Dáváte do bramborového salátu nějakou šunku?

23.12.19 16:16

Dáváte do bramborového salátu nějakou šunku?

Jak děláte bramborový salát? My letos budeme poprvé mimo domov a tchýně dává do salatu šunkový salám a zakysanou smetanu, já jsem zvyklá bez a docela mě překvapilo, že ho tam nikdo dává? děláte to taky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13267
23.12.19 16:19

Salám jo. Zakysanku neee 8o a rodinný recept moji babičky, fakt nekecám, je koupit 20 deka vlasáku a zamíchat to s tím :palec: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9566
23.12.19 16:19

Ano, někdo šunku nebo salám dává. Moje máma třeba ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13267
23.12.19 16:20

Zrovna na něj jdu, takže vařené brambory, vejce, mrkev, kysela okurka, gothaj, lžíce hořčice, majolka, pepř, sůl :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
655
23.12.19 16:20

Salám ne, zakysanku jo. Navíc dávám jablko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 16:21

@Bubla Bůčková Tak s tím vlašákem to je výborný, to slyším prvně :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12125
23.12.19 16:21

Salam davam. Zakysanou ne a slysim to prvne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7205
23.12.19 16:22

Já ne, nejím šunku a salát bych s tím nejedla. Ale viděla jsem to u hodně lidí. Kamarádka zase třeba dělá salát bez majonezy, nechutná jim. Osobně bych to neřešila, každý má jiný recept. Ale pokud ti to (jako mně) vadí, tak bych bud požádala, jestli by mi tchýně nedala trochu salátu na stranu, než tam tušunku dá, nebo bych si přivezla porcičku svého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20224
23.12.19 16:22

Nedavam, ale vim, ze nekde se dava sunka, tocenak nebo gothaj.
Salat uz mam, ted jdu pachat rybi polevku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13267
23.12.19 16:24
@Lalelale píše:
Já ne, nejím šunku a salát bych s tím nejedla. Ale viděla jsem to u hodně lidí. Kamarádka zase třeba dělá salát bez majonezy, nechutná jim. Osobně bych to neřešila, každý má jiný recept. Ale pokud ti to (jako mně) vadí, tak bych bud požádala, jestli by mi tchýně nedala trochu salátu na stranu, než tam tušunku dá, nebo bych si přivezla porcičku svého.

Jee já bych chtěla vidět tu diskuzi, kdy tchýně žádá o salát bez salámu nebo že si přiveze vlastní krabičku :P :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6811
23.12.19 16:25

Dávám gothaj. Zakysanou ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
23.12.19 16:25

Nedávám žádnou uzeninu ale babička dělala odlehčený kdy místo majonézy dávala právě zakysanou smetanu a i já většinou teď dělám, že smíchám majonézu s trochu té zakysanky a chutná mi to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1434
23.12.19 16:26
@Bubla Bůčková píše:
Jee já bych chtěla vidět tu diskuzi, kdy tchýně žádá o salát bez salámu nebo že si přiveze vlastní krabičku :P :mrgreen:

Mě by zajímalo, že ty v každé diskuzi musíš začít o chudinkách tchýních… Nějaká osobní zkušenost? Že by další co nesnesla, že jí synáčka odvedla ta mrcha snacha :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
23.12.19 16:27

Ahoj, šunku (a ani jinou uzeninu) do br. salátu vůbec nedávám a o zakysané slyším poprvé. :lol:
Můj táta ale dává do salátu Gothaj, to mi nikdy nejelo, bylo to jak vlašák. Takže já nedávám.
Dělám klasicky, brambory, mrkev, okurky, hrášek, vejce, domácí majolka a trocha hořčice. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13267
23.12.19 16:27

A těch variací je… Cibule, hrášek, zelenina kořenová, vařená nebo steril, jogurt, majonéza, salám… A ten náš je stejně vždycky nejlepší, jako vosí hnízda, do kterých mimochodem tchýně dává marmeládu 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama