Reklama

Dáváte dárky i sourozenci, přestože nic neslaví?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.18 08:43
Dáváte dárky i sourozenci, přestože nic neslaví?

Ahoj všem…
musím se Vás přeptat - fakt mi to nedá spát.

Ségra má dvě děti. 4 a 2 roky.
Nebudu Vám vypisovat jací jsou abych vás nenaváděla k odpovědi… raději se ptám prostě narovinu.

Vždy když jeden z nich slaví nerozeniny nebo svátek tak dárek dostane i druhý sourozenec (aby mu to nebylo líto)

Považujete to za výchovné? Děláte to taky? :think:

Anonym prosím - sestra sem také chodí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

AlenaSu
Kecalka 359 příspěvků 17.07.18 08:45

Ne, nechci to dělat. Druhá dcera by dostala max lizatko,ale nic hodnotného.

Kriss Tina
Závislačka 4723 příspěvků 17.07.18 08:47

Ano já vždycky dávala nějakou drobnost i druhému dítěti, i když šlo třeba jenom o čokoládu, oblíbený časopis nebo podobnou drobnost a to už byli starší děti než 2 a 4 roky :nevim:

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 17.07.18 08:47

To vám fakt nedá spát?

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 17.07.18 08:49

ano..moje sestra vždy donese obou..jednomu ofiko dárek a druhému třeba jen bublifuk, nebo balonky, nebo svítící náramky atd..( já teda zatím nedávám - sestra má jen jedno zatím ), ale také budu později nějakou drobnost nosit..třeba stačí kinder vajíčko atd..nic hodnotného..Děti jsou ještě malé a nechápe proč jeden dárek dostal a druhý ne :nevim:

Elenloth
Závislačka 3796 příspěvků 17.07.18 08:49

Ano, davame. Kdyz byli mensi, dostaval ten druhy jeden podobny darek, jako oslavenec. Dvouletemu proste nevysvetlis, ze on bude mit narozeniny jindy. Ted kdyz jsou vetsi, 5 a 4, tak ten druhy dostane drobnost. Nepripada mi to nejak nevychovne u tak malych deti.

Příspěvek upraven 17.07.18 v 08:53

IvaX
Ukecaná baba ;) 1822 příspěvků 17.07.18 08:50

Ano dávám, ale oslavenec má hodnotnější dárek, ten druhý jen nějaký menší.

AstraG
Závislačka 4387 příspěvků 17.07.18 08:51

Ne, neučím děti k příživnictví, trpělivě si počkají na svůj den ;)

Billi
Nadpozemská drbna 25814 příspěvků 17.07.18 08:52

Ano, dělám to taky. Jeden dostane dárky pro sebe a druhý drobnost jako je Kindervajíčko nebo bublifuk. Tu drobnost tedy mají většinou oba. Nevím, jak moc to je výchovné, ale myslím, že drobnost neuškodí. Babička vozí jednomu dárky a druhému omalovánky. Druhá babička to dělá podobně.
Kamarádka dává oběma dětem stejné dárky a to už je podle mě moc.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 17.07.18 08:52

Ano, dávali jsme, když byly děti malé. Ale ten neslavící sourozenec dostal jen něco malého , nějakou drobnost.

Ijen
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 17.07.18 08:53

Ano, kkromě dárku pro oslavence jsem dávala vždycky do placu nějakou blbinku i pro ostatní děti, velké bublifuky, svítící tyčinky, frkačky apod.

Teresa.p
Kecalka 241 příspěvků 17.07.18 08:53

ne. svagrova ma deti sice starsi, ale ten mladsi (6let) kdyz nekdo slavi narozeniny, rika ze ma
narozeniny taky (i na dedovi 80tiny) a chce oslavenci rozbalovat darky. byt jeho matkou, tak mu vysvetlim, ze on bude mit taky narozeniny a taky by se mu nelibilo,kdyby nekdo rozbaloval jeho narozeninove darky. na vanoce si u tcjanu nas syn 2,5 let rozbaloval darky stylem: rozbalim si jeden s tim si budu klidne hodinu hrat a pak rozbalim dalsi a do toho jeho bratranek porad bral jeho nerozbalene darky a chtel je rozbalovat, i kdyz jeziska mel den pred tim. nejde mi o darky, ale kluk uz je dost velky aby to pochopil. takto mi prijde, ze nema mantinely. i na ty vanoce mu to nakonec dedecek a svagrova dovolili a tak rozbaloval synovi darky. synovi je to celkem putna bylo mu tri roky a neni majetnicky. jen kamaradkam, kdyz se narodilo druhe dite jsem kupovala
neco pro miminko i pro starsi (nejlepe neco co zabavi na nekolik hodin), aby nezarlila na noveho sourozence, protoze i tak je to pro ne velka zmena. ale to je jina situace.

mau-mau
Závislačka 3143 příspěvků 17.07.18 08:54

Dárek útěchy neřeším. Když je něco, co bych chtěla neoslavenci dát, dám mu to, pokud nic nemám, nesháním. V některých rodinách v tom dost jedou, vím, mně je to jedno. Moje děti chápou, že narozeniny má ten druhý. Nejsou to Vánoce, abych za tím dárkem pro všechny děti cíleně běhala. :nevim:

zrcadlo
Kelišová 6618 příspěvků 17.07.18 08:56

Ne, nedělám a dělat nebudu. Výjimkou je, když jezdím na oslavu narozenin za synovci, které vídám méně než dalšího synovce a neteře. Tam vždycky donesu drobnost všem synovcům a pak dárek tomu oslavenci (je to prostě proto, že nemám tolik šancí je vidět a tak když už za nimi jedu, dovezu něco všem, ale důsledně např. dám všem včetně oslavence omalovánky a nějaké mlsy, a pak jen tomu oslavenci dárek, tzn. není to „kompenzace dárku“, ale je to o tom, že drobnost dostanou všichni).
Myslím, že právě na těch narozeninách se děti krásně naučí, že si na něco musejí i počkat, a že jsou dny, kdy je pozornost plně upřená na sourozence (a neznamená to, že je někdo nemá rád).

prue22
Zasloužilá kecalka 969 příspěvků 12 inzerátů 17.07.18 08:56

Také dávám oběma dětem. A dělají to tak i babičky. Sama mám dvě sestry a u nás doma to tak také fungovalo. Nevidím na tom nic špatného. Stačí maličkost.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama