Dávky hmotné nouze a DPP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.04.18 16:13
Dávky hmotné nouze a DPP

Ahoj, jsem v situaci kdy mám rodiče na ÚP a pobírají dávky v hmotné nouzi, já studuji VŠ a jelikož nechci žít celý život z dávek a podpory jako moji rodiče tak mám dotaz.. Ráda bych si přivydělala, bohužel jsem ale v tzv. „posuzovanýcvh osobách“ kdy jsem to pochopila tak že rodiče díky tomu že tam jsem dosáhnou na částku potřebnou k zaplacení nájmu a vyžití (vyžití myslím doslova), zároveň se ale posuzuje můj příjem a to je ten kámen úrazu.. Nějaké práce bez smluv jsou, ale nejsou dlouhodobé a zdaleka ne tak lukrativní jako ty na DPP.. Mnoho zaměstnavatelů mi říkalo že smlouvu se nemusím bát podepsat, protože se nikam neposílá a když tedy příjem nepřiznám tak se na to nepřijde, jelikož mně účet nekontrolujou a ta smlouva zůstane u ZL, zdravotní a sociální mi hradí škola takže tam taky není problém.. Jedině snad daně by byli problém, díky finančáku? Prosím poraďte jsem už zoufalá… :(

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61411 příspěvků 3 inzeráty 09.04.18 16:43

Odstěhuj se z domova a tím pádem přestaneš být posuzovanou osobou…

Student995
Nováček 1 příspěvek 09.04.18 16:48

A rodiče nebudou mít na nájem a zůstanou na ulici, děkuju za radu..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61411 příspěvků 3 inzeráty 09.04.18 16:55

@Student995 Proč by neměli na nájem, budou se posuzovat jen oni dva a tedy ty budeš moct mít bez problémů legální příjem… nebo tedy normálně přiznej příjem a na nájem jim z toho příjmu přispívej, pokud tam tedy reálně bydlíš taky. A tedy nepíšeš, že by byli nějak závažně nemocní, tak mi v dnešní době, kdy chvíli lidi přijde malinko zvláštní že jsou oba už tak dlouho na UP.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 11577 příspěvků 09.04.18 16:57
@Student995 píše:
A rodiče nebudou mít na nájem a zůstanou na ulici, děkuju za radu..

bohužel, tak je zákon. Neriskovala bych, protože náhodou to budou kontrolovat a budete to vrácet i s ostudou.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17716 příspěvků 09.04.18 17:20
@Student995 píše:

Co tedy chceš slyšet - jak obejít zákon? Můžeš se klidně odstěhovat a rodiče podporovat, když nejsou schopni se o sebe postarat sami.

arinecka
Závislačka 4425 příspěvků 09.04.18 17:49
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem v situaci kdy mám rodiče na ÚP a pobírají dávky v hmotné nouzi, já studuji VŠ a jelikož nechci žít celý život z dávek a podpory jako moji rodiče tak mám dotaz.. Ráda bych si přivydělala, bohužel jsem ale v tzv. „posuzovanýcvh osobách“ kdy jsem to pochopila tak že rodiče díky tomu že tam jsem dosáhnou na částku potřebnou k zaplacení nájmu a vyžití (vyžití myslím doslova), zároveň se ale posuzuje můj příjem a to je ten kámen úrazu.. Nějaké práce bez smluv jsou, ale nejsou dlouhodobé a zdaleka ne tak lukrativní jako ty na DPP.. Mnoho zaměstnavatelů mi říkalo že smlouvu se nemusím bát podepsat, protože se nikam neposílá a když tedy příjem nepřiznám tak se na to nepřijde, jelikož mně účet nekontrolujou a ta smlouva zůstane u ZL, zdravotní a sociální mi hradí škola takže tam taky není problém.. Jedině snad daně by byli problém, díky finančáku? Prosím poraďte jsem už zoufalá… :(

Pokud jsi vedená v okruhu posuzovaných osob a najdeš si práci na smouvu a rodiče to zapřou tak to je podvod, chvilku to možná bude procházet ( o tom ale dost pochybuji ) a až se na to přijde tak budou muset vše vrátit. Stojí vám to všem za to? Druhá věc, to kvůli rodičům budeš třít bídu s nouzí? Tak se odstěhuj a nebudeš posuzovaná a je klid, proč tak složitě?

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 09.04.18 18:04
@Student995 píše:

a didi.. pokud by na tom byli tak špatně, tak by se jim pomoc dostala.. odstěhuj se, vydělávej.. rodiče budou mít o krk míň a klid :nevim: píšeš, že se nechceš učit žít jako rodiče jen z dávek, ale evidetně Tě naučili myslet tím způsobem, že je lepší nechat se živit státem, než makat..

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 09.04.18 18:05
@j.a.n.i1 píše:
Odstěhuj se z domova a tím pádem přestaneš být posuzovanou osobou…

musí změnit i TP, ne? nebo už to neplatí?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61411 příspěvků 3 inzeráty 09.04.18 18:13
@martina.se píše:
musí změnit i TP, ne? nebo už to neplatí?

Pro příspěvek na bydlení jo, ale pro dávky hmotné nouze ne, tam se bere reálný stav… ale spíš si říkám, co to musí být za rodinu, když bydlí 3 dospělí (odhadem nijak staří) lidé a jsou na HN. Jo, pochopím to tam, kde je třeba postižené dítě nebo zůstane rodič sám s malým dítětem, ale takhle upřímně ne.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 09.04.18 18:18
@j.a.n.i1 píše:
Pro příspěvek na bydlení jo, ale pro dávky hmotné nouze ne, tam se bere reálný stav… ale spíš si říkám, co to musí být za rodinu, když bydlí 3 dospělí (odhadem nijak staří) lidé a jsou na HN. Jo, pochopím to tam, kde je třeba postižené dítě nebo zůstane rodič sám s malým dítětem, ale takhle upřímně ne.

tak to mám stejné pochybnosti.. ale jako buďiž.. ale učí i to dítě žít z dávek, evidentně už tak uvažuje :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Prázdniny Karly Šlechtové: Léto, kytičky a nová kérka!

Slunného počasí posledních dnů si užívají i čeští politici, například bývalá... číst dále >

Rodiště Rytmuse zažívá obří sjezd Romů! Důvodem je léčitel připomínající Ježíše

Do slovenských Piešťan, odkud pochází známý raper Rytmus, už několik dní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama