Dáváte v zimě dětem šálu přes pusu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 22.12.09 13:23
Dáváte v zimě dětem šálu přes pusu?

Hezký den, docela by mě to zajímalo… Mě to nenapadlo, ale moje aktivní babča mě hned sprdla, že musím, jinak bude dýchat ten ledový vzduch a bude nemocná :twisted: Když jsem to někdy zkoušela u sebe, hned se na té šále vytvořil led z vydechované páry, takže mi to připadá nic moc :nevim:
Co vy?

Reakce:
Eemii
Neúnavná pisatelka 17065 příspěvků 22.12.09 13:31

Presne,sala behem chvilinky zvlhne a me je to teda krajne neprijemny,jak me to kolem pusy studi a nechapu,ze to nekdo muze nosit :lol:

Nedavam a davat nebudu.

ave
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 22.12.09 13:34

Malému (21 měs.) jsem šálu chtěla dát, ale hned ji rval dolů, takže bez úspěchu.Navíc nesnáší ani svetry ke krku a o rukavicích ani nemluvím 8-o . Jo a šálu bych přímo na pusu nedávala, já to taky nesnáším, spíš krk, aby byl v teple.

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 22.12.09 13:36

Nedávám,nedopo­ručuje se to..Jak dítě v mrazech dýchá,sráží se pára,můžou se jednak vytvořit omrzliny na obličeji a vzniknout i záněty dýchacích cest,průdušek..Je to prý daleko horší než dýchat mrazivý vzduch..Stejně tak se nedoporučuje dávat dětem v mrazu pláštěnku přes kočárek,stejný efekt..

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 22.12.09 13:38

Taky bych na pusu nic nedávala. Během chvilky šála zvlhne a pak se malé na pusince udělá ekzém, v horším případě omrzlina. Nehledě na to že pochybuju, že by si tu šálu roční prcek na puse nechal…
Jak psala ave, radši bych dala rolák nebo šálu na krk, ale na pusinku nic.
 Romana

anonymka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.09 14:14

Taky se přidávám, na pusinku bych nic nedávala. Navíc malé děti by v mrazu ani venku být neměly, ne?
Do 1 roku určitě pod -4 ven nechodit a větší snad jen na chvilku. (Jako bývalá zdravotnice vím, že mráz ničí malým dětem dýchací cesty i plíce, tak jen na nezbytně nutnou dobu).

baghira
Závislačka 2901 příspěvků 22.12.09 14:55
anonymka píše:
Navíc malé děti by v mrazu ani venku být neměly, ne?
Do 1 roku určitě pod -4 ven nechodit a větší snad jen na chvilku. (Jako bývalá zdravotnice vím, že mráz ničí malým dětem dýchací cesty i plíce, tak jen na nezbytně nutnou dobu).

Já sice zdravotnice nejsem - ale tyhle kvoty mi přijdou hodně přitažené za vlasy..... Dvakrát denně chodíme na procházky, každý den, teploty nezkoumám. Starší holka do nástupu do školky nevěděla, co je to rýma, mladší zatím zrovna tak.
Naopak rostu, když vidím už od podzimu děti nabalené a ještě ve fusacích … Tím nechci říct, že když je minus 20, tak budu s dětma venku dvě hodiny stůj co stůj - ale na krátkou procházku půjdu s klidem.

Jediná rada ohledně počasí, kterou se řídím, protože mi přijde logická, je, že se s dětmi nemá pokud možno chodit ven, když je hodně větrno, protože to víří prach, který potom dýchají. Ale taky to vždycky nejde a ven se prostě musí..

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 22.12.09 15:17

Nedávám, můžu je přece namazat krémem do mrazu. Jak psaly holky, ta vlhkost z mrazu není dobrá.

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 22.12.09 15:18

Díky, zas jsem chytřejší.
Ven chodíme i v mrazech, buď do kočárku, nebo na chvíli na zahradu, akorát se snažím hlídat, aby moc nelítala a nedýchala pusou, spíš nosem.

Uživatel je onlineJana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 22.12.09 16:02

Já souhlasím s baghirou..Dis­kuze na podobné téma už byla před pár dny..Když už chceme tabulky,tak s novorozencem max do -5,jinak do -10..

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 22.12.09 17:26

Ono se to dřív doporučovalo spíš kvůli kvalitě ovzduší, třeba když jsem byla malá, tak byly v Praze dost často šílený inverze a já byla alergik, tak jsem to používala, proti mrazu je to na nic.
A taky jsem s Luckou chodila normálně v mrazech ven a do roka nebyla ani jednou nemocná.
Markéta

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 22.12.09 20:12

ahoj
nedavam,urcite by ji to bylo neprijemne a navic vimjak je to neprijemne kdyz sala zvlhne.
Mazu ji rticky jelenim lojem a tvaricky Weledou.
Chodim s ni ven v jakekoliv zime,aspon se otuzuje a nebyla ani jednou nemocna

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 22.12.09 20:29

Nedávám, sama to nesnáším, mít přes pusu vlhkou šálu s krystalkama ledu… Spíš kontrolovat, aby dítě dýchalo nosem a ne pusou.

andela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.09 02:02

To je hnus, šála přes pusu … Jája si šálu nenechá uvázat na krk, natož přes pusu :D

Taky jsem chodila s malím ven za jakéhokoli počasí … tedy při -15 se nechce ani mě, takže to jako zas ne … ale nějakých -5 a pod neřeším … jen jsem ho nenechávala celé 3 hodiny spát venku, ale nechávala jsem ho na nevytápěné chodbě, kde sice byla taky kláda, ale nemrzlo z´tam ;). Já dost větrám i v ložnici, a ráno vstanu a naše dítko běhá nahé po bytě :D (vlastními slilami vytápěný rd, takže po ránu nif mof teplo). Ale za to taky málo marodí, a když už je z toho rychle venku a průběh nachlazení je fakt mírný …

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >