Dávky hmotné nouze 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 18:22
Dávky hmotné nouze 2018

Ahojte holky, měla bych otázku, kdy vám chodí dávky hmotné nouze? Jako je třeba dopatek na bydlení, když v půlce měsíce dodávám papíry?..Nevíte kdy mají výplatní termíny? Jinak patřím pod Brno město :mavam:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.18 21:17

Dobry den. Potrebovala bych poradit,jestli nemate nekdo zkusenosti z hmotnou nouzi( prispevek na zivobyti apod ). Jsem vdana,ale s manzelem uz 8 let neziji. Bydlim se synem,ktery je veden na UP. Jsem v inv.duch. Do 22.9.s nami zila i moje maminka,ktera zemrela. Pobirala jsem na ni PnP. A nyni vlastne mam jenom ten svuj duchod. A dnes mi na UP rekly ze pokud jsem vdana,tak nemam na nic narok. Pry bych musela podat navrch na rozvod. Nemate nekdo s takovou situaci zkusenosti? Nebo to je zas nejaka urednicka byrokracie? Dekuji pokud mi poradite kam se mam obratit. Jsem jeste zdrcena z mamincina umrti a jeste abych resila nejaky rozvod.

Kuneší
Nováček 1 příspěvek 9 inzerátů 12.11.18 13:37
@Anonymní píše:
Dobry den. Potrebovala bych poradit,jestli nemate nekdo zkusenosti z hmotnou nouzi( prispevek na zivobyti apod ). Jsem vdana,ale s manzelem uz 8 let neziji. Bydlim se synem,ktery je veden na UP. Jsem v inv.duch. Do 22.9.s nami zila i moje maminka,ktera zemrela. Pobirala jsem na ni PnP. A nyni vlastne mam jenom ten svuj duchod. A dnes mi na UP rekly ze pokud jsem vdana,tak nemam na nic narok. Pry bych musela podat navrch na rozvod. Nemate nekdo s takovou situaci zkusenosti? Nebo to je zas nejaka urednicka byrokracie? Dekuji pokud mi poradite kam se mam obratit. Jsem jeste zdrcena z mamincina umrti a jeste abych resila nejaky rozvod.

Dobrý den,
pokud jste vdaná, tak má manžel vůči vám vyživovací povinnost (ano, i když spolu nežijete, v dávkách pomoci v hmotné nouzi se toto řeší). Pokud byste si chtěla žádat o dávky hmotné nouze, bylo by nutné si podat žádost o rozvod. Samozřejmě i pak se zkoumá spoustu dalších věcí - v jakém stupni jste invalidní, celkové příjmy Vás i syna, majetek, úspory, … nevím, jak moc dopodrobna jste vaši situaci řešila s pracovnicí dávek pomoci v hmotné nouzi. Můžete ještě zkusit dávky státní sociální podpory příspěvek na bydlení, kde se však řeší to, zdali máte byt či dům ve vašem vlastnictví nebo v nájmu, zdali tam vy i další osoby máte trvalý pobyt, náklady na bydlení, příjmy, .. ale to je lepší se informovat na Úřadu práce na oddělení Státní sociální podpory..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >