Reklama

Dáváte dětem vytoužené dárky, i když zlobí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

unuděná
Kelišová 5436 příspěvků 1 inzerát 23.12.17 20:36
dáváte dětem vytoužené dárky i když zlobí?

Moje otázka je jasná:splníte dětem jejich vánoční přání, i když zrovna nesekají latinu?

Jsem hrozně na vážkách, zda děláme dobře, protože naše děti, speciálně starší (5let)syn, mají poslední měsíce dost hrozné obdobíčko, plné fňukání, vztekaní, provokování se navzájem, i ubližování sourozenci. Stále je omlouvám, protože jsme to měli teď těžké (stěhování, změna školek, blázinec doma…).Dárky z dopisu ježíškovi jsme nesplnili do detailu, nicméně to hlavní pro ně máme. A dárků od příbuzenstva bude hromada jako vždy (i když to značně korigujeme).Není to nevýchodné, dávat dětem stejné množství dárků jako třeba loni, kdy byli celý rok skvělí? Když jim téměř denně kladu na srdce, ať se chovají lépe, jinak jim Ježíšek nic nepřinese? :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

J_Doe
Závislačka 2949 příspěvků 23.12.17 20:39

@unuděná Ano!

J_Doe
Závislačka 2949 příspěvků 23.12.17 20:40

@unuděná To, že jednou za rok dostanou co chtějí, není podle mě nevýchovné.
Důležité je, jak je vychováváte zbytek roku.

unuděná
Kelišová 5436 příspěvků 1 inzerát 23.12.17 20:44

@J_Doe No osobne si myslim, ze je vychovavame dobre, nerozmazlujeme, neustupujeme, jsme dusledni. Mam pocit, ze jejich momentalni zlobeni odrazi presne me vnitrni rozpolozeni, jsem nejista ohledne nove prace, zmen doma, stale v hlave mraky veci a timpadem na ne samozrejme i casteji vyjedu kvuli vecem, ktere bych jinak resila s klidem.Asi jsem si mela odpustit ty reci typu „takhle vam ale jezisek nic neprinese“ :think:

Ariadne
Echt Kelišová 8727 příspěvků 23.12.17 20:48

No ale deti si nepamatuji, jak se loni chovali. To je nadlidsky ukol snad i pro dospeleho.

Jinak si myslim, ze deti nemuseji vzdy dostat vse. U nas je pocet darku na kusy. Jeden spolecny, tri pro kazdeho. Z toho jedna knizka.

J_Doe
Závislačka 2949 příspěvků 23.12.17 20:50
@unuděná píše:
@J_Doe No osobne si myslim, ze je vychovavame dobre, nerozmazlujeme, neustupujeme, jsme dusledni. Mam pocit, ze jejich momentalni zlobeni odrazi presne me vnitrni rozpolozeni, jsem nejista ohledne nove prace, zmen doma, stale v hlave mraky veci a timpadem na ne samozrejme i casteji vyjedu kvuli vecem, ktere bych jinak resila s klidem.Asi jsem si mela odpustit ty reci typu „takhle vam ale jezisek nic neprinese“ :think:

To jsem ti také chtěla napsat - nestraš tím, co nejsi schopná / ochotná dodržet.
Na Vánoce mají děti mít pocit, že jsou milovány, a trestat je tím, že schválně něco nedostanou - to jim dobrý pocit nepřinese…

Kosopemi
Kecalka 179 příspěvků 17 inzerátů 23.12.17 20:50

Splnim. Taky ji napominam, at je hodnejsi, aby Jezisek prinesl darky, ale nemela bych srdce ji to prani jednou za rok nesplnit.

Šarlota4
Echt Kelišová 9726 příspěvků 23.12.17 20:50

Hele rikala jsem si to same. Nase mlad je ted total na zabiti. Mame ji plne zuby. Neposloucha, vzteka se, dela schvalne veci opacne apod. Kazdopadne darky mam zabalene nevim co je co, takze dostane vse. Ale stve me, ze je to v obdobi, kdy si zaslouzi akorat tak na zadek.

Citronkalekninka
Kecalka 456 příspěvků 1 inzerát 23.12.17 20:51

@unuděná samozrejme.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 23.12.17 20:52

Naše děti mají taky poslední měsíc období na zabití (řekla bych, že je to přemírou cukru od babiček, i když se to snažím korigovat, tak toho snědí podstatně víc, než jsou zvyklé). Dost často mě popadne vztek a vduchu si říkám, že jim nic nedám, ale byla by to ode mě jen pomsta a jen by byli všichni smutní a zklamaní.

araw
Neúnavná pisatelka 16595 příspěvků 23.12.17 20:56
@unuděná píše:
Moje otázka je jasná:splníte dětem jejich vánoční přání, i když zrovna nesekají latinu?Jsem hrozně na vážkách, zda děláme dobře, protože naše děti, speciálně starší (5let)syn, mají poslední měsíce dost hrozné obdobíčko, plné fňukání, vztekaní, provokování se navzájem, i ubližování sourozenci. Stále je omlouvám, protože jsme to měli teď těžké (stěhování, změna školek, blázinec doma…).Dárky z dopisu ježíškovi jsme nesplnili do detailu, nicméně to hlavní pro ně máme. A dárků od příbuzenstva bude hromada jako vždy (i když to značně korigujeme).Není to nevýchodné, dávat dětem stejné množství dárků jako třeba loni, kdy byli celý rok skvělí? Když jim téměř denně kladu na srdce, ať se chovají lépe, jinak jim Ježíšek nic nepřinese? :think:

a proč to děláš? jsi normální? Vlastně si… do pusy, to je fakt výchovné, vyhrožovat něčím, co se nestane. nesnáším lidi, co používají ježíška k vydírání. Je to přeci pro děti kouzelná bytost. Furt přemýšlím, kde kluk bere, že zlobivým dětem nic nepřinese, od chudáků, co mají doma matku jako jsi ty :poblion:

budi
Závislačka 4104 příspěvků 23.12.17 20:57

Ježíšek nekouká na chování, to řeší Mikuláš s čertem a andělem - aspoň tak to máme u nás. když by děti opravdu příšerně zlobily, tak dostanou kopu uhlí od čertů

Ježíšek je nepodmíněný a nikdy jsme to dětem ani nenaznačili. Dneska zrovna byly velice překvapené, když se jich nějaká tetinka zeptala v obchodě, jestli byly hodné a přijde Ježíšek – nikdy je nenapadlo pochybovat a nás nikdy nenapadlo to naznačovat.

Tunrida
Hvězda diskuse 47391 příspěvků 23.12.17 20:57

Jo dáváme. I když mě naštvali teď před spaním a i když jsem si jistá, že mě po ježíškovi vytočí nejpozději 25.

Kelsey
Hvězda diskuse 44450 příspěvků 23.12.17 20:59

Moje decka (3). Rozstrihali, prekreslili snad cely katalog Draciku a vyrobili si obalku kazdy, kde dali co chteji. My jsme jim rekli, ze do dopisu muzou dat nekonecno, alespon ma Jezisek vetsi moznost vyberu, ale nemuzou cekat, ze vse v obalce jim donese.
Vse urcite nedostanou, ale neco jo. V obchode jsme meli obalky a drzeli se obsahem, ale urcite ne vse. Ale nebudou sizeni za trest urcite. Dostanou primerene ty darky, ktere jsem opakovane slysela, ze o nich mluvi a bylo to i v obalce a neco maji spolecne, ktere jsme vybrali (spol.hry, knihy atd.).

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 23.12.17 21:00

Vánoce se slaví hlavně kvůli dětem, proč je zklamat na pro ně nejkrásnější den v roce? :nevim: Ježíšek je přece hodný a kouzelný a naděluje všem podle přání, ne podle zásluh. Nedat dárky pod stromeček by bylo nejen nevýchovný, ale mohlo by to být pro dítě i zmatečný a traumatizující. Takový rodič snad ani není :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >