Reklama

Dávkování fenistylových kapiček u 2. měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Emma9697
Kecalka 186 příspěvků 1 inzerát 20.04.18 15:44
Dávkování fenistylových kapiček u 2 měsíčního dítěte

Ahoj, syn váží 4750g 25. mu budou dva měsíce kolik můžu dávat kapiček? Děkuji :) :)

Reklama

Reakce:

elen-ka
Extra třída :D 11911 příspěvků 9 inzerátů 20.04.18 15:48

Četla jsi příbalový leták?

Kojenci ve věku 1 měsíc až 1 rok: Pouze na doporučení lékaře.

Fenistil kapky patří mezi léky na alergii bez lékařského předpisu. Nepodávejte ho kojenci ve věku 1 měsíc až 1 rok, pokud to nepředepíše lékař.

Vzhledek k výše okopírovanému a věku tvého dítěte bych se poradila s lékařem.

hanyketty
Stálice 81 příspěvků 20.04.18 16:52

V příbalovém letáku je to napsané přesně na váhu, takže spíš matematika. Nicméně reakce viz výše je nepřiměřená. Mám chlapečka 4,5kg a paní doktorka nepředepsala ale poradila ho koupit a v případě nutném (reakce na bodnutí…) ho použít tak, jak je na příbaláku :mrgreen:

elen-ka
Extra třída :D 11911 příspěvků 9 inzerátů 20.04.18 17:02

@hanyketty moje reakce je opsaná z příbalového letáku. Na netu jsou letáky a je tam psané toto. Tobě to ale doporučila doktorka, řekla ti, že v nutném případě použít tolik a tolik. Já bych si nelajzla dát takto malému mimču léky, i když volně prodejné, u kterých je psané pro daný věk na doporučení lékaře. Lékař ti nedá na tento lék recept, ale dopučí ti právě to dávkování.

Emma9697
Kecalka 186 příspěvků 1 inzerát 20.04.18 17:18

@elen-ka No já jsem v takov blbé situaci naše dětská mudr mi řekla, že to že má malý neustále hleny je v pohodě a nějak to neřeší (stěry a nálezy na viry a bakterie má v pořádku), tak jsem v nějvětší zoufalosti vola svojí bývalé dětské mudr (není to zas tak dlouho co sem k ní taky chodila je mi 22) a ta mi poradila tyhle kapky akorát ji tam šel zrovna pacient, tak mi v té rychlosti neřekla dávkování. :think: Ale řešit to nějak musí malý s epoalu těma helnama oprvadu dusí…

hanyketty
Stálice 81 příspěvků 20.04.18 17:29
@elen-ka píše:
@hanyketty moje reakce je opsaná z příbalového letáku. Na netu jsou letáky a je tam psané toto. Tobě to ale doporučila doktorka, řekla ti, že v nutném případě použít tolik a tolik. Já bych si nelajzla dát takto malému mimču léky, i když volně prodejné, u kterých je psané pro daný věk na doporučení lékaře. Lékař ti nedá na tento lék recept, ale dopučí ti právě to dávkování.

Ty kapky tu mám a je tam vyloženě přesně na váhu i kolik kapek…jen si to pořádně přečíst. A paní doktorka mi neřekla kolik a kolik, jen navrhla, že by nebylo of věci je mít u sebe a v případě kousnutí, píchnutí atd. je klidně použít.

hanyketty
Stálice 81 příspěvků 20.04.18 17:33

@elen-ka ehm..tak ať víme: Kojenci 1 měsíc až 1 rok (pouze na doporučení lékaře): Doporučená denní dávka jsou 2 kapky/kg tělesné hmotnosti/den, rozdělené do 3 dávek, (např. 6 kapek 3krát denně pro 8měsíčního kojence o hmotnosti 9 kg).

Více zde: http://www.pribalove-informace.cz/fenistil-kapky/

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama