Dávení, odmítání příkrmů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Teasmajl
Kecalka 115 příspěvků 25.12.17 20:50
Davení, odmítání příkrmů?

Zdravím :),
Moje mala se mi daví kdyz jí dávám příkrm. Vše je vymixovane do hladoucka, davam to po malych „kouscich“ zkousela jsem bramboru (problem byl ze nechce ani otevrit pusu) pote mrkev. Kdyz do ni neco dostanu tak se davi az to nakonec vyzvraci. Zkusila jsem kaši do flašky-odmita. Zkusila jsem kasi vodnatou nabirat lzickou odmita a pote se davi. Hustci je to same. Jeste me napada odmalicka odmitala dudliky take se ji z toho natahovalo- dokonce z tech uplne nejmensich. Nemate s tim nekdo zkusenost? Jestli treba pockat? Nebo mam nalehat na doktora at nas posle na nejake vysetreni? Jo a do nedavna mala byla hodne citliva na mleko a vyrobky z nej ted uz ne.

Reklama

Reakce:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 25.12.17 20:53

A věk?

KristynaTita
Kecalka 373 příspěvků 25.12.17 21:06

V jake poloze krmite? Jak je stara?

susan86
Stálice 97 příspěvků 25.12.17 21:09

Také jsme měli. Věk hádám okolo šesti měsíců, když jste zkoušeli jen brambory a mrkev. Náš syn taky odmítal dudlíky. Ani z lahve nechtěl do jedenácti měsíců vůbec pít. V půlroce jsme zkusili příkrmy a taky nechtěl otevřít pusu, dávil… Vždycky jsem ho dokojila a byl spokojený. Prospíval dobře. Tři týdny po začátku příkrmů dostal střevní chřipku, zvracel i po kojení. Byli jsme v nemocnici, tam do něj lili po lžičkách slazený čaj a odcházeli jsme a pil jen čaj, už se zase kojil a jedl naškrábaný banán. Nic jiného neměl asi týden. Ale potom každý den alespoň jednou denně zvracel. Vždy snědl svou dávku, já mu sundala bryndák, vstala od něj a on obloukem vyhodil všechno. Trvalo to asi dva měsíce. Zoufalost… Nic jiného mu nebylo. Jen měl po té nemoci ještě dlouho zvýšené jaterní testy. Chodili jsme na krev. Ale to s tím zvracením asi nesouvisí.
Já bych malou nechala. Nenutila, dokojila. Syn je dnes zdravý osmnáctiměsíční kluk, který sní na co přijde. (Zrovna dnes kradl z chlebíčků sýr.)

Teasmajl
Kecalka 115 příspěvků 25.12.17 21:17
@sladke-mameni píše:
A věk?

7 Mesicu

@KristynaTita píše:
V jake poloze krmite? Jak je stara?

Krmila jsem v sedacce, a ted uz v jidelni stolicce v sede.

@susan86
Moc dekuji za uklidneni :-) Mala krasne prospiva zatim ji hlavne kojim. Budu s ni mit trpelivost :-)

Uživatel je onlinekatyna1984
Kecalka 454 příspěvků 25.12.17 21:20

Muj prvni syn v zivote nepozrel nic rozmixovaneho a jidlo ve forme kase nepozre do dneska.

Bud jeste neni na prikrmy zrala, nebo ji kasovita strava bude vadit. Zkusila bych podat kousek varene zeleniny v kuse do rucicky, treba to takto prijme.

Lakejja
Kecalka 393 příspěvků 25.12.17 21:30

Ahoj, ja jsem mamina trochu extremniho pripadu (s podobnymi priznaky mame u syna PPP ve 3letech) urcite zachovej klid. Velmi pravdepodobne to prejde samo s vekem. Pokud bys tomu ale chtela nejak pomoci, tak co muzes udelat navic: masiruj mu ruce a nohy (kdyztak koukni na hypersenzitivitu a jeji rehabilitaci) a doporucuju orofacialni stimulaci. Nektere deti maji davivy reflex posunuty na kraj ust, nebo dokonce mimo dutinu ustni (syn ho mel az na rukach, zvracel, jen se ho urcity material dotkl, treba suchy rohlik), masazi se da zatlacit az tam, kde ma byt, dozadu do ust :) cviceni doporucuje bud ergoterapeut nebo klinicky logoped :)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 25.12.17 21:37

@Teasmajl Jé to je ještě mrně, to bych vůbec neřešila, času dost.. nabízet, ale nenutit, zatím úplně v klidu. Můžeš zkusit metodu BLW, něco si o tom přečti ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Reklama