Dávky na syna - na jaké příspěvky mám nárok?

372
10.7.15 06:13

Dávky na syna.Na jaké příspěvky mám nárok?

Dobé ráno. Mám syna, je mu necelý rok. Od narození trpí metabolickým onemocněním.
Dříve než půjdu na UP pro nějaké dávky, chtěla jsem se zeptat na co na všechno mám nárok. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17546
10.7.15 06:48

Příspěvek na péči. Pokud hodně často jezdíte po vyšetřeních, tak je i nějaký příspěvek na to cestování. Pokud by dostal průkazku ZTP, tak tam jsou nějaké slevy na daních.
Ad ten „nárok“ - vyplníš papíry, sociální pracovnice s tebou sepíše další papíry, vyjádří se obvoďák a nakonec je to stejně na schvalovacím lékaři, jestli příspěvek odsouhlasí, nebo ne. Není to tak, že nakráčíš na úřad, řekneš diagnozu a oni ti vysolí peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
10.7.15 07:07
@Jamulka píše:
Dobé ráno. Mám syna, je mu necelý rok. Od narození trpí metabolickým onemocněním.
Dříve než půjdu na UP pro nějaké dávky, chtěla jsem se zeptat na co na všechno mám nárok. Děkuji

Tak na ÚP nejsou sociální pracovnice, ale úřednice a každopádně bych se poradila přesně v sociálně právním poradenství - zdarma. Každopádně zde záleží na mnoha okolnostech - jste sama, s manželem, výše životního minima,…určitě bych se snažila vyřídit délku rodičovské dovolené až do sedmi let dítěte - v rámci dg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.15 07:14

Moje zkusenost je taková, ze pokud máte s otcem nebo s osobou ve spolecne doamcnosti více nez 18 tis mesicne, nedá vám nikdo nic, ani kdybyste se na hlavu staveli.. bohuzel tedy.. verim, ze se najdou na uradech ochotne vyjimky. ted jsem to resila s kamaradkou, narodilo se ji miminko, oba vzdy pracovali, mají hypotéku. Po porodu klesl uznavany prijem na 22 tisic mesicne, dite ve 2 letech hodne tezka silna cukrovka, porad jsou v nemocnici, porad kupuji leky na dalsi problemy a urednici se jim vysmali… :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
33197
10.7.15 07:15

Přesně jak píše @Etcetera78 když už Ti ho přiklepnou, tak bude záležet také do jaké skupiny bude spadat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10002
10.7.15 07:19

Příspěvek na péči je myslím až od 1 roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
10.7.15 07:25
@Anonymní píše:
Moje zkusenost je taková, ze pokud máte s otcem nebo s osobou ve spolecne doamcnosti více nez 18 tis mesicne, nedá vám nikdo nic, ani kdybyste se na hlavu staveli.. bohuzel tedy.. verim, ze se najdou na uradech ochotne vyjimky. ted jsem to resila s kamaradkou, narodilo se ji miminko, oba vzdy pracovali, mají hypotéku. Po porodu klesl uznavany prijem na 22 tisic mesicne, dite ve 2 letech hodne tezka silna cukrovka, porad jsou v nemocnici, porad kupuji leky na dalsi problemy a urednici se jim vysmali… :zed: :zed: :zed:

Tam je vzdycky problém ta hypotéka. To je prostě půjčka, která úřady nezajímá. Pokud by bydleli v nájmu, byli by na tom líp…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama