problém je, ale ten, že přes noc ještě nevydrží a počůrala by se. Nakonec tu plínu na ní dostanu, ale je to boj. Přemýšlela jsem, že bych jí už nedávala a zkusila ji v noci vzbudit na nočník, ale mám strach, protože ona už odmalička špatně spí a budí se, ale pak celkem zase brzy usne a když bych s ní šla na nočník, tak by se probrala úplně a pak by nezabrala. Na odpolední spaní už plínu nemá a v 80% vydrží. Dávali byste jí tu plínu ještě i když už jí nechce, ale zároveň přes noc nevydrží?

Já jsem budila. Syn usnul hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1358
14.2.20 21:34

Ne, když ji nechce, nedávala bych. Já bych ji jednou v noci vzbudila. A dala pod ní nepropustnou podložku. Dělala jsem to tak se synem. Sice později, ale skoro rok. Dle naší Mudr mají děti do 5let nárok na to se v noci počurat. Mají tak tvrdy spánek, že se nevzbudí. Ale kdyz už teď nechce plinu, tak bych nedávala. Synovi to trvalo rok, než se naučil i v noci chodit sam na nočník. Ale nehod bylo méně a méně. Dneska jsou mu 4 a kousek a už je bez nehod. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1423
14.2.20 21:35

Mam dvouletou a ta nechce taky plenku. Chce to co ma bracha, takze slipy, v jejim pripade kalhotky. Ale na nocnik si nesedne, byla by pocurana urcite. Takze kazde nasazovani je boj, ale pocurany cely byt nepotrebuji. :mavam: :)
Syn mel na noc plenku skoro do peti, ted uz se sam budi a jde se vycurat. Vcera si spletl nasi postel se zachodem a celou ji pocural. :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2485
14.2.20 21:44

Já sem přestala dávat až byla hodne dlouho přes noc suchá. I tak je občas nehoda, kdyz se večer nevycura, což zrovna dneska nechtěla tak sem zvědavá :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23923
14.2.20 21:45

Plenu dat i pres boj. Mam 4leteho a taky stale na noc plenu. Oproti dvoum starsim kdy uz ve 2 letech byli bez, je to opruz. Ale denne prat veskere lozni pradlo nehodlam :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1025
14.2.20 21:49

Já jsem dávala až usnula :oops:, někdy se dala ukecat na tu kalhotkovou, navlikaci, že jsou to kalhotky. Teď má 3,5 a vesměs nepotřebuje, i tak si někdy řekne, že by chtěla :zed: (vidí to i mladší ségry).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
641
14.2.20 21:50

Já malé zatím dávám. Přes den je úplně bez nehody. I odpolední spaní zvládá, ale v noci se někdy počůrá, někdy ne. Já jí dávám takový ty natahovácí plínky a říkám, že jsou to kalhotky. Normální plínky taky odmítala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2485
14.2.20 21:50

Teď když byla malá nachlazena a spala s náma v posteli tak se pocurala a jak mě to vzbudilo tak sem chvíli přemýšlela jestli mi nepraskla voda :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13189
14.2.20 22:00

Dala bych i přes protesty.. mám osmiletého v noci na plenách, už jsem se nějak naučila to neřešit.. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1358
14.2.20 22:23
@Tamtama píše:
Dala bych i přes protesty.. mám osmiletého v noci na plenách, už jsem se nějak naučila to neřešit.. :lol:

Jestli to není tím, že on než aby se vzbudil, tak. podvedome ví, že ma plenu a pusti to do ni :think:??? V osmi letech na plinkach mi už v pohodě nepřijde. To raději vyperu stokrát povlečení a naučím ho spát bez plen. :kytka: Až bude chtít jet na tábor nebo školu v přírodě, tak. pojede chudák s balíkem pampersek??? 8o sorry, ale tohle neeeee :roll
Edit: samozřejmě, pokud nema nějaký zdravotní problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
14.2.20 22:25
@JancaS84 píše:
Teď když byla malá nachlazena a spala s náma v posteli tak se pocurala a jak mě to vzbudilo tak sem chvíli přemýšlela jestli mi nepraskla voda :lol: :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
14.2.20 22:26
@Tamtama píše:
Dala bych i přes protesty.. mám osmiletého v noci na plenách, už jsem se nějak naučila to neřešit.. :lol:

Tak tam už musí být nejaky psychický, nebo psychosomaticky problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13189
14.2.20 22:29

@mamina89 na nefrologii a urologii nic nezjistili, dle neurologa by to mohlo mít spojitost s adhd, jak je přes den k nezastavení, tak v noci upadá do kómatu a je neprobuditelný. Ale on mívá nehody i přes den, nikdo neví proč. Loni spal jednu noc na příměstském táboře, měl s sebou natahovací plenu, všechno bylo domluvené s vedoucími. Do klasického tábora mi ještě mentálně nedospěl. Občas už se mi stalo, že jsem mu tu plenu zapomněla dát, do rána byla postel (i on) komplet durch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama