Dávivý kašel v noci- čím vyléčit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
28.10.21 09:16

Dávivý kašel v noci- čím vyléčit?

Před 5 týdny začala dcera kašlat plus rýma. Na rentgenu zánět průdušek, dostala antibiotika Amoksiklav a ventolín inhalovat. Nyní je to již 5 týdnů, přes den už nekašle jen když lítá, v noci ji ale pravidelně chytne záchvat kašle. Vše na tlumení pomůže- Robittusin a ventolin. Nepotřebuji radu, čím kašel ztlumit, ale čím ho vyléčit? Dle doktorky vše ok, poslech čistý- neřeší. A já jsem už bezradná, musí to být vysilující :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3036
28.10.21 10:36

Dneska se syn v noci rozkaslal a otevrela jsem okno a dobry. Takze bych zkusila zvlhcovat vzduch a vetrat. Jinak se rika, ze kasel muze pretrvavat tydny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5816
28.10.21 10:39

Postinfekční kašel může trvat dlouhé týdny až měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
28.10.21 18:36

Máme to doma podobně.
Syn (4r)začal před 14 dni rýma a kašel. Poslech v pořádku. Měl postižené horní dutiny. Dostal sirup na odhlenění. Po 5 dnech rýma pryč, ale začal dávivý kašel v noci. Nic nepomohlo( vlhký vzduch, otevřené okna). MUDr dal erdoned. Protože antibiotika už měl teď 2× po sobě a nechci do něho cpát další.
Po týdnu braní sirupu kašel v noci odezněl, ale přes den se stále drží. A když se syn běhá a nebo děla blbosti rozkašle se. Inhaluje vincentku.
Ale také už jsem zoufalá. Zítra jdeme na kontrolu k lékaři.
Co na kašel aby už konečně odezněl? :(
Nerada bych do něho cpala další a další léky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.21 21:24

Na suchy pretrvavajici kasel, mi pripadaj dobry jedine „recepty nasich babicek“. Kdyz se vse peclive kombinuje, tak je to celkem ucinne.
Na zvlhceni sliznic;
Cibulovy sirup
Na noc nakrajena cibule v pokoji
Horke mliko se zloutkem a medem
Zazvorovy caj, pokud je uz dite trochu vetsi

Na prohrivani natrit na noc hrudnik a tapky nejakou vhodnou hrejivou mastickou, prioblict, v noci vetrat.

Pravidelne smrkat, inhalace pres den nebo pred spanim.

Zrovna zacinam praktikovat na mych klucich…ale ja mam nejvetsi problem s pravidelnosti tohoto leceni, jak je trochu lip tak koncim :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
27853
28.10.21 21:30
@Anonymní píše:
Na suchy pretrvavajici kasel, mi pripadaj dobry jedine „recepty nasich babicek“. Kdyz se vse peclive kombinuje, tak je to celkem ucinne.
Na zvlhceni sliznic;
Cibulovy sirup
Na noc nakrajena cibule v pokoji
Horke mliko se zloutkem a medem
Zazvorovy caj, pokud je uz dite trochu vetsi

Na prohrivani natrit na noc hrudnik a tapky nejakou vhodnou hrejivou mastickou, prioblict, v noci vetrat.

Pravidelne smrkat, inhalace pres den nebo pred spanim.

Zrovna zacinam praktikovat na mych klucich…ale ja mam nejvetsi problem s pravidelnosti tohoto leceni, jak je trochu lip tak koncim :oops:

okno otevřené na ventilaci je jednodušší a účinnější jak tohle všechno dohromady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
4.11.21 02:23
@stinga píše:
okno otevřené na ventilaci je jednodušší a účinnější jak tohle všechno dohromady

Otevrite okno máme pořad a je to jakoby bylo zavrite. Pro nás úplně na prdaka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3036
4.11.21 07:28

Vcera v noci pomohla az odsavacka. Prestoze je syn uz velky a zda se, ze smrka dobre, tak mu neco vytahla asi z vetsi hloubky a pomohlo mu to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat