Reklama

Dávat příkrm, když ho fakt neche?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 07.02.10 14:31
Dávat příkrm, když ho fakt nechce?

Ahoj holky, malé je něco přes šest měsíců, je plně kojená, má osm kilo, prospívá. Na půlroční prohlídce mi MUDra říkala, že bych mohla začít dávat brambor s mrkví. Tak jsme to zkusili a malá je z otho úplně otrávená. Nesní spokojeně ani lžičku, dělá šílený ksichty, odvrací se, po asi druhé lžičce (mmch plné jen na špičce) se jí zvedá žaludek. Zkusila jsem už uvařit jen čistou mrkev,ale pořád to stejný. Nechtěla bych v ní vybudovat nějakej odpor k jídlu, tak teď nevím, jestli si zvykne, nebo jí to nemám prostě dávat. Jenže co bude, až už jí mlíko nebude stačit???Jo, takhle to zkoušíme asi týden…
Co radíte? Mám se na to ještě vyprdnout? Není na to ještě připravená?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Katy2
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 07.02.10 14:33

Ahojky,
jak dlouho už zkoušíš dávat tu zeleninku?
Mě se třeba malá chytla až tak po skoro týdnu.

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 07.02.10 14:34

Ahoj, a zkusili jste třeba i kupovanou? Našemu chutná… Ale jako první příkrmy jsme dávali kaši, tak jestli mu nechutná třeba i kvůli tomu, že si na lžičku zvykl…

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 07.02.10 14:35

Tak ju týden dva nech a pak zkus třeba čistou brokolici, květák nebo samotnou bramboru. Uvidíš. Pokud malá prospívá, asi jí ještě mlíčko stačí.

radúna
Extra třída :D 11952 příspěvků 07.02.10 14:36

Ahoj Týjo, zkus třeba počkat pár dnů, týden, pak to zkuste s příkrmem zas. Kamarádka plně kojila své 2 děti do jejich 11-ti měsíců, pak začali s příkrmy. Pokud Tvoje malá prospívá, nestresovala bych. Jak říkám, počkej pár dnů a zkoušej dál. Když to nebude chtít, zase počkej a zase zkoušej. Jednou to jídlo na milost vezme… :-) .

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 07.02.10 14:38

Týjo, prošli jsme si něčím podobným.
Nic jí nenuť, ještě bych to možná zkusila zítra a pokud bude stejný výsledek, tak bych nasadila týden až dva pauzu, poté příkrm opět nabídla.
6m je tabulková hodnota - některé děti jsou na příkrm prostě připravené později.
Nestresuj se, chce to klid, ono se to časem poddá :wink:

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 07.02.10 14:40

Mě hrozně překvapilo, že to nechce, protože se nám před tím pořád po všem sápala, až jsem měla vyčitky, že jí nedávám :-D Tak já zkusim teď týden nedávat a pak zase zkusim. Je mi jasný, že jí mlíko stačí, jen nechci mít problémy později. Jo a to kupovný jsem si říkala, že vyzkouším až později, kdyby bylo zle i pak.
Jinak se lžičkou jako takovou problém nemá, to ne. Dlouho dostávala na lžičce Sab simplex, takže to má natrénovaný dobře. Přijde jí prostě hnusná to zelenina.

Makyta
Vesmírná mluvilka 31502 příspěvků 07.02.10 14:55
Týja píše:
Ahoj holky, malé je něco přes šest měsíců, je plně kojená, má osm kilo, prospívá. Na půlroční prohlídce mi MUDra říkala, že bych mohla začít dávat brambor s mrkví. Tak jsme to zkusili a malá je z otho úplně otrávená. Nesní spokojeně ani lžičku, dělá šílený ksichty, odvrací se, po asi druhé lžičce (mmch plné jen na špičce) se jí zvedá žaludek. Zkusila jsem už uvařit jen čistou mrkev,ale pořád to stejný. Nechtěla bych v ní vybudovat nějakej odpor k jídlu, tak teď nevím, jestli si zvykne, nebo jí to nemám prostě dávat. Jenže co bude, až už jí mlíko nebude stačit???Jo, takhle to zkoušíme asi týden…
Co radíte? Mám se na to ještě vyprdnout? Není na to ještě připravená?

Ahoj malá taky nechtěla vůbec příkrmy a to nechtěla ani mlíko…takže jsme prostě dávali už kaše a ty jedla takže jsme pak postupně prostě zkoušeli co by jí chutnalo mrkev s bramborem jí taky nechutnal začali jsme masem a ovocem to klidně můžeš jen si stejně jako u té zeleniny musíš vychytat jestli není na něco alergická takže prostě musíš dávat postupně …třeba co jí chutnalo moc bylo od hami kuře s jablky…a obilné kaše dr. nám říkala že je to vpohodě a kolem 7. měsíce nám už taky doporučovala rohlík..každej dr. se na to dívá jinak ale já věřím tomuže se tím jídlem nic nezkazí když to nebudeš hodně solit…já jsem musela solit jídlo jinak to nejedla takže jsme od 8 měsíce na normální stravě a určitě ničím nestrádá…prostě lepší než kdyby umírala hlady…když to nechtěla jíst…takže zkoušej jídla je dost a nenuŤ jí něco co nechce a z čeho je í na zvracení akorát ti přetane jíst úplně. To je blbost. Zkus dát tejden pauzu a buďte jen na mlíku a pak to zkus znova a když to nebude chtít tak prostě zkus ovoce,,kaše apod. a pak tepvre zeleninu. nebo zkus jinou zeleninu než mrkev tu totiž malá prostě nechce doteĎka

Makyta
Vesmírná mluvilka 31502 příspěvků 07.02.10 14:57
Týja píše:
Mě hrozně překvapilo, že to nechce, protože se nám před tím pořád po všem sápala, až jsem měla vyčitky, že jí nedávám :-D Tak já zkusim teď týden nedávat a pak zase zkusim. Je mi jasný, že jí mlíko stačí, jen nechci mít problémy později. Jo a to kupovný jsem si říkala, že vyzkouším až později, kdyby bylo zle i pak.
Jinak se lžičkou jako takovou problém nemá, to ne. Dlouho dostávala na lžičce Sab simplex, takže to má natrénovaný dobře. Přijde jí prostě hnusná to zelenina.

Úprava pro další případné rejpaly kteří nesnesou osobní názor člověka v poradě a dizkuzi ---omlouvám se předem že toto píši aleje to má zkušenost ne kažedému to může chutnat každý jsme jiný od narození pokud vím a máme jiné chutě a jiné geny----proto jsem psala ---- ale zkoušela si to chutnat to co doma uvaříš? Já se nedivím že jí to nechutná taky jsem to zkoušela některým dětem to fakt neva to je pravda ale některé to prostě nesní…takže my jsme museli kupovat a to jedla od hami je nejlepší…sice drahé ale kvalita

Příspěvek upraven 08.02.10 v 17:47

Katy2
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 07.02.10 15:00
Makyta píše:
Týja píše:
No nezlob se na mě ale zkoušela si to chutnat to co doma uvaříš? Já se nedivím že jí to nechutná taky jsem to zkoušela některým dětem to fakt neva to je pravda ale některé to prostě nesní…takže my jsme museli kupovat a to jedla od hami je nejlepší…sice drahé ale kvalita

Hmm tak mě teda nepříjde to kupované o nic víc chutnější než to co jí uvařím já.

wape
Závislačka 3356 příspěvků 07.02.10 15:05

Týjo jeslti občas ještě koukneš k nám do červencovek, tak Honzíček mi pěkně vyváděl při prvním příkrmu :-( Pak mi holky poradily, ať do toho odstříkám své mléko a nejdříve dám hodně mléka a malilinko mrkve (či jiné zeleniny, jakou budeš dělat) a pak pomalilinku dávat méně mléka a více toho příkrmu. On asi ani ten Honzíkův odpor nebyl tak velký, ale je pravda, že když jsem přidala MM a trošku másílka, tak dlabal a otvíral sám pusinku. Teď už dávám bez MM, jeho nadšení je trošku menší, ale dostanu do něj cca 120g zeleninky k obědu.
Ale na kurzu nám také radili, že pokud jsou problémy, že to odmítají tak týden dva počkat a pak zkusit dát příkrmy znovu.
Držím palečky, ať je brzy lépe.

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 07.02.10 15:10

Mně teda nepřišlo, že by to, co jsem jí uvařila, bylo nějak hnusný. Normální brambor s mrkví, akorát neslaný…nic hroznýho. Kupovat to teda rozhodně zatim nebudu, jsou v tom věci navíc, který rozhodně mít zatim nemusí!
Díky za rady. Dáme zatim odklad.

Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 07.02.10 15:39

Ahoj ja vyhradne kojila do 8 a potom trvalo nekolik tydnu nez zacla otevirat pusinu.
Poprve docela jo,potom se jen sklebila,davila.. :roll: trvalo to vazne dlouho.

Jinak je jasny ze nam to nechutna,ale u nas je to spis o tom ze je to bez koreni,soli..na to prckove zvykli nejsou,u nich je to necem uplne novem,zvlast kdyz do te doby znaji jen MM.
Takze za me,kdyby me kupovane chutnalo vic,omrkla bych jestli tam nahodou neni nejaka sul-dochucovadlo,ze by to bylo lepsi pro prcka by me tedy nenapadlo :think: :wink:

Preju Tyjo hodne trpelivosti,ja pamatuju ze jsem male i prstem pusinu po par tydnech otevirala a jidlo mirne vecpala :oops: ,ted uz se tomu jen smeju,dneska zbasti vsechno. :mrgreen:

Makyta
Vesmírná mluvilka 31502 příspěvků 07.02.10 18:19
Týja píše:
Mně teda nepřišlo, že by to, co jsem jí uvařila, bylo nějak hnusný. Normální brambor s mrkví, akorát neslaný…nic hroznýho. Kupovat to teda rozhodně zatim nebudu, jsou v tom věci navíc, který rozhodně mít zatim nemusí!
Díky za rady. Dáme zatim odklad.

Však pokud to nechceš kupovat tak si to vař to já ti neříkám…to je jen tvá věc jen přidávám svou zkušenost že to neochucený jí prostě nechutnalo že to z krámu je právě ochucený trochu a má to nějakou chuť a tak to jedla a ráda… a nežinýrovali jsme se jí prostě už dávat naše normální jídla od těch 8 m. jenže ona nám přestala jíst a pít mlíko my jsme museli jinak by šla do nemocnice že nejedla pokud ti pije mlíko tak to přece zatím stačí ještě je času dost a jak jsem psala dala bych tejden dva voraz a pak bych to zkusila zas dávat a pak uvidíš. Ale nenutila bych to jídlo pokud přibírá a prospívá tak to není zatím třeba…

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 07.02.10 20:34

No Makyto, tos trochu přehnala néé - jakýpak - zkusilas to ochutnat.. Vždyt je to uplně normální, copak vy doma nejíte brambory, květák, mrkev atd???
No nic.
Také přimlouvám za nějakou kaši( my měli Sunakru rýžovou), která není tak výrazná aby si zvykla na lžičku, potom už pro ni možná nebude takový problém otevírat pusinku a očekávat nějaké jiné jídlo..
Držím palce - ono to příjde, a když později, tak nevadí.. :srdce:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >