Dáváte starším dětem tresty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 13:37
Dáváte starším dětem tresty?

Ahoj,
Dáváte vaším pubertakum tresty, když se chovají nevhodné, nebo když udelali nějaký průšvih?
Jestli ano, jaký? A byl ten trest účinný?

Ptám se proto že mám 14-tiletou dceru a já jsem jí řekla ať přijde domů v 20:00 a ona prisla o půlnoci a říkala mi, že si v životě může dělat, co chce a co mi je jako potom..
Tak jsme ji dala zákaz na mobil a to si na mě pak ještě otevírala pusu, jak jsem trapná, tak už jsem jí vlepila facku..Od té doby se mnou nemluví, ani mě nepozdravi..prostě nic..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
me57h
Kecalka 496 příspěvků 03.08.19 13:41

Ano, dávám. Dokonce i zabavuji věci. Akorát starší neberu notebook a Playstation, ale to jen proto, že si to koupila ze svého.

Lu1234
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 1 inzerát 03.08.19 13:44

To je teda pěknej vejlupek :mrgreen: 8o
Určitě trest musel přijít a podle mého názoru i facka byla namístě.
Zkušenost s velkymi dětmi nemám, ale odebrání mobilu podle mě OK a možná nějaký zákaz vycházení po 20h? Ale upřímně nevím, co dělat, když se zase opozdí. Asi by mě zajímalo, co kde dělala v tuto dobu a s kým byla. Probrala bych to s ní za pár dní v klidu, co všechno se může stát…

jizvíková
Extra třída :D 12992 příspěvků 03.08.19 13:48

Samozřejmě, máš za ní zodpovědnost
mmch. čekat na ní 4 hodiny, tak mám infarkt

ivašot.
Echt Kelišová 8416 příspěvků 03.08.19 13:51
@Anonymní píše:
Ahoj,
Dáváte vaším pubertakum tresty, když se chovají nevhodné, nebo když udelali nějaký průšvih?
Jestli ano, jaký? A byl ten trest účinný?Ptám se proto že mám 14-tiletou dceru a já jsem jí řekla ať přijde domů v 20:00 a ona prisla o půlnoci a říkala mi, že si v životě může dělat, co chce a co mi je jako potom..
Tak jsme ji dala zákaz na mobil a to si na mě pak ještě otevírala pusu, jak jsem trapná, tak už jsem jí vlepila facku..Od té doby se mnou nemluví, ani mě nepozdravi..prostě nic..

U nás by to dopadlo stejně, nervy mám jen jedny…

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 03.08.19 13:54

Sebrala bych ji mobil. Tejden by byla doma a chodila max na nakup. Sminky a kapesny by nemela do konce srpna. Prijit misto v 8 o pulnoci? Facku bych ji taky dala. Nedivim se.

lucenka
Hvězda diskuse 37464 příspěvků 03.08.19 13:58

Zabavila bych jí mobil, dala zaracha a chtěla vědět kde a s kým byla. Pokid by byla drzá, tak bych klidně dala i tu facku. A pokud bych měla pochybnosti, tak bych jí objednala na gynekologii.

SlečnaDahlia
Závislačka 2722 příspěvků 03.08.19 13:59

Asi bych ji nechala pocítit přirozené důsledky toho jejího „dospěláctví“. Takže by si sama vařila, sama prala, žehlila. A protože nemá příjem a o hladu ji nechat nemůžu (na to je zákon, že jo), tak by svůj příjem musela vykompenzovat jinak. Třeba tak, že domácí práce jsou odteď na ní. Za to budu tak hodná, že jí za svý peníze koupím jídlo, které si sama uvaří. A mohla by si vybrat: buď tenhle režim, kdy je teda dospělá, nebo ten, kdy bude muset respektovat naše společná pravidla, o kterých jsem schopná si za předpokladu, že se to z její strany obejde bez držkování, promluvit a nějak si vyjít vstříc.

Ale facka do mezilidské komunikace nepatří. I je to jako trest kontraproduktivní, jen si bude připadat ke všemu jako mučednice.

Ou
Echt Kelišová 8546 příspěvků 03.08.19 14:03

Konflikt byl logický, trest oprávněný, facka v rozrušení, to že dotyčná trucuje je normální a přejde jí to. Ty jsi v právu, až ji to přejde a pokusí se o něco jako omluva, smír nebo něco takového, tak má smysl zmínit, že tě mrzí ta facka, že to bylo v rozrušení, ale že tedy jaksi si měla strach a výbuch emocí při takovém konfliktu fakt je oprávněný a příště ať to řeší jinak, pokud tě opět nechce vytočit a následně nějakou schytat. Třeba tak že přijde včas a nebo alespoň zavolá.

Ona porušila základní pravidla a ona má máslo na hlavě. A ona se učí že to nese důsledky.

V okamžiku, kdy by ji bez následků procházelo porušování pravidel jako je třeba takovýhle pozdní příchod, tak bude testovat dál a dál, kdy konečně rodiče zasáhnou (nevědomky). A to nechceš.

S tresty je výrazně lepší si je domluvit předem v rámci nějakých pravidel - ale musíš pak být důsledná.

A právě v tuhle chvíli na přelomu dětství a dospělosti potřebuje hranice a ty potřebuješ ustát, že proti nim bude protestovat a že budeš za tu zlou. Koncept matky kamarádky je vlastě špatný, dokud člověku není 30 a nemá vlastní domácnost.

Obecně je lepší najít nějakou cestu k tomu, aby se pravidla dodržovala na základě pozitivmí motivace (nějaké odměny za úspěšné plnění), ale i varianta trestu je ve hře a je v pořádku.

Jestli by ti pomohlo tohle téma promyslet hlouběji, sáhni po kníhách o J. U Roggeho

https://www.kosmas.cz/…uji-hranice/
https://www.kosmas.cz/…035/puberta/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 14:11
@Lu1234 píše:
To je teda pěknej vejlupek :mrgreen: 8o
Určitě trest musel přijít a podle mého názoru i facka byla namístě.
Zkušenost s velkymi dětmi nemám, ale odebrání mobilu podle mě OK a možná nějaký zákaz vycházení po 20h? Ale upřímně nevím, co dělat, když se zase opozdí. Asi by mě zajímalo, co kde dělala v tuto dobu a s kým byla. Probrala bych to s ní za pár dní v klidu, co všechno se může stát…

Upřímně já se obávám, že by přišla zase později..Já bych to s ní řada probrala, ale dcera se mnou nechce komunikovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 14:14
@jizvíková píše:
Samozřejmě, máš za ní zodpovědnost
mmch. čekat na ní 4 hodiny, tak mám infarkt
a
Já jsme měla hlavně o ní velký strach, už jsme myslela i na nejhorší..Nezvedala mi mobil, nereagovala na zprávy…
Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 03.08.19 14:15
@ivašot. píše:
U nás by to dopadlo stejně, nervy mám jen jedny…

Napodobne, cekat ctyri hodky a jeste byt na me drza, kdyz ji jeste ani nebylo 15… 8o :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 14:17
@Ou píše:
Konflikt byl logický, trest oprávněný, facka v rozrušení, to že dotyčná trucuje je normální a přejde jí to. Ty jsi v právu, až ji to přejde a pokusí se o něco jako omluva, smír nebo něco takového, tak má smysl zmínit, že tě mrzí ta facka, že to bylo v rozrušení, ale že tedy jaksi si měla strach a výbuch emocí při takovém konfliktu fakt je oprávněný a příště ať to řeší jinak, pokud tě opět nechce vytočit a následně nějakou schytat. Třeba tak že přijde včas a nebo alespoň zavolá.

Ona porušila základní pravidla a ona má máslo na hlavě. A ona se učí že to nese důsledky.

V okamžiku, kdy by ji bez následků procházelo porušování pravidel jako je třeba takovýhle pozdní příchod, tak bude testovat dál a dál, kdy konečně rodiče zasáhnou (nevědomky). A to nechceš.

S tresty je výrazně lepší si je domluvit předem v rámci nějakých pravidel - ale musíš pak být důsledná.

A právě v tuhle chvíli na přelomu dětství a dospělosti potřebuje hranice a ty potřebuješ ustát, že proti nim bude protestovat a že budeš za tu zlou. Koncept matky kamarádky je vlastě špatný, dokud člověku není 30 a nemá vlastní domácnost.

Obecně je lepší najít nějakou cestu k tomu, aby se pravidla dodržovala na základě pozitivmí motivace (nějaké odměny za úspěšné plnění), ale i varianta trestu je ve hře a je v pořádku.

Jestli by ti pomohlo tohle téma promyslet hlouběji, sáhni po kníhách o J. U Roggeho

https://www.kosmas.cz/…035/puberta/

Děkuji ti za reakci..

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 03.08.19 14:17
@Micaella22 píše:
Sebrala bych ji mobil. Tejden by byla doma a chodila max na nakup. Sminky a kapesny by nemela do konce srpna. Prijit misto v 8 o pulnoci? Facku bych ji taky dala. Nedivim se.

:potlesk: :palec:
Kdyz to tak ctu, tak moje 16 je sice drzkata, ale je na ni spoleh a pravidelne se mobilem hlasi… :hug:

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15560 příspěvků 03.08.19 14:20
@Anonymní píše:
Upřímně já se obávám, že by přišla zase později..Já bych to s ní řada probrala, ale dcera se mnou nechce komunikovat.

Neboj, az bude neco potrebovat, tak zacne a milou pubertacku bych pekne doma zaprahla v domacnosti prazdniny neprazdniny a zarazila do doby nez zacne komunikovat, kapesne.
Mmch jak se k cele situaci stavi jeji otec?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama