Dáváte mléko místo hlavního jídla u 8měsíčního dítěte?

49
16.11.20 12:02

Dáváte mléko místo hlavního jídla u 8měsíčního dítěte?

Ahoj,
malé je 8měsíců, do 4,5 měsíce byla kojená, dále na UM. Od 4 měsíců dávám příkrmy.
Náš jídelníček vypadá takto:
Ráno mléko,
dopoledne jogurt+banán nebo ovocná přesnídávka a piškot,
oběd zelenina, maso nebo žloutek, příloha (rýže, pasta, kuskus atd.).
Odpoledne mléko,
večeře mléčná kaše
před spaním mléko.
Jde mi o to, že se někdy stane, že oběda sní třeba jen 4 lžičky a dál nechce (jasně, vím, e je to normální :lol: ). Ale když takhle nic nesní, tak přemýšlím, zda jí ještě dokrmovat mlékem. Říkám si, že kdyby měla hlad, tak se prostě nají. Takže jí nic nedám a další jídlo má za 3 hodiny odpolední mléko. Samozřejmě má neustálý přístup k vodě.
Tak mě zajímá, jsk to řešíte vy, když dítě nic nesní :) díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3227
16.11.20 12:07

Třeba ji to nechutná.. Někdy má i moje roční místo oběda mléko. Takže jo, na tvém místě bych klidně mléko dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
16.11.20 12:14

Do jednoho roku je dítě kojenec, tedy jeho hlavní potravou je mléko, ať už mateřské nebo umělé. Jídlo je spíš doplněk a neumí si zatím spojit, že zažene hlad. Tedy bych ji UM normálně dala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17291
16.11.20 12:16

@Thomassss a jak prosím má 8měsíční přístup k vodě? to máš nějaké geniální dítě zřejmě, a navíc voda je v tomto věku zbytečná, když není venku přes 30 stupňů

• jinak k dotazu - když sní málo příkrmu, mléko bych dala
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17291
16.11.20 12:17

@Thomassss hezká kočička :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
16.11.20 12:26

Ok, tak jí mléko budu dávat, díky holky.
Vodu má v lahvičce s oušky, má jí na zemi, umí z ní pít sama. Každou hodinu jí vodu nabízím a někdy se k ní sama doplazí s napije se ;) takže má neustálý přístup. A jinak dítě snad musí pít ne? V 8 měsících, když není kojené a má příkrmy, tak asi tekutiny doplňovat musí ne? Vy když si dáte k jídlu jogurt, tak vám to taky nenahradí sklenici vody ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17291
16.11.20 12:37

@Thomassss aha, tak to je šikovná holčička, tak když pije vodu sama a dobrovolně, tak to je v pořádku :kytka:
ony tu totiž často bývají diskuse, jak maminky cpou dětem vodu z lahvičky v podstatě místo mléka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5270
16.11.20 12:39
@stinga píše:
@Thomassss a jak prosím má 8měsíční přístup k vodě? to máš nějaké geniální dítě zřejmě, a navíc voda je v tomto věku zbytečná, když není venku přes 30 stupňů
  • jinak k dotazu - když sní málo příkrmu, mléko bych dala

Pokud je převážně na příkrmech tak vodu potřebuje určitě. 8mi měsíční už by mělo pít normálně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
16.11.20 12:40
@stinga píše:
@Thomassss aha, tak to je šikovná holčička, tak když pije vodu sama a dobrovolně, tak to je v pořádku :kytka:
ony tu totiž často bývají diskuse, jak maminky cpou dětem vodu z lahvičky v podstatě místo mléka

Ona si vzdycky trosku cucne, za den vypije rekla bych max 150 ml vody, ale fakt pije hodnekrat za den, asi to má po mně, já jsem velbloud :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
16.11.20 12:51

Moje ditko melo i v 18 mesicich dny, kdy nepozrela nic jineho nez UM. Takze UM misto hlavniho jidla bylo kazdy tyden nekolikrat. A pit neco jineho nez mleko zvladala az od 15 mesicu. Redila jsem UM abych do ni dostala tekutiny treba v lete. Tabulky jsem zahodila, podle nich by uz mela byt davno asi mrtva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
16.11.20 12:55
@Lerista píše:
Moje ditko melo i v 18 mesicich dny, kdy nepozrela nic jineho nez UM. Takze UM misto hlavniho jidla bylo kazdy tyden nekolikrat. A pit neco jineho nez mleko zvladala az od 15 mesicu. Redila jsem UM abych do ni dostala tekutiny treba v lete. Tabulky jsem zahodila, podle nich by uz mela byt davno asi mrtva.

Aha, díky moc. Já jsem se bála, aby nebyla pořád jen na mléku, ale koukám, že to není noc neobvyklého. Tak prostě když se nanají, nahradím mlékem a nebudu to řešit :)
Jinak s tou vodou, tak prostě když dítě nechce, tak nechce. Taky bych raději ředila mléko, než ho pak učit na nějaké čaje nebo sladké džusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
16.11.20 13:59

@Thomassss Zkoušela jsem dceři dávat všechno možné, vodu, čaje, džusy, šťávy. Jak to nesmrdělo po mléku, tak smůla. Prostě max 20 ml za 24 hodin. Do roka nesnědla víc než 50g příkrmu. Vyrostla z ní úplně normální zdravá chytrá holčička, už je jí skoro 9 let. Jen prostě první dva roky byla živa především z mateřského mléka a pak UM. Kojit jsem mohla bohužel jen 5 měsíců. Po téhle zkušenosti bych už u druhého absolutně neřešila, co, kdy a kolik by dítě mělo jíst a pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
980
16.11.20 16:56

Já jsem syna kojila výlučně osm měsíců, do te doby nejevil o nabízené prikrmy zájem, dal si maximálně mléčnou kaši večer :nevim: a je stále naživu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1120
16.11.20 17:22

@Thomassss Starší dvě děti mám co se týče příkrmů naprosto tabulkové, tak jsem si naivně myslela, že třetí dítě bude v tomto ohledu už brnkačka a prd :zed: Příkrmy skoro totálně nezájem, kdybych ho nedokrmovala UM, tak nevím… Vodu, čaj naprostá ignorace (bude mu 10 měsíců). Ráno má UM (180 ml vody), dopo též Um (málokdy vypije plnou dávku) - zkoušela jsem bílý jogurt, ty ksichty stály za to. Oběd - pán je vybíravý a preferuje kupované skleničky, takže 190 g má na dvakrát (dokrmím UM, aby to dávalo 200 g), odpo ovocná přesnídávka (opět má skleničku na dvakrát a já dodělám UM), večer plná dávka UM. Evidentně mu nic nechybí, je to v celku spokojené dítě. Mohla bych se prostě stavit na hlavu, ale s ním nic nehne. Bude mít ale už k 10 Kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
16.11.20 21:50
@Pocahonta píše:
@Thomassss Starší dvě děti mám co se týče příkrmů naprosto tabulkové, tak jsem si naivně myslela, že třetí dítě bude v tomto ohledu už brnkačka a prd :zed: Příkrmy skoro totálně nezájem, kdybych ho nedokrmovala UM, tak nevím… Vodu, čaj naprostá ignorace (bude mu 10 měsíců). Ráno má UM (180 ml vody), dopo též Um (málokdy vypije plnou dávku) - zkoušela jsem bílý jogurt, ty ksichty stály za to. Oběd - pán je vybíravý a preferuje kupované skleničky, takže 190 g má na dvakrát (dokrmím UM, aby to dávalo 200 g), odpo ovocná přesnídávka (opět má skleničku na dvakrát a já dodělám UM), večer plná dávka UM. Evidentně mu nic nechybí, je to v celku spokojené dítě. Mohla bych se prostě stavit na hlavu, ale s ním nic nehne. Bude mít ale už k 10 Kg.

Wau, tak to je mazec. Takhle jsme to měly tak do 7.měsíce, pak začala jíst ukázkově a teď si zase vybírá.
S tou váhou se právě trochu bojím, protože mám pocit, že jak pije víc UM, tak rychleji přibírá. Tak to musím hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama