Dávky umělého mléka - kolik a jak?

186
20.12.19 16:13

Dávky umělého mléka - kolik a jak?

Ahoj, mám dotazy ohledně UM - vaše zkušenosti. Dáváme kendamil, malému je měsíc. Na plechovce je 5× denně 120ml. Dneska jsem byly u doktorky a když jsme ji to řekli, tak se zhrozila že je moc malý na to, aby jedl jen 5× denně a navíc že dohromady za 24h je to málo mililitrů. Říkala ať mu dáváme po 3h takovou porce, aby dostal za 24h až 800 ml. Všude na netu píšou, že by měl dostat ale max 700 ml (má něco málo přes 4kg). Není to teda hodně? A další věc - když mu dam po 3h a on mi bude spát třeba v noci 5h mám mu dát vyšší dávku, musí mít logicky větší hlad..? Asi nad tím moc přemýšlím, ale chci aby byl malý spokojený a já taky :D :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6833
20.12.19 16:37

Řiď se tím, jak má dítě hlad a ne kdy řekne doktorka, ani co je napsáno na krabici. Naše malá jí od 8.dne 4× denně, je jí 5 měsíců. Porodní váhu měla 2700 g a teď má 7 kg. Naše doktorka mi sice taky řekla, že je to málo (pila 4×denně 120ml, někdy i jen 90ml),ale že pokud přibírá tak jí to asi stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 16:44

A proč to řešíte? Copak on vypije víc, než vypije teď? Nalejete mu to do nosu? :nevim: Já dělala od narození malému standardně 150ml, co vypil, to vypil. Co nevypil šlo do dřezu. Doktor si akorát drbal hlavu když se zeptal, kolik přesně vypije za den jelikož jsem to přesně sama nevěděla. Věděla jsem akorát to, že vypije tolik, aby byl spokojený a že je celkem při chuti. :) Ani mě upřímně nenapadlo, že bych to měla tak hrotit. 8o :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
20.12.19 16:49

@Aduš8 no já mu těch 120 dávala po 4h a přišlo mi že mu to stačí. Upřímně asi nedokážu poznat kdy má hlad, když ho bolí břicho tak se chová stejně jako by měl hlad :nevim: asi to taky tedy nechám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
525
20.12.19 17:01

Co je na krabici absolutně neřeším. Když mu nestačilo, tak jsem přidělala a příště udělala víc. Co vypil, vypil, zbytek šlo do dřezu. A tak je to pořád.
Když se o jídlo častěji nehlásí, tak mu to prostě stačí. Pokud přibírá a roste, tak je to v pohodě. Ale když by se přihlásil častěji, tak bych mu dala častěji.
Nějaké to jejich 6× denně 150ml byl vtip, když mi pil 150ku co tři hodiny :D Prospíval, byl spokojený, neřval hlady a v noci hezky spal. Víc bych do něj nenalila a kdyby dostal méně, řval by hlady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
20.12.19 17:08

Já mám pocit, že mu co 4h 120ml stačí. V noci spí dobře tak do 3. Pak vydává ze spaní různé pazvuky, tlačí a mele se. Spí furt, ale dost neklidně. Děkuji @LilyJane

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1099
20.12.19 17:09

Mel by pry minimalne za 24h vypit: hmotnost v kg x 120

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu